سبد خرید

سه اقدام درستی که موفق ترین مشاغل انجام می دهند

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

بیشتر مشاغل موفق می دانند که چگونه منابع خود را بهینه سازی کرده و مشتری مدار باشند.

مشاغل موفق توانایی پشتیبانی از اهداف مهم کاری را دارند.

مشاغل موفق انعطاف پذیر هستند و می دانند چگونه اهدافی را عملی کنند که از امور حساس پشتیبانی کرده و اعتبارآفرینی کنند.

مشاغل موفق چه ویژگی های مشترکی دارند؟

طبق گزارش حاصل از مرکز تحقیقات شرکت هیئت کنفرانس و عضو انجمن تحقیقاتی، صرف نظر از صنعت یا جغرافیا سازمان هایی که عملکرد بالایی دارند در سه چیز مشترک هستند. این تحقیق از سال ۲۰۱۵ این سه بلوک ساختاری را اینگونه تعریف کرده است: استفاده از منابع موجود برای اجرای مؤثر استراتژی های کسب و کار، تمرکز جدی بر مشتری و برنامه ریزی سازمانی به منظور پشتیبانی از اهداف شرکت.

محققان برای درک بهتر ویژگی های مرتبط با مشاغل، ۵۶ شرکت که از نظر رهبری، عملکرد مالی و مدیریت کارکنان رتبه بسیار بالایی داشتند را شناسایی کردند. این شرکت ها شامل فدایکس، کوکاکولا، تارگت و امریکن اکسپرس بودند. سپس نویسندگان این تحقیق ۷۶ مدیر از ۲۷ شرکت را مورد بررسی قرار دادند تا بدانند که مشاغل آنها چگونه اداره می شود.

ایمی لوی ابل، معاون تحقیقات سرمایه انسانی شرکت هیئت کنفرانس و مؤلف این تحقیق گفت: «وقتی از بیرون به این قضیه نگاه می کنیم، به نظر می رسد که این شرکت ها هیچ گونه وجه اشتراکی ندارند. با این حال، بررسی ما از مدیران چهار سازمان برتر و ۲۳ شرکت دیگر، لایه ای از اشترکات معنادار را نشان می دهد که اساس موفقیت آنها بود.در حالی که فرهنگ هایی با عملکرد بالا ژنتیک منحصربفردی دارند اما آنها در یک فهرست مشترک از عناصر ژنتیکی قرار می گیرند. آنها رهبران خودانگیخته و پیشرو هویت شرکت خود را شناسایی، سازگار و ترکیب می کنند.»

 

مشاغل موفق-بیزبوک--

 

سه عنصر مشترک مشاغل موفق

محققان براساس بررسی های خود از سه عنصر ژنتیکی و استراتژی های مشترک بین مشاغل موفق پرده برداشتند. مشاغل موفق برای اجرای استراتژی های تجاری از منابع و به طور مؤثر استفاده می کنند. سازمان های با عملکرد بالا دست به اقدامات زیر زده اند:

 • ایجاد فرهنگ سخت گیری و استانداردهای لازم برای ثبات مالی.
 • ایجاد فرایند مدیریت مالی، نظارت و تصمیم گیری.
 • اجرای استراتژی ها به شیوه ای کارآمد.
 • تراز کردن ساختار سازمانی برای پشتیبانی از استراتژی های کسب و کار.
 • ایجاد و حفظ فرهنگ پاسخگویی.

تمرکز روی مشتری بشدت قوی می باشد. شرکت های موفق در رابطه با مشتری ها:

 • به ارائه محصولات و خدمات با کیفیت بالا می پردازند.
 • فرهنگ مشتری محوری محکمی ایجاد می کنند.
 • روی فرایند و محصولات سازمان جهت نیازهای مشتری متمرکز هستند.

شرکت های موفق توانایی سازمانی برای پشتیبانی از اهداف مهم تجارت را دارند. آنها:

 • به جذب و حفظ استعداد از طریق اعتبار برند تجاری قوی خود می پردازند.
 • فرصت های یادگیری و توسعه را برای همه کارمندان فراهم می کنند.
 • از سرپرستان می خواهند اهداف مشخصی را تعیین کنند و به مدیریت عملکرد بپردازند.
 • برای بهره وری بیشتر به افزایش تعامل میان کارمندان می پردازند.
 • در بین مدیران ذهنیت جهانی ایجاد می کنند.
 • پاداش تعیین می کنند و پشتیبانی از استراتژی کسب و کار را به رسمیت می شناسند.
 • به مدیران کمک می کنند تا تیم های کارآمدتری تشکیل دهند.

ربکا ری، معاون اجرایی سرمایه انسانی هیئت کنفرانس و نویسنده همکار گفت: «در شرایط جهانی و رقابتی امروز، اطلاعات وسیعی از اقدامات اعم از سرمایه گذاری در بازار تا میزان مشارکت کارمندان برای ارزیابی موفقیت یک شرکت در دسترس می باشد. اما چنین اعداد و ارقامی به تنهایی نشان دهنده این نیستند که چگونه یک سازمان در انطباق با تغییر، توسعه قابلیت های جدید و اجرای استراتژی بلند مدت خود موفق می شوند یا شکست می خورند.»

عوامل متفرقه ای که در موفقیت کسب و کار نقش دارند کدامند؟

علاوه بر موارد ذکر شده، عوامل مؤثر دیگری نیز در موفقیت تجاری نقش دارند. برخی از آنها عبارتند از:

 • امتحان کردن ایده های اصلی

 یکی از مهم ترین عوامل مؤثر در مشاغل موفق، توانایی آزمایش ایده هاست. به عبارت دیگر، بیشتر مشاغل موفق با ایده ای درخشان شروع می شوند که مورد آزمایش و بررسی قرار گرفته است.

 • هدفگذاری

. یکی دیگر از مهم ترین عوامل موثر در کسب و کار موفق، توانایی تعیین اهداف مناسب است. به عبارت دیگر، اگر می خواهید رویایی بزرگ داشته باشید، تعیین اهداف و مقاصد دلیل موفقیت شما خواهد بود. مطمئن باشید که اهداف هم در دراز مدت و هم در کوتاه مدت، عملی و قابل دستیابی هستند.

 • انعطاف پذیری

 با توجه به این مفهوم، اگرچه همیشه باید مشتریان خود را راضی نگه دارید اما مهم تر از همه، باید انعطاف پذیر باشید و بدانید اعمال تغییرات چه زمانی به نفع کسب و کارتان می باشد.

 • درک و پذیرش گستره دیجیتال

دیجیتالی شدن نه تنها به نفع محیط زیست می باشد بلکه می تواند برای شرکت شما نیز مفید باشد. شاید این امر شما را نسبت به هزینه های اولیه خیلی هیجان زده نکند، اما دیجیتالی شدن می تواند در لوازم اداری مانند کاغذ، جوهر، قفسه های تشکیل پرونده و غیره باعث صرفه جویی شود. با این کار می توانید شروع به کار خود را بدون سرمایه گذاری های اولیه، راحت تر و سریع تر انجام دهید و بدین ترتیب در زمان و زحمت بیهوده صرفه جویی کنید.

 • اعتبار

یکی دیگر از عوامل مؤثر در مشاغل موفق، توانایی ایجاد یک برند معتبر می باشد. مشتری ها مدت هاست که از شرکت های پر زرق و برق که برای فروش محصولاتشان دست به هر کاری می زنند، خسته شده اند. مشاغل موفق راه هایی برای ارسال یک پیام واقعی پیدا می کنند که به نوبه خود مشتریان وفادار را جذب و از آنها پشتیبانی می کند.

 • سواد مالی بالا.

مشاغل موفق باید از حوزه مالی مناسبی برخوردار باشند. به عبارتی اگر کاملاً نتوانید بفهمید چگونه می توانید با ایده هایتان پولسازی کنید، دیگر اهمیتی ندارد که این ایده ها چقدر بِکر باشند. مشاغل موفق در ایجاد جریان چند درآمدی و بهینه سازی آنها مهارت بالایی دارند.

 • ابراز قدردانی

همانطور که پیشتر گفتیم، تعداد کمی از شرکت ها بدون مشتری و حامی وفادار دوام خواهند داشت. بنابراین، اکثر مشاغل موفق راهی پیدا می کنند که به طور مرتب قدردانی خود را از مشتریان خود نشان دهند. به عنوان مثال، ممکن است تصمیم بگیرند که برای مشتریان دائمی خود تخفیف زیاد، برنامه های پاداش و غیره داشته باشند. هر راهی که بتوانید به مشتریان خود چیزی بدهید و قدردانی کنید همیشه روال خوبی خواهد بود.

 • بی باک بودن

نکته آخر اینکه نترسیدن یکی از بهترین راه های موفقیت در کسب و کار است. راه اندازی کسب و کار درخور افراد ضعیف نمی باشد. زیرا بعضی مواقع می تواند خسته کننده، ملال آور و ناخوشایند باشد. با این وجود، کسانی که می توانند با این شرایط کنار بیایند، اغلب به روش های غیرقابل پیش بینی مزد کارشان را می گیرند. غالباً این افراد از معرفی ایده ها و مفاهیم جدید با نام ترقی کسب و کار و برند که ممکن است افراطی و حتی تابوشکنی به نظر برسند، هراسی ندارند.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم در مورد اهمیت مشاغل موفق یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بلاگ، مقاله های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35