سبد خرید

با کارمندان خود بیشتر آشنا شوید!!!

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

۱۰ راه ساده برای آشنایی بهتر با کارمندان خود

برای انجام بهتر کارهای خود، مدیران باید افراد را در تیم خود در اولویت قرار دهند. از این گذشته، کارکنان یک شرکت، بزرگترین سرمایه آن هستند و مدیران باید تا حد ممکن در مورد هر شخص و چگونگی سهم خود در موفقیت و کسب و کار بدانند. با این وجود، به ویژه در یک سازمان بزرگتر، همیشه آشنایی با افراد در تیم آسان نیست. ما در اینجا بهترین توصیه های شناخت کارمندان را برایتان ذکر کرده ایم:

با آن ها بازی کنید

بعد از ظهر بعد از پایان تایم کاری کمی وقت بگذارید تا کمی پینگ پونگ یا فوتبال دستی بازی کنید. یک سالن رزرو کنید یا به خارج از دفتر یا سازمان بروید و بازی کنید، با هم رفت و آمد کنید و سرگرم شوید. برخی از مکالمات خوب و غیر مرتبط با کار در طی همین بازی پیش می آید. مطمئن باشید که چیزهای جالبی یاد می گیرید.

مانند یک مربی مدیریت کنید

برای آشنایی بهتر با کارمندان خود، باید مانند یک مربی آن ها را مدیریت کنید. مربیگری به شما این امکان را می دهد تا با کارمندان خود رابطه متفاوتی برقرار کنید. کارمندتان شما را به عنوان یک مدیر متفکر یا شخصی که به حرفه خود اهمیت می دهد، می بیند و احساس حمایت بیشتری می کند. با راهنمایی معتمدانه تان آنها از شما الهام می گیرند که بیشتر با شما آشنا شوند و وقت بگذارند.

از همه یک سؤال را بپرسید و به جوابهای آنها با دقت گوش کنید

سعی کنید فقط با یک چیز یا طرح یک سوال درباره کارمندان خود با آن ها آشنا شوید. تصمیم بگیرید چه می خواهید بدانید و همین سؤال را از همه بپرسید ، مانند “زمانی که ۱۰ ساله بودید تصمیم داشتید چکاره شوید؟” یا “الان دوست دارید چه کاری انجام دهید؟” سپس واقعاً به جواب هایشان گوش کنید.

از تکنیک های مدیریت و رهبری

ناهار را با آنها بخورید

ناهار خوردن با کارمندان تان و گوش دادن به آنچه در ذهن آن ها می گذرد، کار بسیار موثری برای آشنایی بهتر با کارمندان خود می باشد که منجر به احساس حضور مدیر می شود. برای خوردن ناهار به کافه تریا بروید و با صدای بلند و پر انرژی سؤال کنید که آیا می توانید برای ناهار به آنها بپیوندید. آنها به احتمال زیاد از اینکارتان تأثیر می پذیرند و از حضور شما قدردانی می کنند.

ارتباط بیشتر با کارمندان |بیزبوک

جلسات منظم برگزار کنید

مدیران باید جلسات منظمی برگزار کنند که چشم انداز، اهداف، استراتژی ها و برنامه های شرکت را به کارمندان خود منتقل کنند. آنها باید صادقانه و شفاف در مورد خط مشی سازمان و چگونگی تأثیر آن بر کارمندان، صحبت کنند. همچنین به کارمندان فرصت داده می شود تا سوال هایشان را بپرسند و نگرانی های خود را مطرح کنند

با آنها صادق باشید

برای ایجاد اعتماد و فهمیدن آنچه واقعاً به مردم انگیزه می بخشد ، باید با آن ها صادق باشید و خطر ریسک را در پیش بگیرید. بسیاری از مدیران احساس می کنند که باید دو زندگی را مدیریت کنند: یکی دفتر و دیگری بیرون از دفتر. اگر می خواهید مردم را به انجام بهتر کارها تشویق کنید، باید با خود واقعی تان آن ها را راهنمایی کنید.

مجددا خود را به کارمندتان معرفی کنید

در جلسات کارکنان، ما از یک کارمند فعلی می خواهیم تا یکی دیگر از کارمندان را معرفی کند، و پنج چیز جدید را که ما هنوز درباره آن شخص نمی دانیم به ما بگوید، حتی بعد از همکاری با آنها نیز به این کار ادامه دهید و به آن ها نیز بگوئید. این یک راه عالی برای ارتباط مجدد کارمندان و مدیران است که همیشه چیز جدیدی برای یادگیری وجود دارد.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت و رهبری  مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

افزایش صمیمیت در محل کار

 در گردهمایی های اجتماعی شرکت کنید

مدیران شرکت با مسئولیت های بی پایان مشغول به کار هستند. با این حال، جایگزینی برای وقت صرف شده جهت آشنایی بهتر با کارمندان در سطح شخصی وجود ندارد. مدیران باید حضور در برنامه هایی مانند جشن شرکت ها و فعالیت های تیم سازی را در اولویت قرار دهند. این به کارمندان نشان می دهد که مدیران به بهتر زیستن با آن ها اهمیت می دهند، نه تنها به خط مشی اصلی شرکت.

تشویق به گفتگوی دو طرفه در ارتباطات شرکت

مدیران در صورت ایجاد فضاهایی که گفتگوی دو طرفه را فراهم می کند، با کارمندان خود آشنا می شوند. مؤثرترین شکل ارتباطات در سازمانها ، فراهم آوردن فضای گفتگو برای کارمندان است که بتوانند افکار ، نظرات و نگرانی های خود را با مدیر به اشتراک بگذارند. سالن های شهر، مکانیزم های خوبی برای تحقق این امر هستند.

کار در کنار آنها

بهترین راه برای آشنایی با کارمندان خود بالا زدن آستین و کار در کنار هم است. بیشتر کارمندان از به اشتراک گذاشتن کارهایی که انجام می دهند و نحوه انجام آن لذت می برند، اما ممکن است زمان زیادی برای اشتراک گذاری پیدا نکنند. از دفتر بیرون بروید و با آنها و کارشان آشنا شوید. بگذارید کارمندان تان به شما بگویند چه کاری انجام می دهند و به آنها بگویید که شما به چه کاری اهمیت می دهید. چه کسی می داند؟ حتی ممکن است چیز جدیدی یاد بگیرید.

 

بیزبوک

 

 

 

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد آشنایی بهتر با کارمندان خود مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید.. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...