سبد خرید

اهمیت کار تیمی در موفقیت کسب و کارها

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

از آنجا که ما ایرانی‌ها متخصص کار تیمی هستیم! تصمیم گرفتم این مطلب را برای وبلاگ بیزبوک بنویسم.

به‌شخصه معتقدم توازن، کلید موفقیت کسب و کارها است و این توازن از تیم شروع می‌شود. صرفاً به خاطر اینکه باهم کار می‌کنیم به این معنی نیست که کار تیمی انجام می‌دهیم!

تکمیل پازل با کار تیمی

پیروزی و موفقیت با اعضاء تیمی که همه استعداد و توانایی‌های یکسانی دارند غیرممکن است. همچنین باید به ترکیب تجربه و نیروی جوان‌تر هم توجه داشت. در واقع هر عضو تیم باید بداند که یکی از تکه‌های این پازل بزرگ، کسب و کار است و اگر نباشد این پازل هرگز کامل نخواهد شد. تمام اعضاء تیم باید غیر از نقاط ضعف و قوت خود، نقاط ضعف و قوت هم‌ تیمی‌ های خود را نیز بدانند تا بتوانند در صورت لزوم به یکدیگر کمک کنند.

تکمیل پازل با کار تیمی

 

نکتۀ مهم دیگر در افزایش بهره‌وری در کار تیمی ، توانایی رهبری، رهبر و مدیر آن تیم است. رهبر تیم نباید فراموش کند که وظیفۀ تشکیل و حفظ تیم هیچ‌وقت به پایان نمی‌رسد.

نکات جالب برای کار تیمی

در ادامه نکاتی را برای انجام کار تیمی بهتر با شما به اشتراک می‌گذارم:

۱. تیم و اهداف آن همیشه باید در اولویت باشد

وقتی در قالب یک تیم کار می‌کنید، قطعاً علایق و اهداف تیم به علایق و اهداف شخصی اولویت دارد. به‌شدت توصیه می‌کنم علایق و اعتقادات شخصی را از زندگی کاری و حرفه‌ای‌تان جدا کنید و نگذارید روی هم تأثیر بگذارند.

۲. با هم و در تیم فکر کنید

همیشه گفته‌ام، خلاقیت نتیجۀ فکر یک نفر نیست بلکه از دل تیم بیرون می‌آید. هیچ‌وقت به‌صورت جداگانه در مورد موضوعی با اعضاء تیم گفتگو و بحث نکنید. این گفتگو باید با حضور و هم‌فکری همۀ اعضاء تیم انجام شود. طوفان فکری یکی از تکنیک‌های ایده پردازی در تیم است که سعی می‌کنم در آینده و در مطلبی جداگانه در مورد آن بنویسم.

با هم و در تیم فکر کنید

 

۳. نه به انتقاد تند و مستقیم!

ما ایرانی‌ها روحیات حساسی در برخورد با یکدیگر داریم، پس از انتقاد تند و مستقیم در تیم بپرهیزید. باید به‌طور فعال یاد بگیریم که اگر حتی انتقاد و نظر مخالفی داریم، خیلی محترمانه و غیرمستقیم با اعضاء تیم مطرح کنیم. فراموش نکنید صمیمت و حال خوب لازمۀ هر کار تیمی است.

۴. شفافیت، شفافیت و شفافیت

هر نوع ارتباطی بین اعضاء تیم باید شفاف، مؤثر و دقیق باشد. در واقع، ارتباط مؤثر و شفاف از به وجود آمدن سوءتفاهم و سردرگمی در تیم جلوگیری می‌کند. باید اشاره کنم که ایجاد سوءتفاهم دشمن کار تیمی و گروهی است و باعث اتلاف وقت می‌شود. باید تلاش کنید تا می‌توانید از بروز آن در تیم جلوگیری نمایید.

۵. رهبر تیم مسئول حفظ انرژی و انگیزه در کار تیمی

همان‌طور که در بالا اشاره کردم به‌عنوان رهبر یک تیم این وظیفه همیشگی به عهده شما خواهد بود. به یاد داشته باشید که رهبر تیم مدیر و رئیس آن تیم نیست، بلکه عضوی از تیم است و باید دید کاملاً افقی در تیم داشته باشد. وظیفۀ اصلی رهبر تیم الهام بخشی و ایجاد انگیزه همیشگی در تیم است.

رهبر تیم مسئول حفظ انرژی و انگیزه در کار تیمی 

 

۶. تقدیر و سپاسگزاری را فراموش نکنید

رقابت سالم بخشی از کار گروهی است و نمی‌شود آن را انکار کرد. بهره‌وری اعضاء تیم باید همیشه و به‌طور مؤثر مورد نظارت قرار گیرد، این کار را می‌توانید با نرم‌افزارهای مدیریت وظایف به‌خوبی انجام دهید. اعضاء تیمی که بهره‌وری بالاتری دارند و نتایج بهتری دارند باید شناسایی شوند و موردتقدیر قرار گیرند. نرم‌افزارهایی در دنیا تحت عنوان تقدیر سازمانی وجود دارند. در ایران نیز پیشنهاد می‌کنم از نرم افزار تقدیر سازمانی نومانو که برای اولین بار ارائه شده بهره ببرید.

فراموش نکنید کار تیمی کردن با مغز انسان‌ها نیست بلکه با دل آن‌ها است.

نظر شما چیست؟ آیا می‌توانید نکته‌ای را به نکات بالا اضافه کنید؟ در بخش بخش دیدگاه‌ها آن را با خوانندگان این مطلب در میان بگذارید.

 

دربارۀ نویسندۀ مطلب: نیما رحیمی ؛ کارآفرین و مشاور حوزه های بازاریابی دیجیتال و توسعه کسب و کارهای نوپانیما رحیمی

بیزبوک: در مورد نیماخان رحیمی همین بس که بگویم بچۀ باحالی که برای هرچه که هست و هرچه که دارد، همۀ عمر جنگیده است. جوان خوش‌مشربی که قلبش همانند چشمانش زلال است؛ برای دانسته‌هایش به‌سختی تلاش می‌کند و برای بخشیدن دانشش، دست دلش همیشه باز است. او می‌داند و می‌گوید باید یاد گرفت و یاد داد و فلسفۀ کسب و کارش، دیجینگ هم همین است.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کار تیمی مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب و همچنین مقالات بیزبوک در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...