سبد خرید

بررسی کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی ؛ گرانت کاردون

خرید کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی | گرنت کاردون

کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی نوشته ی گرنت کاردون توسط نشر نگاه نوین منتشر شده است. از آنجایی که مفهوم اول یا آخر بودن به نظر بعضی ها غیرمنصفانه و قبول کردنش برایشان سخت می باشد، ولی در دنیای واقعی (جدا از نوع کسب و کار یا شغل آدم) تنها جایگاه مهم، جایگاه اول است. این جایگاه به شما امکان می دهد در برابر طوفان ها مقاومت کنید، توجه بیشتری به دست آورید و به جای راه افتادن دنبال رقبا، آن ها را دنبال خودتان بکشید.

در بررسی کتاب امروز به سراغ اثری عالی از گرانت کاردون می رویم. با عنوانی جذاب اگر اول نباشی آخر می شوی. نگرش دقیقی را که شما باید برای تسلط بر رقابت خود داشته باشید، صرف نظر از کالایی که می فروشید یا خدمتی که ارائه می دهید. این کتاب به دوره انقباضات اقتصادی می پردازد اما همچنین درمورد چگونگی پیشبرد رقابت و رشد شغل اطلاعات عمومی زیادی در اختیارتان قرار می دهد. در زیر نکات اصلی کتاب را بررسی می کنیم.

بررسی کتاب-گرانت کاردون-بیزبوک

۱- پیشرفت یا عقب نشینی

هر وقت اوضاع بدتر می شود، اکثر افراد می گویند “من از شرکت کردن در این کار امتناع می کنم” یا “هیچ چیز واقعاً تغییر نکرده است، بیایید دوباره به اصول اولیه برگردیم” ، “کاری که نمی توانم انجام دهم وجود ندارد، من فقط باید صبر کنم.” آنچه شما باید بجای آن بگویید این است: “هر منابعی که دارم برای پیشبرد است در حالی که دیگران در حال عقب نشینی هستند.” است. این نگرش در مورد بهترین مطلق بودن در کاری است که شما بدون توجه به شرایط بیرونی انجام می دهید.

شما باید روز خود را تغییر دهید تا روی مهمترین مسئله برای تجارت تمرکز کنید. به عنوان مثال، اگر ۲۴ ساعت حق زندگی داشتید، اگر اینکه معامله ای را ببندید، چگونه می توانید روز خود را طی کنید؟ این یک نمونه افراطی است، اما اگر فقط برای چند ثانیه عقب بنشینید و در مورد این موضوع فکر کنید، به یک مسیر ساده و سریع عمل می پردازید که شما را از آنچه در نظر گرفته می شود عادی کند، راهی برای خارج شدن از منطقه راحتی خود و آن خواهید بود. منجر به فروش یا موارد دیگر خواهد شد. اگر زندگی می کردید انگار ۵۰ سال برای زندگی کردن دارید ، رویکرد شما متفاوت خواهد بود.

۲- فعال شدن قدرت

هر کس یک سطح از قدرت دارد، همه ما آن را به راحتی نمی شناسیم یا از آن استفاده نمی کنیم. ساختن یک تجارت به طور کامل از ابتدا کاری سخت است، به جای اینکه از مکانی استفاده کنیم که در حال حاضر با افرادی که می شناسیم قدرت داریم. افرادی که شما می شناسید – خانواده ، دوستان ، بستگان ، همکلاسی های مدرسه ، کارفرمایان گذشته ، کارمندان موجود و حتی دشمنان شما – همه بخشی از آن هستند.

۳- مشتریان گذشته

شما باید از همه چیزهایی که در دسترس شما است، از جمله مشتری های گذشته خود استفاده کنید. آنها افرادی هستند که قبلاً به آنها محصولی را فروخته اید و خدماتی را ارائه داده اید، اما شما با آنها فعلاً در ارتباط نیستید. ان ها یک معدن طلا هستند، زیرا به احتمال زیاد با شما دوباره معامله می کنند، یا شما را به افراد دیگری که می خواهند معرفی می کنند. تماسها به قراردادها تبدیل می شوند و هرچه تعداد مخاطبین بیشتر باشد، قراردادها نیز بیشتر می شوند.

۴- منطقی باشید

معقولانه کنار بگذارید، فقط برای کنار آمدن حل و فصل نکنید. فقط به ایمیل و یا آدرس پستی از مشتریان بالقوه خود تکیه نکنید، از منطقه امن خود خارج شوید و شخصاً با آنها تماس گرفته یا از آنها بازدید کنید. به جای اینکه فقط شرایط را بپذیرید، در مورد راه حل ها فکر کنید، ناراحت نشوید و اقدامات غیر منطقی انجام ندهید. سختی های شما در حال حاضر تضمین می کند که در آینده راحت خواهید بود. هرگونه توجه بهتر از عدم توجه است. فروش اضافی را فراموش نکنید، معامله دوم همیشه ساده تر از معامله اول است. این فروش های افزایشی به شما امکان می دهد تا زمان، انرژی و تلاش خود را که قبلاً برنامه ریزی کرده اید، به حداکثر برسانید.

۵- قانون تماس

گرانت کاردون نویسنده کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی می گوید طبق یک مطالعه، ۸۰ درصد فروش در تماس پنجم تا دوازدهم انجام می شود، اما تنها ۱۰ درصد فروشندگان بیش از سه برابر تماس می گیرند (۱۰ درصد فروش). برخی از افراد حتی یک قانون ۳ تماس دارند. آنها چیزی نمی خرند مگر اینکه فروشنده در مورد آن ۳ بار با آنها تماس بگیرد. این نشان می دهد که شما اعتقاد محکم دارید که کالای مناسبی برای این شخص دارید. موفق ترین افراد بیشتر از آنچه امتحان کرده اید شکست خوردند. وقتی کسی به شما می گوید نه، آنها اکنون می گویند نه . این برای همیشه نیست.

۶- قرار ملاقات

در طول زمان انجام کار، احتمالاً با یک تماس که از مشتری دریافت کرده اید، شما را با شخصی که محصول یا خدمات شما را می خواهد یا نیاز داشته است معرفی می کند. با این حال، این برای شما اتفاق افتاده است، نه به خاطر شما. هدف شما باید کنترل این فرآیند باشد – درخواست مراجعه به مشتریان فعلی. مشتری های موجود خود را فعال و ضرب کنید تا موارد جدیدی ایجاد کنید.

۷- ارائه در سطح “عالی”

اگر به این فکر کنید که آیا کسی در طی ۹۰ روز گذشته یک سرویس واقعاً “عالی” را به شما تحویل داده است، احتمالاً هیچ کس از این امر مستثنی نخواهد بود. امروزه مردم به خدمات ضعیف یا متوسط ​​متوسل شده اند، بنابراین اگر چیزی کمی بالاتر از حد متوسط ​​دریافت کنند، مطمئناً متوجه تفاوت آن خواهند شد. از این به نفع خود استفاده کنید  هرچه آرزو کنید، کمتر باید تبلیغ کنید زیرا دیگران این کار را برای شما انجام می دهند.

۸- قیمت در مقابل ارزش.

رقبای شما احتمالاً همیشه قیمت را پایین می آورند، و به نظر می رسد مشتریان شما هیچ وقت برای محصول شما پول ندارند. مسئله واقعی در اینجا قیمت نیست بلکه ارزش محصول شماست. شما باید یک کار عالی از ارزش محصول خود را نمایش دهید و به مشتریان خود اطمینان دهید که محصول شما مشکلات خود را برای حل قیمت شما برای ماندن حل می کند. اطمینان حاصل کنید که آنها از هزینه خرید محصول شما، از ماندن در جایی که هستند مطلع هستند. این پول به سمت آنچه مردم می دانند به عنوان ارزش و نه پایین ترین قیمت هدایت می شود. فروش روی قیمت محصول نشانه فرد یا سازمانی با آموزش کافی نیست.

۹- میدان بازاریابی موثر

 کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی می گوید بیشتر مشاغل بودجه های تبلیغاتی و بازاریابی خود را در دوره انقباض کاهش می دهند. برعکس عمل کنید، اکنون زمان آن است که با برنامه های بازاریابی مقرون به صرفه تجارت خود را به بازار متصل کنید و به جهانیان بشناسید که شما چه کسی هستید، چه کاری انجام می دهید و چه پیشنهادی دارید. هیچ چیز محافظت بیشتری از توانایی تولید درآمد برای شما ایجاد نمی کند – کاری که با انجام اقدامات گسترده، بازاریابی مؤثر، ماندن در مقابل مشتریان و انجام کار انجام می شود. تبلیغی که امروز انجام می دهید چرخه فروش را به حرکت در می آورد که در صورت نیاز به شش ماه آینده در آینده، منجر به تجارت جدید می شود.

۱۰- برنامه ریزی

داشتن برنامه زمانی بسیار محکم و انضباطی هنگام تلاش برای رشد مشاغل، برای حفظ خود و شرکت خود متمرکز و تولید بسیار مهم است. هرگونه تولید، بازده، تلاش یا اقدامی که بطور منظم انجام شود هر روز برای دنیا روشن می کند که کارهایی برای انجام دادن دارید و مردم برای دیدن. مهمترین کارهایی که امروز باید انجام شود را برنامه ریزی کنید و همه کارهایی را که می کنید انجام دهید تا بتوانید آنها را کامل کنید و نه اینکه روز خود را به فرصت تبدیل کنید. مردم به دلیل عدم تعهد به برنامه و احساس فوریت، تعلل می کنند. وقتی مکان های دیگری دارید باید باشید و برای این کار وقت ندارید، پس آنها را انجام نمی دهید.

۱۱- مهارت لازم برای پیشرفت

شما باید بیاموزید که چگونه بفروشید. شما می توانید برنامه ریزی و سازماندهی کنید تا زمانی که رنگ آبی نداشته باشید، اما اگر نمی توانید محصولات خود را بفروشید، چه اهمیتی دارد که چقدر سازمان یافته هستید؟ اکثر مشاغل یک خط از مردم در انتظار محصولات خود نیستند، در واقع آنها باید علاقه ایجاد کنند، محصول خود را بفروشند و معامله را ببندند. افراد مورد نیاز و محافظت شده در نیروی کار کسانی هستند که می توانند پول را تولید و وارد کنند. کمبود پول وجود ندارد، اما کمبود عمل و پیگیری وجود دارد. یک برنامه مالی توجه به گسترش دارد نه انقباض (بودجه).

۱۲- نگرش غیر منطقی.

اقتصادی که شما دارید محدود به میزان اقدامات غیر منطقی است که شما برای ایجاد آن انجام می دهید و نگرش شما تعیین می کند که چه مقدار از اقدامات گفته شده را انجام می دهید و چقدر مؤثر است. همیشه مثبت ماندن یک چالش است اما اگر چشم انداز خوش بینانه را حفظ کنید حتی اگر اوضاع سخت باشد، یک مزیت قابل توجه و شانس بهتری برای پیشرفت خواهید داشت. در حالی که نگرش های بد هرگز به صورت سود و زیان نشان داده نمی شوند، اما همیشه ارتباطی با رأی اصلی دارند. روند فکر خود را تغییر دهید. استکبار ، عقاید قدیمی خود و هرگونه محدودیتی را در مورد آنچه می خواهید انجام دهید رها کنید و به دنبال تولید اقتصاد خود باشید.

بیشتر اوقات اعتقادات قدیمی شما منفی نیست و آنچه را که نباید بیش از آنچه باید انجام دهید انجام می دهید. آیا من خیلی با این مشتری تماس می گیرم؟ آیا من در درخواست ارجاع موجه هستم؟ افکار و اندیشه هایی مانند این، شما را از انجام اقدام و موفق شدن فلج می کند. بیشتر آنچه که ما نگران آن هستیم هرگز اتفاق نمی افتد، بنابراین چرا باید به جای تمرکز بر تغییر اوضاع، اینقدر وقت را در مورد آن هدر دهیم؟ برای رسیدن به موفقیت، باید تمام نگرانی ها، تردیدها و ترس از عواقب منفی را که ممکن است رخ دهد در صورت اقدام از بین ببرید.

اگر اول نباشی آخر می شوی-بیزبوک

نویسنده

گرانت کاردون نویسنده کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی یک کارآفرین، نویسنده و بنیانگذار چند شرکت است. او چندین برنامه فروش ایجاد کرده که صدها هزار نفر از فروشندگان، هزاران سازمان فروش و میلیارد ها دلار در خرده فروشی را تحت تأثیر قرار داده است. تحولات وی در زمینه فروش، مدیریت فروش، سیستم های فروش، فروش و تولید مشاغل، عملکرد فروش، کتاب های فروش و برنامه های فروش شامل اصول اولیه فروش است. اصل اساسی او این است که یک شرکت فقط از طریق فروش موفق می شود، او معتقد است که حتی یک خانواده برای بهبود وضعیت زندگی خود به فروش متکی است.

گرانت کاردون در سطح بین المللی با رهبران صنعت، مدیران، مدیر عاملان و کارآفرینان در زمینه فروش، پول، امور مالی، استراتژی های تجاری و گسترش تجارت صحبت می کند. سیستم های فروش وی اکنون توسط هزاران شرکت در ایالات متحده و کانادا به کار گرفته می شود و در مورد محصولات از همه نوع و محدوده قیمت، محصولاتی که به طور مستقیم به مصرف کننده فروخته می شود، به ارائه دهنده عمده فروشی، فروش ملموس و نامحسوس اعمال می شود. مدیر عاملان و کارآفرینان در بسیاری از زمینه ها به ویژه در رابطه با نحوه فروش با مدیریت، بازاریابی و استراتژی های تجاری به دنبال کمک مالی هستند. او صدها شرکت را از لحاظ عملکرد، شیوه های فروش و گسترش کلی تجارت از طریق فروش و بازاریابی کمی بهبود یافته است.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب اگر اول نباشی آخر می شوی مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.