سبد خرید

ارزیابی شغلی (بخش دوم)

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

ارزیابی، پذیرش یا رد پیشنهاد شغلی … تبریک می گویم! کار را گرفتی اکنون باید برای بخشی سخت آماده شویم. تصمیم گیری در مورد پذیرش یا عدم پذیرش. چگونه باید حقوق و مزایای دیگر را ارزیابی کنید؟ بنا به کدام اطلاعات باید به آنها اعتماد کنید؟ چگونه باید برای دستیابی به شرایط شغلی بهتر تلاش کنید؟ و اگر این کار برای شما مناسب نیست بهترین راه برای رد پیشنهاد چیست؟

سرسخت اما شاد باشید

لی می گوید، افراد اهل مذاکره کلاسیک هستند.”شما می خواهید هزینه چیزهایی که آمادگی پذیرش آنها را دارید و به حداکثر رساندن چیزهایی که می خواهید داشته باشید را بررسی کنید و آن ها را به حداکثر برسانید.” نشان دهید که شما یک ارزیابی شغلی متفکرانه انجام داده اید. به عنوان مثال، ممکن است شما بگویید، “من از نقش و مسئولیت هایم کاملاً خوشحالم، اما دوست دارم یک روز در هفته را از خانه کار کنم.” او می گوید به دنبال یک مذاکره کننده “سخت اما شاد” باشید. وی می افزاید:”با باز کردن چشمان خود وارد معامله شوید، شما نمی توانید درباره همه چیز مذاکره کنید، و هنگامی که در مورد چیزی به توافق رسیدید، دیگر نمی توانید به آن برگردید، این چیزی نیست که شما بخواهید. نحوه درخواست آن است. پس با آمادگی، در نهایت احترام و دیدگاهی سازنده جلو بروید. شما می خواهید به عنوان کسی که مایل به همکاری با آنها است دیده شوید. “

مودبانه “نه” بگویید

در حالت ایده آل ارزیابی شغلی، برخی مذاکرات برای کسب شغل وجود خواهد داشت، اما اگر شما برای مخالفت با همه آنچه می خواهید پیش بروید، نشان دهنده انعطاف پذیری شما نیست. از طرف کارفرمای آینده نگر شما، و “این به خوبی می تواند یک مدیریت باشد. لی که می گوید با سبکی که نمی خواهید با آنها زندگی کنید. توجه به پرچم های قرمز. او می گوید: “به سیستم نظارت داخلی خود توجه کنید. اگر دقت کافی به شما بگوید که نباید کار را انجام دهید، گوش دهید.” علاوه بر این ، در صورت عدم مناسب بودن شرمندگی در رد پیشنهاد شغلی وجود ندارد. او می گوید: “تا زمانی که آن را مؤدبانه با یک یا دو دلیل خوب کنار بگذارید – این به اندازه کافی شما را دراز نمی کند و یا می خواهید در یک بخش دیگر کار کنید – نباید احساس بدی در مورد آن داشته باشید.” با این وجود، شما باید “همیشه درها را باز بگذارید. افرادی که با آنها سر و کار دارید مشتری های بالقوه شما، مشاوران بالقوه و حتی شاید کارفرمایان آینده شما هستند. پس با احترام رفتارکن.”

دقت در حقوق و دستمزد

دو سال پیش، جین چونگ در مورد شغل به عنوان مدیر پروژه در شرکت خدمات درمانی Alta Med مستقر در لس آنجلس تماس گرفت. در آن زمان، جین یک مشاور بود و Alta Med را در بین مشتری های خود حساب می کرد. وقتی جین پیشنهاد را دریافت کرد، فوراً خوشحال شد. او می گوید: “حقوق پایه اولیه حدود ۲۰٪ بیشتر از حقوق من در آن زمان بود.” به طور معمول، من وسوسه می شدم بلافاصله بپذیرم، اما می دانستم که نیاز به انجام محاسبه دقیق تر بسته پیشنهادی کامل دارم.”

اولین مرتبه تجاری جین انجام یک ارزیابی شغلی دقیق و جامع از پول بود. او از اطلاعات در دسترس عمومی را از Glass door ذریافت کرد و در واقع استفاده کرد تا بتواند از میانگین بازار ویژه این عنوان مطلع شود. او همچنین برای تعیین ارزش وی با استخدام کنندگان و افراد دیگر در شبکه LinkedIn خود صحبت کرد. او می گوید: “من عادت می کنم، بطور فعال جستجو کنم یا نباشم، از شبکه شخصی خود استفاده کنم تا در مورد زمان پرداخت حقوق یا مشکلات دیگر و انعطاف پذیری در برنامه کاری سایر شرکت ها سؤال کنم.”

از دقت کافی او یاد گرفت که رفتن از بخش خصوصی به یک سیستم بهداشتی غیرانتفاعی به معنای کاهش چشمگیر پاداش ها است. او می گوید: “من کل درآمد فعلی خود را محاسبه کردم که شامل مزایا و پاداش ها باشد و در افزایش دامنه و مسئولیت این موقعیت جدید مصاحبه کردم.”بعد ، جین در مورد اینکه آیا او از کار در آلتامد خوشحال خواهد بود، تأمل کرد. وی می گوید: “انگیزه اصلی من برای پیگیری موقعیت به دلیل مأموریت سازمان برای ارائه خدمات درمانی به جوامع محروم و تحت خدمت بود.” او قبلاً با فرهنگ، پویایی و رهبران ارشد سازمان آشنا و تحت تأثیر قرار گرفته بود.

و قدرت های دیگری نیز وجود داشت. او می گوید: “من همچنین می دانستم که این شرکت در طول تعطیلات، تعطیل است، که برای من یک امتیاز عالی بود.”وی سپس برنامه مذاکره خود را تدوین کرد. یک استخدام کننده مشغول به کار بود و جین مطمئن شد که “بسیاری از سؤالات” را مطرح می کند در حالی که مرتباً “با اشتیاق واقعی به پیشنهاد” ابراز می کرد. درخواست اول وی برای حقوق پایه بالاتر بود و در حالی که Alta Med به آن عمل کرد، پیشنهاد دوم هنوز هدف او را برآورده نکرد. بنابراین او سپس از استخدام کننده پرسید که آیا سایر عناصر، از جمله وقت پرداخت شده برای مذاکره باز هستند. متأسفانه، “او گفت که به دلیل رعایت دقیق شرکت به فرمول PTO بر اساس سالهای خدمت امکان پذیر نیست.”

با این وجود، این اقدام “به استخدام کننده کمک کرد تا بداند که من به این مقام متعهد شده ام و من نیز برای مذاکره سایر عناصر باز هستم.” او یک بار دیگر سؤال کرد که آیا شرکت می تواند این پیشنهاد را شیرین کند و این با افزایش دیگر افزایش حقوق پایه به علاوه پاداش امضا پاسخ داد. بنابراین او کار را گرفت. امروز جین در حال جستجوی شغل جدید است زیرا پروژه وی با بودجه فدرال مرتبط است که قرار است در سپتامبر سال جاری به پایان برسد.

اولویت ها و تدوین رویکرد

در ادامه مقاله ارزیابی شغلی چند سال پیش، یک استخدام کننده به آندره مولت بردفور، مجری بازاریابی که برای Coca-Cola و Sprint کار کرده است ، در مورد موقعیت معاون رئیس جمهور در یک شرکت خرده فروشی بزرگ مستقر در یک شهر دیگر، نزدیک شد. آندره مشتاق تغییر شغل بود و از این کار هیجان زده بود. او می گوید: “استخدام کننده اطلاعات ارزشمندی را در مورد شرکت ارائه داده و در طی مصاحبه و روند پیشنهاد با من ذوست شده است.” با این حال، من باید به خاطر داشته باشم که استخدام کننده، استخدام شده توسط شرکت است. بنابراین، من انتظار نداشتم که او بهترین منافع خود را در اولویت قرار دهد. “

پیشنهاد رسید، و خیلی خوب بود او از نقش و مسئولیت ها، شروع حقوق، مزایای سلامتی، پرداخت جایزه و گزینه های سهام راضی بود. اما هنوز چیزهایی وجود داشت که آندره می خواست تغییر کند. وی گفت: “هر وقت پیشنهاد را در نظر می گیرم، همیشه آنچه را که می خواهم، به ترتیب اولویت می نویسم. من هرگز این لیست را به اشتراک نمی گذارم، اما این راهنمای من در مذاکرات است.”

اولویت اول او زمان تعطیلات بیشتر بود. دوم تاریخ شروع کار بود. او می گوید: “من می خواستم آن را به عقب برگردانم تا بتوانم خانه خود را تحویل دهم و وقت داشته باشم تا در شهر جدید خود مستقر شوم. وی سپس طرحی را برای نحوه نزدیک شدن به این درخواست ها تدوین کرد. پیام او این بود که او از بخش عمده این پیشنهاد راضی بود اما می خواست تعداد هفته های تعطیلاتی را که در کار فعلی خود داشت، حفظ کند. “من به رئیسم نیز گفتم که مسافرت باعث می شود که من حرفه ای شایسته ای باشم و برای دیدن مردم و چیزهای خارج از دنیای من، به آن زمان تعطیلات نیاز دارم.” او همچنین توضیح داد که او قبلاً نقل مکان کرده بود و می دانست که اجازه دادن “زمان کافی” برای انتقال چقدر مهم است.

آندره کوشید تا در حین مذاکره به همان اندازه معقول و مثبت برخورد کند. او تعطیلات اضافی را تأمین کرد و اگرچه رئیس آینده نگر او از او خواست که زودتر کار را آغاز کند، آندره در نهایت پیروز شد. “مدیر استخدام فشار زیادی روی [تاریخ شروع] گذاشت، اما من فکر می کنم او فهمید که این برای من مهم است و من فقط با دو درخواست به اینجا آمدم.” او می گوید با ارزیابی شغلی مناسب توانسته تصمیم درستی برای گرفتن این شغل بگیرد. امروز آندره یک مشاور مستقل است. او می گوید: “من همیشه در معرض فرصت های بزرگ هستم.”

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره ارزیابی شغلی یا دیگر مهارت های مدیریت منابع انسانی مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35