سبد خرید

همه چیز در مورد کسب و کار اینستاگرامی – قسمت اول

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

در این نوشته کمی با پیشینه اپلیکیشن پرطرفدار اینستاگرام آشنا می‌شویم، نگاهی به مراحل رشد آن می‌اندازیم و با امکان بی‌نظیری که به عنوان یک رسانه اجتماعی ارائه کرده آشنا می‌شویم. همچنین به معرفی کسب و کار اینستاگرامی می‌پردازیم و گامهای نخستین ایجاد یک کسب و کار در بستر اینستاگرام و یا توسعه کسب و کار فعلی‌مان با کمک ابزار اینستاگرام را مورد بحث قرار می‌دهیم. طی این سلسله مقالات و همچنین آموزشهای ویدئویی کسب و کار اینستاگرامی، گامهای ابتدیی، میانی و نهایی راه‌اندازی یا توسعه یک کسب و کار دیجیتالی را بررسی خواهیم کرد.

همه چیز در مورد کسب و کار اینستاگرامی

مختصری در مورد شبکه ی اینستاگرام

اینستاگرام یک سرویس رسانۀ اجتماعی آمریکایی، برای اشتراک عکس و فیلم است که به‌اختصار آن را IG هم می‌خوانند. در اکتبر ۲۰۱۰ کوین سیسترون و مایک کریگر، برای اولین بار این اپلیکیشن را روی سیستم عامل IOS (گوشی‌های آیفون) بالا آوردند. ۱سال و نیم بعد یعنی در سپتامبر ۲۰۱۲ نسخۀ اندروید و در آوریل همان سال نسخۀ محدودشدۀ وب‌سایتی آن ارائه شد. همین‌طور نسخه‌های Fire OS و ویندوز ۱۰ که بعدتر، در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ عرضه شد.
رشد برق‌آسا
اینستاگرام از همان آغاز، به‌سرعت محبوب شد و بلافاصله پس از را‌ه‌اندازی اولیۀ آن در اکتبر ۲۰۱۰، تنها ظرف مدت دو ماه، بالغ بر ۱میلیون نفر کاربر جذب کرد. این عدد در ماه می ۲۰۱۹ به ۱میلیارد نفر رسید و امروز، بیشترین تعداد کاربر فعال روزانه و ماهانه در بین تمام بسترهای ارتباطی اینترنتی متعلق به این شبکه است. فیسبوک در سال ۲۰۱۲ این رسانۀ اجتماعی را در حالی با قیمتی در حدود ۱میلیارد دلار خرید که کارشناسان ارزش نقدی آن را در حدود یکصد میلیون دلار برآورد می‌کردند. ارزش کنونی اینستاگرام چیزی بالغ بر ۱۰۲ میلیارد دلار برآورد می‌شود؛ ۵برابر ارزش اسنپ‌چت و ۶برابر ارزش توئیتر.

اینستاگرام بستری مناسب برای کسب درآمد

اینستاگرام بستری مناسب برای کسب درآمد

با این مشخصات، اینستاگرام بستری بی‌همتا برای کسب‌وکار شده و هیچ پلتفرم دیگری، ازلحاظ تعداد مخاطب و فرصت دیده‌شدن، یارای مقابله با آن را ندارد. چندی است که واژه‌های جدیدی وارد فرهنگ کسب‌وکار در سراسر دنیا شده است؛ واژه‌هایی مثل بازاریابی با اینستاگرام و فراتر از آن کسب و کار اینستاگرامی .اما به‌راستی کسب و کار اینستاگرامی چیست؟

تعریف دقیق : استفاده از قابلیت‌های مختلف اینستاگرام برای جلب بازدیدکننده، تبدیل بازدید‌کنندگان به مخاطب و ترغیب مخاطبین به انجام کاری ویژه یا اخذ تصمیمی خاص که در عرف بازاریابی اینترنتی به آن «دعوت به اقدام» [CTA: Call to action] می‌گویند. کسب و کار اینستاگرامی را می‌توان ساده‌تر هم تعریف کرد: پول‌سازی با استفاده از اینستاگرام. این تعریف خلاصه، تمام فعالیت‌های یک اینستاگرامر پول‌ساز مثل تولید و انتشار محتوای جذاب، ارائۀ آموزش به مشتریان بالقوه، اعتمادسازی در مشتری، پاسخگویی به سؤالات و رفع ابهامات، انجام تبلیغات در سایر صفحات اینستاگرام و سایر پلتفرم‌های ارتباطی، فعال‌سازی مخاطبین غیرفعال و ارائۀ پیشنهادهای جدید به مشتریان قبلی و موارد متعدد دیگری را شامل می‌شود.
کسب‌ و کار اینستاگرامی
اگر با سرمایه‌‌ای محدود قصد راه‌اندازی یک کسب‌وکار را دارید و از سوی دیگر به کار با ابزارهای آنلاین و شبکه‌های اجتماعی علاقه‌مند هستید، شاید یکی از بهترین پیشنهادها برای شما ایجاد کسب و کار اینستاگرامی باشد. در حال حاضر ایران، رتبۀ هفتم از حیث تعداد کاربر در اینستاگرام را، با ۲۴ میلیون کاربر، به خود اختصاص داده است. بنابراین برای ورود به هر صنفی از طریق اینستاگرام، فرصت‌هایی طلایی جود دارد. چه درزمینۀ تعمیر و فروش ماشین‌های تزریق پلاستیک سابقه داشته و چه با پخش‌ ‌غذاهای طبخ‌شده در منزل آشنا باشید، استفادۀ اصولی از اینستاگرام به‌سرعت موجب توسعۀ کار شما خواهد شد.

مقدار سرمایه برای شروع کسب و کار اینستاگرامی

برخلاف عمدۀ کسب‌وکارها، در کسب و کار اینستاگرامی به‌جای خرید ماشین‌آلات و تجهیزات یا پرداخت حقوق کارکنان و هزینه‌های گزاف خرید و اجارۀ محل، شما تنها به یک تلفن همراهِ نه‌چندان گران‌قیمت و مقداری آموزش نیاز دارید. کسب‌و‌کار با اینستاگرام حتی نیازمند داشتن محصول یا خدمات ویژه‌ای نیست! شما به‌سادگی می‌توانید محصولات و خدمات دیگران را عرضه و در قبال آن دستمزد دریافت کنید یا مثلاً نمایندگی محلی بگیرید و در جایگاه عامل پخش به فعالیت بپردازید.

شروع از انتها

برای راه‌اندازی هر کسب‌وکاری، ازجمله کسب و کار اینستاگرامی، پیش از هر اقدامی باید در مورد اربابان اصلی کسب‌وکار یا همان «مشتریان» اطلاعات کسب کنیم. سال‌ها پیش توصیۀ بی‌قیمتی، توسط یکی از بزرگان کسب‌وکار بازار تهران، به من شد مبنی بر اینکه افراد هوشمند کسب‌وکار را از انتها شروع می‌کنند؛ یعنی فرد هوشمند پیش از صرف ۱ریال هزینه در تولید یا خرید، ابتدا انتهای فرایند دادوستد، یعنی مرحلۀ فروش، را تحلیل می‌کند.

در این مرحله شما باید تا می‌توانید راجع به نیاز، علاقه‌مندی، قدرت خرید، عوامل مؤثر در تصمیم‌گیری و حتی ویژگی‌های فردی مشتریان بالقوه مثل محدودۀ سنی، موقعیت جغرافیایی و نوع علاقه‌مندی‌های آن‌ها اطلاعات کسب کنید. چرا به این اطلاعات نیاز داریم؟ پاسخ این است که هر صفحه یا اکانت حرفه‌ای اینستاگرام برای نوع خاصی از مخاطبان راه‌اندازی می‌شود. حتی صفحاتی که مخاطب عام دارند، از انجام این بررسی‌ها بی‌نیاز نیستند. قبل از راه‌اندازی صفحۀ اینستاگرام با هدف کسب‌و‌کار و ایجاد درآمد از آن، حتماً باید بدانید برای چه افرادی می‌خواهید محتوا تولید کنید.

منظور از تولید محتوا چیست؟

در دنیای مکتوب، عالم هنر و فضای ارتباطات واژۀ Content، که در فارسی «محتوا» ترجمه شده، عبارت است از اطلاعات یا تجربیاتی که در قالب‌های مختلف (متن، تصویر، عکس‌نوشته، صوت یا ویدئو) برای کاربر نهایی تولید و منتشر می‌شود. تولید محتوا را می‌توان به تولید محصول در یک کارخانۀ صنعتی یا خرید کالا برای پرکردن ویترین یک فروشگاه تشبیه کرد. همان‌طور که در بخش قبل گفته شد، قبل از تولید محتوا دقیقاً باید بدانید برای چه افرادی می‌خواهید این محتواها را ایجاد کنید. کسب‌ و‌ کار های اینستاگرامی که این مورد بسیار مهم را در نظر نمی‌گیرند، بخش عمده‌ای از سرمایۀ زمانی و مالی خود را هدر می‌دهند.

مخاطب‌ شناسی
یک روش شناخت مخاطب، تحلیل او براساس شناخت محصولات یا خدماتی است که قصد دارید به او ارائه کنید. مثلاً شما و ۲نفر از دوستانتان کارشناس ماساژ ورزشی هستید و می‌خواهید در یک کسب و کار اینستاگرامی خدمات ماساژ ورزشی تخصصی ارائه دهید. با توجه به خدماتی که عرضه می‌کنید، یعنی ماساژ ورزشی، یافتن پاسخ این پرسش‌ها بسیار ارزشمند است:
ورزشکاران کدام رشته‌ها مخاطبین من هستند؟
ورزشکاران حرفه‌ای را جذب کنم یا غیرحرفه‌ای‌ها را؟
آن‌ها در کدام بازۀ سنی هستند؟
آیا فقط تهرانی‌ها مخاطب ما هستند یا امکان جذب از شهرستان را هم داریم؟
سطح متوسط تحصیلات آن‌ها چقدر است؟
دربارۀ رشتۀ ورزشی خود چه علاقه‌مندی‌هایی دارند؟
سایر علاقه‌مندی‌های آن‌ها چیست؟

و البته هرچه سؤالات بیشتری ازاین‌دست بپرسید، بیشتر با نیاز‌ها و علاقه‌مندی‌های مخاطبین خود آشنا می‌شوید.

کسب اطلاعات راجع به مخاطب در کسب و کار اینستاگرامی

هر محصولی باید مصرف شود و رضایت‌مندی ایجاد کند تا کسب‌وکار (حتی کسب و کار اینستاگرامی) باقی بماند و رشد کند. همین مطلب دربارۀ کسب‌وکار شما در اینستاگرام هم دقیقاْ صدق می‌کند؛ یعنی صفحۀ شما باید دیده شده و محتواهایی که منتشر کرده‌اید، مصرف شود. مصرف محتوا به‌ معنی خوانده‌شدن، شنیده‌شدن و یا تماشاشدن آن‌ها تا انتهاست.

جهت وارد شدن به سایت اینستاگرام اینجا کلیک کنید.

ادامۀ این مطلب را در بخش‌های آتی مطالعه کنید.

 

سعید حدادی

دربارۀ نویسندۀ مطلب: سعید حدادی، نویسنده کتاب نابغۀ بیکار و مدرس دوره های کسب و کار

بیزبوک: سعید حدادی، پسر کاربلدی که می‌خواند و می‌داند سنگ زیربنای هر کسب و کاری دانش است. پسر خوش‌قلبی که با همۀ احساسش زندگی می‌کند، عشق می‌ورزد و کار می‌کند؛ که عطای کارمندی را به لقایش بخشید تا بیاموزد و آموزش دهد.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کسب و کار اینستاگرامی و یا مقالاتی از این قبیل مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

 

در ویدیوکتاب بیزبوک یه عالمه کتاب را ببینید و بشنوید…

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب، در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...