سبد خرید

بررسی کتاب شرکت خلاقیت | اِد کتمول

زمان مطالعه: ۴ دقیقه

کتاب شرکت خلاقیت درباره مسئله ایی صحبت می کند که می گوید به نظر می رسد تیم های مدیریتی با همان معضل همیشگی روبرو هستند: از یک سو می خواهند راه حل های خلاقانه برای مشکلات فعلی یا آینده پیدا کنند. از طرف دیگر، آنها باید اطمینان حاصل کنند که سودآور باقی می مانند.

به عنوان رئیس فعلی هر دو استودیو پیکسار و دیزنی، نویسنده اد کتمول در تمام زندگی خود این معضل را بارها تجربه کرده است.

با این وجود، وی موفق شد رویای عمر خود را برای خلق اولین فیلم انیمیشن رایانه ای تحقق بخشد، پیکسار را به یک شرکت بسیار موفق تبدیل کند و در عین حال استودیوی انیمیشن دیزنی را از سقوط خود نجات دهد.

در این کتاب اد کتمول به شما نشان می دهد که چگونه تیم خود را تا رسیدن به پتانسیل خلاقانه خود هدایت کنید و به برتری واقعی می رسید.

بیزبوک-اد کتمول-شرکت خلاقیت

 ساختارهای سلسله مراتبی دشمن خلاقیت

آیا هرگز خواسته اید با رئیس خود ایده های در مورد چگونگی کار را مطرح کنید؟ به احتمال زیاد نه! شما نیز مانند اکثر مردم برای صحبت با رئیس خود بیش از حد ترسیده هستید.

با این حال، این ترس فلج کننده می تواند عواقبی برای کسب و کار بدنبال داشته باشد. برای حل این موضوع شما می توانید با ایجاد سیستم های بازخورد که اجازه می دهد اطلاعات به صورت آزاد و آشکار بین سلسله مراتب به اشتراک گذاشته شود، شروع کنید. به عنوان مثال، شرکت انیمیشن پیکسار در سال ۲۰۱۳ “روز یادداشت ها” را برگزار کرد، هنگامی که این شرکت تمام عملیات را متوقف کرد و کل کارمندان روز را با همکاری در تیم ها سپری کردند و بازخورد خود را درباره این شرکت اعلام کردند.

“روز یادداشت ها” برای این شرکت بسیار ارزشمند بود، زیرا اعضای کارکنان احساس راحتی می کردند تا در مورد موضوعاتی که با آنها روبرو بودند، گفتگو آزادانه انجام دهند، به این معنی که مشکلات به اشتراک گذاشته شده و حل می شوند.

اما شما فقط بازخورد نمی خواهید. برای به دست آوردن بهترین بازخورد از کارکنان، رهبران باید اطمینان حاصل کنند که کارمندانشان مالکیت کار خود را به دست می آورند.

به عنوان مثال، شرکت های ژاپنی در دهه ۱۹۴۰ توانستند با یک ایده ساده، بهره وری خود را بهبود بخشند: به جای اینکه به مدیران ارشد فقط قدرت متوقف کردن خط مونتاژ کارخانه را بدهند، همه کارگران می توانستند در صورت مشاهده مشکل، تولید را با کشیدن بندی متوقف کنند. بدین ترتیب کارگران به جای اینکه منتظر راه حل مدیریت باشند، مشکلات خود را برطرف می کنند. این عمل کارآیی را نیز افزایش داد زیرا منجر به حل سریع مشکلات شد.

سرانجام، کارگران باید احساس کنند که نظرات و پیشنهادات آنها در واقع ارزشمند است. متأسفانه، آنها اغلب از ابراز عقیده خود می ترسند زیرا معتقدند مدیریت به سادگی آنها را نادیده می گیرد، یا بدتر از آن، با آنها با بی احترامی رفتار می کنند.

به همین دلیل است که اد کتمول، بنیانگذار پیکسار، به منظور شنیدن و کسب بینش در مورد عقاید و مشکلات آنها، به طور جداگانه به همه کارمندان خود سر می زند و اطمینان حاصل می کند که با اعتماد به نفس با او صحبت می کنند.

بیزبوک-شرکت خلاقیت-اد کتمول

 

 

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب شرکت خلاقیت یا دیگر کتاب های بیزبوک مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...