سبد خرید

افزایش عملکرد در محل کار!!!

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

“افزایش عملکرد در محل کار” ، کتابی است نوشته ژان بقوسیان، در ۱۶۷ صفحه با متنی روان سراسر آکنده از مطالب عالی با نثر ساده و خواندنی که از مطالعۀ آن سیر نمی‌شوید. خود من تاکنون ۳ بار این کتاب را مطالعه کرده‌ام و هر بار خردی تازه از آن یافتم.

استفاده از ۴ باتری برای افزایش عملکرد

کتاب افزایش عملکرد توان شما را به چهار باتری تشبیه می‌کند که برای رسیدن به بهترین عملکرد خود باید بیاموزید چطور به‌خوبی هرکدام از این باتری‌ها را شارژ کنید. این چهار باتری عبارت‌اند از انرژی فیزیکی، احساسی، فکری و بالاخره روحیه. ژان بقوسیان کارآفرین بسیار موفق، مدیر، مدرس و محقق است و آنچه در این کتاب به شما می‌گوید تجربۀ زیسته خودش است که با چاشنی تحقیقات عملی و بررسی‌های پیوسته قوام‌یافته و به درجۀ اعلی، کاربردی شده است.

استفاده-از-4-باتری-برای-افزایش-عملکرد

هرچه نیاز دارید یکجا بگیرید

در این کتاب هرچه برای بهتر شدن نتایج کارهایتان نیاز دارید به شما گفته شده است. از تنظیم خواب و ورزش گرفته تا یافتن بهترین روش تغذیه جهت بهبود سلامتی و چند برابر کردن انرژی و تا بهینه کردن تفکر و احساس برای خروج از ناآگاهی. به خاطر آنچه که از ژان بقوسیان در کلاس‌ها، کتاب‌ها و محصولات آموزشی‌اش آموخته‌ام، همیشه مدیون و قدردان او هستم اما اگر این ماجرای استاد و شاگردی هم در میان نبود به‌واقع نظرم راجع به کتاب تغییری نمی‌کرد. پاسخ تعداد زیادی از سؤالاتی که همیشه با آن‌ها درگیر بودم و روش‌هایی که به آن‌ها نیاز داشتم تا بتوانم از رخوت و تردید و کسالت بگذرم و به خودِ دوست‌داشتنی‌ام تبدیل شوم را با خواندن این کتاب پیدا کردم. طی دورۀ سخت گذار از کارمندی به کارآفرینی، مقارن با زمانی که روی نوشتن کتاب نابغۀ بیکار که بعدها در انتشارات هورمزد به چاپ رسید، متمرکز شده بودم و به دنبال ایجاد اولین ریال‌های درآمد حاصل از کسب و کار آموزشی‌ام بودم همیشه آموزه‌های این کتاب به جسمم توان می‌داد و ذهنم را از بن‌بست‌ها خارج می‌کرد.

اولین برخورد با کتاب افزایش عملکرد

اولین برخورد با کتاب افزایش عملکرد

اولین بار که شروع به خواندن کتاب کردم هنوز کارمند بودم. آن روزها باید هفته‌ای یک گزارش مفصل از پیشرفت یک پروژۀ عظیم احداث کارخانه فولادسازی تهیه می‌کردم. بهترین رکوردم برای بستن این گزارش ۳ روز بود. هر بخش از اطلاعات گزارش را باید از یک مرجع داخلی یا خارجی تهیه می‌کردم، داده‌ها را در چند نرم‌افزار تحلیل و نتایج را استخراج و بعد فرمت‌های مختلفی را آماده می‌کردم. کاری واقعاً سخت و زمان‌بر بود؛ اما با خواندن کتاب « افزایش عملکرد » برای اولین بار از رکوردم گذشتم و خودِ قبلی‌ام را شکست دادم. گزارش در یک نیمروز به پایان رسید! البته با دقت بالاتر و اشتباهات کمتر.

دومین کمک اساسی

بعدها بازاریابی بزرگ‌ترین مشکل کسب و کار نوپای من شده بود تا جایی که برای روزهای پیاپی تنها درآمدم مبلغ بیمۀ بیکاری بود که به‌زحمت ۸۰٪ کرایه‌خانه‌ام را تأمین می‌کرد و این فشار طاقت‌فرسا روحیه‌ام را تحلیل برده بود. در این مقطع بازهم به سراغ افزایش عملکرد رفتم و کلی حالم خوب شد! دوباره به مسیر بازگشتم و صبرم زیاد شد.

اسرار مگویِ افزایش عملکرد

برعکس بقیه بررسی کتاب‌هایی که می‌نویسم، راجع به کتاب افزایش عملکرد در محل کار، نمی‌خواهم وارد متن شوم و اسرار مگوی آن را فاش کنم. هر چند شاید بعضی از شما خوانندگان عزیز به این خاطر مرا لایق ناسزا بدانید اما به دعای آن دسته از شما که زورشان به کنجکاوی‌شان نمی‌رسد و کتاب را خواهند خواند قانع‌ام. فقط از باب شیطنت که پس از یادگیری و آموزش دادن سومین لذت بزرگ زندگی‌ام است، راجع به یکی از اشارات کتاب یعنی گلایسمیک ایندکس برایتان می‌گویم: GI عددی بین صفر و ۱۰۰ است. هرچه این عدد برای یک خوراکی بالاتر باشد یعنی آن خوراکی سریع‌تر قند خون شما را بالا می‌برد. بالاترین GI مربوط به گلوکز است و خوراکی‌های با GI کمتر عملکرد ما را برای مدت طولانی‌تری بالا نگه می‌دارند.

(مرجع : سایت GlycemicIndex از دانشگاه سیدنی)

 

صبحانه قهرمانان

صبحانه قهرمانان

برای شروع یک روز پرانرژی در زندگی و کسب و کار، مثل قهرمانان صبحانه بخورید؛ یعنی از خوراکی‌های با GI پایین استفاده کنید تا علاوه بر انرژی بالا، احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی و دیابت و… را کاهش داده و تناسب‌اندام بهتری هم داشته باشید. خوراکی‌های با GI ۵۵ یا کمتر که چنین شرایطی دارند، این‌ها هستند: سیب، زردآلو، موز، جو (مخصوصاً جو دوسر)، هویج، ذرت، عسل، انبه، شیر، پرتقال و غیره. دانشگاه سیدنی در سایت GI تمام خوراکی‌ها را مشخص کرده. از فردا صبح موقع صرف صبحانه این مطالب را به ‌یاد بیاورید. در ضمن بنده را هم از دعای خیر محروم نفرمایید.

 

دربارۀ نویسندۀ مطلب: سعید حدادی، نویسندۀ کتاب نابغۀ بیکار و مدرس دوره های کسب و کارسعید حدادی

نویسندۀ کتاب نابغۀ بیکار | خالق برند یک کاربلد | مدرس و سخنران انگیزشی | کارشناس مهندسی صنایع | محقق در زمینهۀ هوش کاربردی و تفکر | طراح دورۀ تونل تغییر

بیزبوک: سعید حدادی، پسر کاربلدی که می‌خواند و می‌داند سنگ زیربنای هر کسب و کاری دانش است. پسر خوش‌قلبی که با همۀ احساسش زندگی می‌کند، عشق می‌ورزد و کار می‌کند؛ که عطای کارمندی را به لقایش بخشید تا بیاموزد و آموزش دهد.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کتاب افزایش عملکرد در محل کار و یا کتاب دیگری از بیزبوک مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب، در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

در ویدیوکتاب بیزبوک یه عالمه کتاب را ببینید و بشنوید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...