سبد خرید

از طول عمر مشتری چه می دانید؟

زمان مطالعه: ۱۱ دقیقه

در هر کسب و کاری این وسوسه وجود دارد که بتوانید مدام فروش جدید ایجاد کنید. شما نمی توانید تضمین کنید که مشتری طی چه مدت و چند مرتبه از شما خرید کند، اما به راحتی می توانید شروع به ساخت کمپین های خود برای فروش بار اول کنید. از نظر فنی هیچ مشکلی در این روش وجود ندارد، اما نقص قابل توجهی وجود دارد. هنگامی که شما روی به حداکثر رساندن فروش برای بار اول متمرکز هستید، به راحتی می توانید یک بار فروش را به پایان برسانید. اجرای کمپین های بازاریابی سودآور نیز می تواند بسیار سخت باشد زیرا دستیابی به سودآوری در فروش اولیه شما می تواند برای بسیاری از مشاغل بسی دشوار باشد. در این زمان باید بدانید ارزش طول عمر مشتری یا به اختصار CLV چقدر است؟ چه چیزی این ارزش را بهینه می کند؟ در ادامه با نکات کلیدی درباره CLV آشنا می شویم.

ارزش طول عمر مشتری چیست؟

به طور خلاصه ، ارزش عمر مشتری کل مبلغ پولی است که انتظار دارید از مشتری جدید درآمد کسب کنید. ممکن است پول، هفته ها ، ماهها یا حتی سال ها طول بکشد ، اما به طور متوسط ​​، آن را بدست خواهید آورد..

بنابراین ، اگر شما محصولی ۲۰۰ هزار تومانی را می فروشید و مشتری متوسط ​​شما در طی ۲ سال ۵ بار محصول شما را خریداری می کند، ارزش طول عمر مشتری شما ۱ میلیون تومان است. نکته جالب در مورد CLV این واقعیت است که هنگامی که آنها مشتری هستند، هرگونه کار تکراری که برای آن ها انجام می دهید سراسر سودآوری است، زیرا برای به دست آوردن مشتری جدید، زمان و هزینه زیادی لازم است، اما سرمایه گذاری بازاریابی کم و بیش از آن طول می کشد تا مشتری فعلی بتواند مجدداً بخرد.

اکنون، در حالی که ۴۴٪ مشاغل بیشتر وقت خود را صرف تلاش برای به دست آوردن مشتریان جدید می کنند و تنها ۱۶٪ روی بهبود CLV تمرکز می کنند ، یافتن راه هایی برای افزایش CLV شما یکی از بهترین راه های رشد و تثبیت جریان درآمد شما است. Clv  به معنای نتایج بهتری برای کسب و کار شما است ، به همین دلیل است که می توانید ارزش طول عمر مشتری را افزایش دهید.

۷ راه برای افزایش ارزش عمر مشتری

روش های زیادی برای افزایش ارزش عمر مشتری وجود دارد  با این حال ، از آنجا که نکته این پست کمک به شما در راههای طوفان مغزی برای بهبود CLV است ، ما به طور خلاصه درمورد ۷ تاکتیک مختلف که می توانید امتحان کنید بیان خواهیم کرد.

همچنین پیشنهاد می کنیم به مقاله ای تحت عنوان نیر ایال در کتاب قلاب به ما چه می‌گوید؟ هم سری بزنید احتمالا خوشتان بیاید.

۱- روند پردازش خود را بهبود بخشید

به عنوان یک قاعده کلی ، اگر می خواهید مردم پول بیشتری برای شغل خود خرج کنند ، مهم این است که تجربه ای عالی برای مشتری داشته باشید. توجه خواهید کرد که این یک موضوع کلی است…  تجربه مشتری از کجا شروع می شود؟ برای بسیاری از مشاغل ، این روند با روند ورود به سیستم شروع می شود. به طور کلی ، فرایند ورود به سیستم برای خدمات و مشاغل از نوع  بسیار مهم است ، اما حتی تجارت الکترونیکی مشتریان “جدید” را از طریق ایمیل ، بسته بندی ، کیفیت محصول و خدمات به مشتری “تازه وارد می کند”. برداشت اول بسیار زیاد است، بنابراین اطمینان حاصل کنید که روند کار صحیح، بدون ابهام، و تجربه ای دلپذیر برای مشتری است

۲- ارزش مداوم ارائه دهید

بسیاری از مشاغل در طی فرآیند خرید با مشتریان خود تعامل خوبی دارند ، اما هرگز چیزها را دورتر نگیرید. پس از ورود مشتری یا تحویل محصول ، آنها کار انجام شده را در نظر می گیرند و حرکت می کنند.  این یک راه بسیار مناسب برای کسب و کار طولانی مدت نیست. مردم بخاطر ارزش درک شده محصول را می خرند هرچه نسبت ارزش به هزینه درک شده بیشتر باشد ، احتمال خرید آنها بیشتر است. این اصل قبل ، حین و بعد از فروش اعمال می شود.

بنابراین، اگر می خواهید مشتری ها مجدداً محصول را بخرند ، باید مدتها پس از خرید اصلی، ارائه ارزش خود را ادامه دهید. این به شما کمک می کند تا از ذهن آن ها دور نشوید و با مشتریان خود ارتباط برقرار کنید که باعث می شود آنها بخواهند دوباره از شما بخرند. تمام ارزشی که بعد از فروش ارائه می دهید فقط به ارزش درک شده محصولات یا خدمات شما اضافه می شود.

یکی از بهترین راهها برای تأمین ارزش مداوم، از طریق ایجاد محتوا است. بازاریابی از طریق پست الکترونیکی ، فیلم ها ، پست های وبلاگ ، و بیشتر در طول زمان ارزش ارائه می دهند. در نتیجه ، افراد معامله با شما را به خاطر می آورند ، احساسات مثبت در آن ها زنده می شود و دوباره خرید می کنند.

۳-با خدمات مشتری خود آنها را دور بزنید

تیم خدمات شما می توانند وفاداری مشتری را ایجاد یا خراب کنند. در حقیقت ، ممکن است یک سوم از مشتریان شما پس از یک تجربه سرویس ضعیف در مورد خدمات، از ادامه خرید شرکت شما انصراف دهند.هیچ کس نمی خواهد در وهله اول با مشتری تماس بگیرد. داشتن یک تجربه کارایی ضعیف در زمینه مشتری مداری می تواند بسیار آسیب زا باشد. از طرف دیگر ، از آنجا که بیشتر تجربیات خدمات به مشتریان نسبتاً ناخوشایند و نا امیدکننده هستند ، اگر بتوانید یک تجربه عالی در زمینه خدمات مشتری ارائه دهید ، می توانید یک مشتری را برای یک عمر بدست آورید.

۴- ایجاد روابط

این نکته بیشتر در مورد مشاغل خدماتی نسبت به مشاغل تجارت الکترونیکی کاربرد دارد ، اما برای هر نوع ازمشاغل ، روابط مهم هستند. اگر افراد با شما ، شغل شما یا شخصی که در تیم شما هستند ارتباط برقرار کنند ، احتمالاً از شما خرید می کنند.

همه ما هوس ارتباط داریم. این بخشی از دلیل کار رسانه های اجتماعی برای شرکت ها و نه فقط افراد است. اگر مشتریان شما احساس کنند که آنها را دریافت می کنید ، آنها می خواهند شما موفق شوید و با کیف پول خود پشتیبانی خود را نشان می دهید.

۵-مشتریان خود را بشنوید

مردم دوست دارند شنیده شوند. وقتی احساس می کنیم که نظراتمان شنیده می شود و ارزش گذاری می شوند، احساس ارزشمندی می کنیم. بنابراین، اگر می خواهید با مشتریان خود روابطی پایدار برقرار کنید و در مورد آنچه می خواهید از مشاغل تان بیاموزند، یاد بگیرید به آن ها، دلایل خریدشان، قصه هایشان و بازخورهایشان گوش دهید.

صادقانه بگویم، رشد کسب و کار شما بدون بازخورد مشتری در واقع می تواند بسیار دشوار باشد. شما مشتری خودتان نیستید، بنابراین هرگز نمی دانید انگیزه ها، آرزوها، خواسته ها و نیازهای آنها چیست، مگر اینکه سؤال کنید.

روش های مختلفی برای گوش دادن به مشتریان وجود دارد. به نظرات آن ها در رسانه های اجتماعی توجه کنید. با تیم فروش خود صحبت کنید. برای ارسال نظرسنجی با مشتریان خود تماس بگیرید و از آنها سؤال کنید که تجارت شما چه کاری بهتری می تواند انجام دهد. این تمام اطلاعات با ارزشی است که به شما کمک می کند تجربه بهتری ارائه دهید. و ، به عنوان یک جایزه ، باعث می شود تا مشتریان شما احساس شنیده شدن و ارزش مندی کنند … در نهایت آنها در آینده دوباره به بازار شما برمی گردند و از شما خرید می کنند.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های بازاریابی و فروش مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

۶-تجربه مشتری خود را شخصی کنید

در دنیای دیجیتالی منحصر به فرد امروزی به دلیل شخصی سازی تجربه مشتری، می تواند بسیار قدرتمند باشد. در حقیقت ، ۷۷٪ از مصرف کنندگان به دلیل یک سرویس یا تجربه شخصی ، پول بیشتری را صرف یک مارک کرده اند.

بنابراین ، چه در حال ایجاد یک تجربه کاربری شخصی شده در برنامه خود باشید، چه یک محصول سفارشی. هنگامی که مردم احساس می کنند شغل شما به آنها اهمیت می دهد و به عنوان یک فرد روی آنها سرمایه گذاری کرده است ، احتمالاً دوباره از شما خرید می کنند.

۷-فروش کم، فروش زیاد

البته، هیچ بحثی درباره راه های افزایش CLV بدون ذکر متقابل فروش و افزایش قیمت ، کامل نخواهد بود. انجام صحیح ، فروش متقابل و افزایش قیمت راهی آسان برای بهبود ارزش مشتری است – هم بلافاصله و هم در طول زمان.

فروش متقابل روشی عالی برای جذب مردم برای خرید چیزهای اضافی (مانند خرید کیف تلفن برای تلفن همراه جدید شما) است ، در حالی که فروش بالا روشی مؤثر برای فروش چیزهای گران تر اما با ارزش تر است.

هر دو روش به شما امکان می دهد کل مبلغی را که مشتری های خود خرج می کنید افزایش دهید ، اما تنها درصورتی که بتوانید با افزایش قیمت فروش و یا فروش متقابل خود با نیازهای مشتریان خود مطابقت داشته باشید. مانند سایر ایده های دیگری که ما در این مقاله مورد بحث قرار داده ایم ، اگر فروش ارز یا فروش متقابل شما جزئی از یک تجربه خوب و متمرکز بر مشتری نیستند ، آنها در واقع می توانند صدمات بیشتری را نسبت به خوب وارد کنند.

نکته اصلی فروش متقابل و افزایش فروش تمرکز بر ارائه کالاهایی است که مشتریان شما به طرز مشروعیت به آنها علاقه مند هستند. باید دلیل خوبی برای پیشنهاد محصولات / خدمات اضافی یا جایگزین وجود داشته باشد. اگر دلیل این باشد ، “من می خواهم بیشتر درآمد کسب کنم” ، مشتریان شما هوشیاری شما را حس می کنند و فرار می کنند.

نتیجه

نکته اصلی افزایش درآمد مشتری شما تمرکز بر ارائه تجربه عالی مشتری است. مردم عادت دارند مانند کالاها با آنها رفتار شوند ، بنابراین برخورداری از آنها با ارزش و مهم باعث می شود که آنها مشتاقانه برای بازگشت بیشتر شوند. هرچه تجربه مشتری شما بهتر باشد ، CLV شما بهتر خواهد شد. و هرچه CLV شما بهتر باشد ، دستیابی به اهداف بازاریابی و شغل خود آسان تر خواهید شد. به هر حال ، اگر دوست دارید راهنمایی کنید و ارزش زندگی مشتری خود را بهبود بخشید ، چگونه به ارزش عمر مشتری نزدیک می شوید؟ برای بهبود آن چه می کنید؟ ایده ای برای به اشتراک گذاشتن دارید؟ افکار خود را در نظرات زیر بگذارید.

مصاحبه آدام گارنت در تد-بیزبوک

در پایان

در محل کار، یکی از بزرگترین دشمنان نوآفرینی، تفکر گروهی است. یعنی تمایل به پیروی از اکثریت به جای پذیرش تنوع. این کتاب توضیح می دهد که چگونه می توانید فرهنگی را ایجاد کنید که باعث ایجاد تنوع و خلاقیت شود، چگونه مخالفت و تفکر واگرا را تقویت کنید و چگونه کانالهایی را برای دعوت از سوالات و بازخورد ایجاد کنید تا دامنه دیدگاه ها و گزینه های خود را گسترش دهید. اگر می خواهید در کار خود خلاق تر و منحصر به فرد تر شوید، ضروری است که کتاب نوآفرینی را بارها و بارها بخوانید.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره بازاریابی و فروش یا دیگر موضوعات مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52