سبد خرید

بررسی کتاب مهره حیاتی؛ آیا غیرقابل جایگزینی هستید؟ | ست گادین

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

در محیط کارتان تا چه حد “مهره حیاتی” هستید؟ اگر تا به حال فکر کرده اید که رئیس یا همکارانتان درباره شما چه فکر می کنند، شاید وقت آن رسیده است که همین سؤال را از خودتان بپرسید.

چه کسی را می توان “مهره حیاتی”  خواند و چرا؟

ست گادین در کتاب مهره حیاتی سعی می کند شما را تشویق کند که دست به کاری تازه بزنید. زیرا اعتقاد دارد که زمان آن رسیده تا اختیار شغل و زندگی بدست خودتان باشد.. حتی با توجه به اینکه ما امروزه در دنیای دیجیتال امکانات بی شماری داریم، اما باید خالق سرنوشت خود باشیم، بدون آرزو و فداکاری نمی توانید به چیزی برسید.

اگرچه تغییر سریع زندگی و تفکر چیزها کار آسانی نیست، اما فرصتی است که هر فرد باید از آن استفاده کند. کتاب “مهره حیاتی” برای افرادی نیست که زندگی خود را با یادآوری مجدد سپری کردند. اگر احساس می کنید در یک روال به دام افتاده اید، همیشه به یاد داشته باشید که یک انتخاب دارید.

شما در مورد ارزش خود تصمیم می گیرید؛ هیچ کس نمی تواند برای شما کاری انجام دهد. هر روز صبح با همان مفهوم – آزادی یا زندان بیدار می شوید. منحصر به فرد بودن یا متوسط ​​بودن؛ خلاقیت یا روزمرگی. بستگی به شما دارد.

بیزبوک-ست گادین-مهره حیاتی

درباره ست گادین

ست گادین یک نویسنده، تاجر، سخنران انگیزشی، بازاریاب و کارآفرین آمریکایی است. وی متولد ۱۰ ژوئیه ۱۹۶۰ در نیویورک است. گادین موفق به اخذ درجه علوم کامپیوتر از دانشگاه تافتز شد.

پس از فارغ التحصیلی، وی برای مدت سه سال در نرم افزار Spinnaker به عنوان مدیر کار کرد. در سال ۱۹۹۵ سث Yoyodyne را راه اندازی کرد و سه سال بعد آن را به ۳۰ میلیون دلار به یاهو فروخت. یاهو همچنین به وی نقش اجرایی در معاونت بازاریابی این شرکت را پیشنهاد داد.

سفر وی در یاهو، سرشار از فعالیتهای کارآفرینی است. او نویسنده کتاب “قبایل”، “گاو بنفش”، “شیب” و “همه بازاریاب ها دروغگو هستند” است.

“خلاصه مهره حیاتی”

هر فردی با یک انتخاب روبرو می شود: شما می توانید کارهای روزمره خود را انجام دهید، یا می توانید خلاقیتی را به هر فعالیتی که روزانه با آن روبرو می شوید تزریق کنید و به یک “بستر مناسب” تبدیل شوید.

آغاز مبارزه:

در آغاز قرن بیستم، کارگران با ایجاد سندیکا، شروع به جنگ برای حقوق خود کردند. در نتیجه اعتصاب، شرکت ها در ازای کارگران فداکار قادر به برآورده کردن انتظارات خاص، دستمزد مناسب، ساعات کار بهتر، مزایای تأمین امنیت اجتماعی و ثبات شغلی را تضمین می کنند.

اما امروز این قرارداد در عمل وجود ندارد. عصر دیجیتال و فناوری پیشرفته، نیروی انسانی متظاهر را قربانی پدیده جهانی شدن کرده اند.

به ویژه در کشورهای جهان سوم، تعداد بیکاری بسیار زیاد است، دولت ها قادر به تنظیم حقوق، حقوق بازنشستگی و مزایای مراقبت های بهداشتی در ماه نیستند. در نتیجه این وضعیت، ملت ها مجبور به افزایش بدهی های خود با وام گرفتن از شرکت های بیمه و وجوه هستند.

اگر توصیه های ست گادین را عملی کنید، به عنوان یک فرد می توانید در نتیجه احساس رضایت بیشتری نسبت به یک کارمند و به عنوان یک شخص با نشاط بیشتری داشته باشید. داروی گادین بسیار مفید و قانع کننده است.

شما به محض خواندن کتاب او، درک کاملی از اصطلاحات منحصر به فرد خواهید داشت.

گادین اعلام می کند که هر فردی در این دنیا یک انتخاب دارد:

شما می توانید مانند یک فرد معمولی روز به روز، سال به سال زندگی کنید، روال عادی را انجام دهید و کاری را انجام دهید که کاملاً عاری از خلقت و نبوغ باشد. یا، یک فرد می تواند مسیری متفاوت را که متشکل از چالش ها، خطرات و پاداش ها است انتخاب کند.

او منحصر به فرد بودن و خلاقیت را به عنوان دو جنبه اصلی تبدیل شدن به یک کارمند (عضو) با ارزش و ضروری در شرکت یا هر جای دیگر، ارتقا می بخشد. گادین همچنین ادعا می کند که شخص باید به خود اعتقاد داشته باشد که تبدیل به یک “لنگه” شود، این یک هدیه خدادادی نیست بلکه کاری است که شما برای آن تلاش می کنید، برای بهره‌برداری از تمام پتانسیل های خود با پذیرش خطرات و چالشهای روزمره.

با وجود توانایی گادین برای نوشتن کتاب به سبک رمبلینگ امضایی، برخی از خوانندگان از این رویکرد منحصر به فرد خوشحال نیستند زیرا این امر باعث انحراف توجه می شود. با این حال، اکثریت از عدم تمایل وی تحسین می کنند.

“مهره حیاتی” کتابی است که روش های آن فراتر از تصور گادین است. او بخش خود را با ظرافت انجام داده است. پیمودن ادامه راه با شماست. شما باید مسیر مناسب را برای خود انتخاب کنید. همیشه موقعیت های مختلف را با دقت و احتیاط تجزیه و تحلیل کنید – زیرا حتی داشتن یک لنگرگاه تهدیدات خود را دارد.

درس اصلی از “مهره حیاتی”

  •           در هر شرایطی به درستی واکنش نشان دهید
  •           حامی باشید، نه رقابتی
  •           اضطراب باعث خلاقیت و تخیل شما می شود

در هر شرایطی به درستی واکنش نشان دهید

شما چگونه به موقعیت ها و رویدادهای مختلفی که در زندگی شما اتفاق می افتند واکنش نشان می دهید، نوع برخورد شما با مسائل پتانسیل شما را برای تبدیل شدن به یک فرد غیر قابل جایگزین مشخص می کند ؟! رویکرد صحیح را در زندگی پیاده سازی کنید

به عنوان مثال، می توانید با خواندن یک پیشنهاد شغلی تمرین کنید و از همه دیدگاه ها نگاه کنید: نکته مصرف کننده، نقطه نظرات سرمایه گذار و طرف کارآفرین.

حامی باشید، نه رقیب

صداقت و درستی! سخاوتمندان قدرت کمک را درک می کنند. برای شما بسیار مهم است که معنای واقعی پشتیبانی را بدانید، نه فقط یک رقابت. پشتیبانی شامل همه جوانب از قبیل زمان، پول یا نیروی کار و غیره است. چنین رویکردی باعث خوشبختی و رضایت درونی می شود.

اضطراب باعث خلاقیت و تخیل شما می شود

نه افراد بلکه بخش قابل توجهی از کل جامعه از افسردگی و استرس رنج می برند. ترس و اضطراب دو اصطلاح جداگانه هستند، ترس امری لحظه ای است، اما اضطراب به نوعی تولید می شود که در درازمدت وجود داشته باشد.

این یک وضعیت روانشناختی است که “تفکر” سناریوی بدترین “را تحمیل می کند. اگر چنین طرز فکر دارید، باید بلافاصله در مورد آن اقدام کنید.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب مهره حیاتی یا دیگر کتاب های بیزبوک مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

۰ ۰ vote
امتیاز مقاله
اشتراک گذاری در
Notify of
guest
0 دیدگاه ها
Inline Feedbacks
View all comments
در حال بارگذاری ...
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x
  • ثبت نام
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.