سبد خرید

بررسی کتاب توان بی پایان | آنتونی رابینز

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

آیا آرزوهایی دارید که هنوز به آنها نرسیده اید؟ جواب بدون شک بله است! بسیاری از مردم در حالی زندگی خود را پشت سر می گذارند که احساس ناکامی می کنند و در عین حال معتقدند که هیچ کاری نمی توانند انجام دهند. در بدترین حالت، چنین احساساتی می تواند منجر به افسردگی و ترک عمیق ترین خواسته های فرد شود. اما اگر راهی برای تحقق وجود داشته باشد، برای دستیابی به چیزهایی که همیشه آرزوی آن را داشته اید چه خواهید کرد؟ در بررسی کتاب توان بی پایان ، آنتونی رابینز نکاتی را مطرح کرده که در ادامه با هم می خوانیم.

چیزی به عنوان شکست وجود ندارد، زیرا هر قدمی که بر می دارید فرصتی برای یادگیری و رشد به شما ارائه می دهد.

اگر تا به حال از افسردگی رنج برده اید، احتمالاً می دانید که یکی از مهمترین محرک ها احساس شکست است. شاید شما یک آزمایش را اشتباه انجام دهید یا یک سرمایه گذاری ضعیف در تجارت انجام دهید و ناگهان چرخه تاریکی آغاز می شود. در واقعیت، چیزی به نام شکست وجود ندارد.

تفاوت بین افراد موفق و سایر افراد در این است که افراد موفق “شکست” را فرصتی برای رشد و یادگیری می دانند.

این سناریو را در نظر بگیرید: شما برای شروع شغل شخصی خود از خانه خارج می شوید، اما این اتفاق در سن ۲۱ سالگی تان محقق می شود، بعد از آن شریک زندگی خود را در معرض بیماری از دست می دهید. سپس در دهه ۳۰ و ۴۰ خود، سعی می کنید حرفه ای را در سیاست شروع کنید اما در نهایت  انتخابات را یکی پس از دیگری از دست می دهید.

شما ممکن است این مسیر زندگی را رشته ای از شکستها بنامید و در یأس و ناامیدی، کاملاً تسلیم شوید. یا شما می توانید کاری را انجام دهید که آبراهام لینکلن انجام داد. این روایت زندگی او بود. وی سپس به یکی از مشهورترین رئیس جمهورهای تاریخ ایالات متحده تبدیل شد.

توماس ادیسون نیز اعتقادی به شکست نداشت. او حتی پس از ۹۹۹۹ تلاش ناموفق ذره ای از تلاش خود برای ایجاد لامپ کم نکرد. ادیسون تلاش های قبلی خود را ناکامی قلمداد نکرد. درعوض، هر یک اکتشافی بود که روش جدیدی از چگونگی ایجاد لامپ کم نور را نشان داد.

در طول تاریخ، افراد موفق از اشتباهات خود آموخته اند و از ترس دوباره امتحان کردن ناامید نشده اند.

این توصیه خوبی برای سوء تفاهمات شخصی نیز هست. بعضی اوقات، حتی وقتی می خواهیم مثبت و دوست داشتنی باشیم، اقدامات ما می تواند منجر به احساس آسیب شود.در این موارد، به جای اینکه گارد دفاعی بگیرید و یا شخص دیگری را به دلیل سوء برداشت از سخنان یا اعمال خود سرزنش کنید، سعی کنید درک کنید که چرا پیام شما سوء تفاهم بوده است. شاید این چیزی نبود که شما گفتید بلکه اینطور بود که شما آن را چگونه بیان کردید.

شما می توانید مغز خود را کنترل کرده و روش پردازش احساسات خود را برای غلبه بر افسردگی تغییر دهید.

قبل از برش و صیقل دادن، سنگهای قیمتی نیز مانند سنگهای معمولی به نظر می رسند. شرایط سخت در زندگی شبیه به یک گوهر ناپاک است. این به شما و مغز شما بستگی دارد که آنها را صیقل داده و به آنها جنبه های درخشان بدهید.

به عبارت دیگر، شما نمی توانید از وقوع موقعیت های دشوار جلوگیری کنید، اما می توانید انتخاب کنید که ذهن شما چگونه چنین رویدادی را پردازش و حفظ می کند. شما می توانید آگاهانه درک خود را از جهان کنترل کنید!

به عنوان مثال، شاید شما می خواهید بازیگر شوید، اما با توجه به اینکه صدای درونی شما می گوید به اندازه کافی استعدادی ندارید، تعجب می کنید. آنچه مغز شما به شما نمی گوید این است که می توانید مهارت های خود را از طریق کلاس ها، تمرینات و سخت کوشی بهبود ببخشید.

شما می توانید از طریق فرآیند پنج مرحله ای مدل سازی به هر چیزی برسید.

آیا تا به حال کسی را تحسین کرده اید و فکر کرده اید، “به هیچ وجه نمی توانم به همان اندازه که او در شغل خود موفق شده، من هم باشم”؟ خب، به خودتان سخت نگیرید – روش های مشخصی برای رسیدن به هدف وجود دارد.

با تقلید از استراتژی ها، نگرش ها و مهارت های افراد موفق می توانید به نتایج مشابه برسید.

این مدل سازی نامیده می شود و به شما امکان می دهد به مهارتهای مورد نظر خود دست پیدا کنید، حتی مهارتهایی که ممکن است در حوزه تخصص شما نباشند.

به عنوان مثال، نویسنده هیچ چیز در مورد شلیک اسلحه نمی داند، اما او پیشنهادی از ارتش ایالات متحده برای بهبود دقت تیراندازی سربازان خود دریافت می کند.

وقتی او وارد شد، فقط ۷۰ درصد از افراد جدید استخدام شده در حال آزمایش نهایی تیراندازی بودند. بنابراین نویسنده از نزدیک به تیراندازان برتر نگاه کرد و شروع به الگوبرداری از یک برنامه آموزشی جدید بعد از آنها کرد. او همه چیز را مورد مطالعه قرار داد: چگونه آنها فکر می کردند، چگونه بدن خود را نگه داشتند، چگونه تصمیم گرفتند که یک تیر را شلیک کنند.

بنابراین نویسنده دقیقا چگونه این کار را انجام داده است؟ خوب، او یک فرآیند پنج مرحله را دنبال می کند، و تقریباً برای هر کاری کار می کند. بگویید که می خواهید برترین اسکی باز باشید.

  • ابتدا یک اسکی باز صاحب مدال طلا را پیدا کنید و حرکات دقیقی را که این شخص برای حرکت در مسیر داشته بررسی کنید و استفاده کنید.
  • دوم، خودتان با تقلید و تکثیر این حرکات تمرین کنید، کاری که بسیاری از ورزشکاران بطور خودکار انجام می دهند.
  • سوم، اسکی باز برنده مدال طلا را در چشم خود تجسم کنید. هر حرکتی را با جزییات تصویر کنید تا اینکه تصویر کاملی از اسکی بی نقص داشته باشید.
  • چهارم، خود را به جای اسکی باز متخصص در تجسم خود تصویر کنید و حرکات کامل خود را تصور کنید. ممکن است در ابتدا خود را در حال سقوط بیابید، یا در حال مبارزه باشید، اما تجسم را ادامه دهید تا اینکه به اندازه یک متخصص خوب باشید.
  • پنجم و در آخر، آن را به اوج برسانید. خواهید فهمید که تجسم در دنیای واقعی به وقوع می پیوندد و عملکرد شما بهبود می یابد.

توان بی پایان- آنتونی رابینز

آنتونی رابینز نویسنده کتاب توان بی پایان

او یک کارآفرین، نویسنده، نیکوکار و استاد توسعه شخصی است. کتاب های او از پرفروش ترین های نیویورک تایمز است و استراتژیست قهار زندگی و تجارت است. در ۴ دهه، بیش از ۵۰ میلیون نفر از ۱۰۰ کشور از تحول قدرت، تحولات تجاری و آموزش های شخصی وی برخوردار شده اند و بیش از ۴ میلیون نفر در سمینارهای زنده وی شرکت کرده اند.

آنتونی رابینز رئیس یک شرکت هلدینگ است که متشکل از بیش از ۵۰ تجارت خصوصی با فروش ترکیبی بیش از ۶ میلیارد دلار در سال است. او از سوی معتبرترین سازمان های جهانی عناوینی همچون “۵۰ روشنفکر برتر در جهان”، “شش رهبر برتر کسب و کار در جهان” را دریافت کرده و  مورد تقدیر قرار گرفته است.

او یک رهبر است که توسط رهبران فراخوانده می شود، با ۳ رئیس جمهور آمریکا دیدار داشته است، رهبران تجارت های میلیاردی نیز به دنبال مشاوره او هستند؛ استیو وین، استعداد بزرگ کازینو و بنیانگذار Salesforce.com مارک بنیوف از جمله کسانی هستند که بخاطر مربیگری وی از او قدردانی می کنند.

آقای رابینز به عنوان یک نیکوکار، از طریق همکاری با Feeding America، بیش از ۵۰۰ میلیون وعده غذایی در ۵ سال گذشته را برای افراد نیازمند فراهم کرده است. وی همچنین در بیش از ۱۵۰۰ مدرسه، ۷۰۰ زندان و ۵۰،۰۰۰ سازمان خدمات و سرپناه برنامه هایی را آغاز کرده است. او روزانه برای ۲۵۰ هزار نفر در هند آب شیرین را برای مبارزه با بیماری های ناشی از آب ، که قاتل شماره یک کودکان در آن کشور است را فراهم می کند.

 

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب توان بی پایان یا دیگر کتاب های بیزبوک مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35