سبد خرید

بررسی کتاب طراحی ارزش پیشنهادی | چگونگی خلق محصولی جذاب برای مشتری

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

وقتی می خواهید تجارت شخصی خود را راه اندازی کنید آیا به طراحی ارزش پیشنهادی فکر می کنید؟ از کجا شروع می کنید؟ بسیاری از مردم پاسخ می دهند، “با محصول یا خدمتی که می خواهند بفروشند.” این ممکن است به اندازه کافی آسان به نظر برسد، اما چگونه شما آن را ایجاد می کنید که در واقع ارزشی برای مشتریان فراهم کند؟

این سوال اصلی این بررسی کتاب است. تیم نویسندگان این کتاب ارزشمند روشی جامع را برای مشخص کردن آنچه مشتریان احتمالی شما ارزیابی می کنند، ارائه می دهند و چگونگی تحویل آن به روشی را که انتظارات آنها را برآورده می کند، کشف می کنند. این یک راهنمای گام به گام است که با چشم انداز مشتریان شما شروع می شود و با آوردن محصولات و خدمات شما به بازار پایان می یابد.

کتاب طراحی ارزش پیشنهادی توسط الکساندر اوستر والدور، ایو پیینگر، گرگ برناردا، آلن اسمیت، تریش پاپاداکوس نوشته شده است.

طراحی ارزش پیشنهادی-بیزبوک--

خودتان را جای مشتری بگذارید

اگر می خواهید چیزی بفروشید، خواه رایانه یا اتومبیل باشد یا هر محصولی دیگر، باید از خود یک سؤال مهم بپرسید: چه چیزی محصول من را، برای مشتری ارزشمند می کند؟ برای فهمیدن این موضوع، ابتدا باید شغلهایی را که مشتریان احتمالی به آنها کمک می کنید درک کنید.

“شغل” عبارت است از کارهایی که مشتری به طور مرتب انجام می دهد و دو نوع دارد: مشاغل کارکردی و مشاغل اجتماعی.

مشاغل کارکردی موارد خاصی است که مشتریان باید انجام دهند، مانند تمایل به خرید مواد غذایی.

مشاغل اجتماعی کارهایی است که مشتریان برای تحت تأثیر قرار دادن دیگران می توانند انجام دهند، از جمله خرید یک لباس مرسوم یا مُد روز

خرید کتاب طراحی ارزش پیشنهادی

کتاب طراحی ارزش پیشنهادی نوشته ی الکساندر اوستر والدور، ایو پیینگر، گرگ برناردا، آلن اسمیت، تریش پاپاداکوس است که توسط نشر آریاناقلم منتشر شده است. نویسندگان کتاب سعی بر آن دارند تا در این رقابت های تنگاتنگ فناوری و ظهور مداوم ایده ها و اختراع ها به خوانندگان خود در خلق محصولات و خدماتی مشتری پسند کمک کنند.

قدم بعدی در شناسایی ارزش، درک دردهای مشتری است: مواردی که در زندگی وجود دارد که در راه مشتری است که وظیفه عملکردی یا اجتماعی را انجام می دهد.

  • اولین درد مشتری نتایج ناخواسته است، یعنی وقتی مشتری نتیجه ای را که پس از آن دریافت نمی کند.

شاید مشتری یک آبپاش باغبانی خریداری کند که معلوم شود برای کار او بی فایده است یا فردی ارائه ای داشته که همه را به خواب برده است – هر دو مثال نتیجه ناخواسته هستند.

  • دومین درد مشتری موانعی است که باعث می شود مشتری حتی یک شغل را شروع نکند.
  • آخرین درد مشتری ریسک است – اتفاقات ناخوشایندی که هنگام کار بی نتیجه اتفاق می افتد.

به عنوان مثال، بدون سیستم آبپاش، باغ مشتری شما ممکن است بمیرد؛ و اگر آن مشتری نتواند ارائه دهد، نمی تواند از باغش بازده ای داشته باشد.

مرحله آخر در تعیین ارزش، شناخت سه نوع سود مشتری است: چیزهایی که مشتریان امیدوار هستند به دست آورند.

  • اولین مورد نیاز سود است که عملکرد اصلی یک محصول است. سود مورد نیاز آبپاش این است که گیاهان سیراب شوند.
  • سود دوم انتظار می رود. مشتریان انتظار دارند که یک آبپاش به خوبی ساخته شده و قابل اعتماد باشد.
  • سومین سود مطلوب است، یعنی زمانی که یک محصول فراتر از انتظارات است – مانند سیستم آبپاش که با یک برنامه هوشمند قادر به کار است.

 ایجاد سود برای مشتری راهی برای طراحی ارزش پیشنهادی

هنگامی که نیازها و خواسته های مشتریان را درک کردید، در راه تحویل کالای ارزشمند خود هستید. قدم بعدی شناسایی و درک کلیه مؤلفه های محصول شما است. این به شما امکان می دهد گزاره ارزش را تعیین و طراحی کنید.

شما در حال حاضر نقطه شروع خود را دارید. شما ارزش سیستم آبپاش را که می تواند با یک تلفن هوشمند استفاده کند شناسایی کرده اید. خوب، اکنون بیایید این مسئله را به اجزای جداگانه آن تجزیه کنیم.

تصور کنید که محصول شما در یک فروشگاه تبلیغ می شود، در حالی که ویترین تمام ویژگی های مختلف آن را نشان می دهد.

جزء بدنی / ملموس محصول شماست که خود آبپاش است.

سپس مؤلفه نامشهود مانند ضمانت پنج ساله وجود دارد.

و یک جزء دیجیتالی وجود دارد: برنامه تلفن هوشمند که سیستم را کنترل می کند.

شکستن مواردی از این دست، روش های کاهش محصول و خدمات شما دردهای مشتری را مشخص می کند. و هرچه دردها تسکین یابد، با ارزش تر می شوید.

روی بزرگترین درد مشتری متمرکز شوید. در مورد کارکردهای کاربردی، سؤالاتی از قبیل، “چگونه می توانم در وقت و هزینه تان صرفه جویی کنم؟” (یک گزینه ممکن است ارائه خدمات نصب تخفیف باشد.)

در مورد مشاغل اجتماعی سؤال کنید، شاید شما می توانید یک بستر اجتماعی آنلاین ارائه دهید که در آن افراد عکس هایی از باغ های شکوفا خود به اشتراک بگذارند.

سرانجام، برای اطمینان از ارزش محصول و جذابیت آن برای مشتریان، دقیقاً مشخص کنید که محصول شما چگونه دستاوردهای مورد انتظار و مطلوب را برای مشتریان ایجاد می کند.

از آنجا که نمی توانید همه چیز را بپوشانید، روی مهمترین قسمت ها تمرکز کنید. سپس سؤالاتی را مطرح کنید، “چگونه می توان از انتظارات مشتریان فراتر رفت؟” و، “چگونه می توانم زندگی مشتریم را آسان تر کنم؟”

به عنوان مثال، شما می توانید خدمات ۲۴ ساعته مشتری ارائه دهید. با برطرف کردن مشکلات، فراهم آوردن دستاوردها و کمک به مشتریان برای انجام شغل خود، محصول شما دارای گزاره ارزش خارق العاده ای شده است.

بیزبوک-طراحی ارزش پیشنهادی

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب طراحی ارزش پیشنهادی یا دیگر کتاب های بیزبوک مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35