سبد خرید

بررسی کتاب نوآفرینی؛ آدام گرانت

زمان مطالعه: ۱۰ دقیقه

خرید کتاب نوآفرینی | دنیا را با خودتان سازگار کنید

کتاب نوآفرینی نوشته ی آدام گرانت توسط نشر آریانا قلم منتشر شده است. کتابی است که به بررسی روان شناسانه مباحث خلاقیت و نوآوری می پردازد. نوآوری، آنگونه که پیتر دراکر، پدر علم مدیریت جدید، از آن یاد کرده است، در کنار بازاریابی، دو کارکرد اصلی هر کسب و کاری است.

در کتاب نوآفرینی، آدام گرانت نحوه وقوع تفکر خلاق و هر آنچه می توانیم برای خلاق تر بودن انجام دهیم را بیان می کند، همچنین راهکارهایی برای مقابله با احساسات در موقعیتهای مختلف ارائه می دهد. کتاب نوآفرینی با بحث در مورد مفاهیم اصالت و انطباق شروع می شود. او معتقد است که اصالت داشتن این است که وضع موجود و پیش فرض شما را به چالش بکشد.

عمده پیشرفت های مهم جهان ما توسط تعداد انگشت شماری از افراد انجام شده است که جرات می کنند متفاوت فکر کنند. آدام گرانت آنها را “اصل” می نامد. گرانت با استفاده از داستانهای مختلف در زندگی واقعی و نمونه هایی از چگونگی موفقیت و عدم موفقیت نوآفرینی، نشان می دهد که می توان خلاقیت را پرورش داد. او توضیح می دهد که چگونه هر یک از ما می تواند در اصل فکر کند و شانس نوآوری موفقیت آمیز را بهبود ببخشد تا تأثیر بیشتری بگذارد.

در عصری که مشاغل مبتنی بر نوآوری با هم رقابت می کنند، ایده های کتاب آدام گرانت، یک ابزار برای رهبران منابع انسانی فراهم می کند تا به افزایش خلاقیت در محیط کار کمک کند. در جدیدترین مطالب مربوط به کتابهایی که برای رهبران منابع انسانی باید مطالعه شود، ما در مورد چگونگی بکارگیری افراد برای خلاق تر بودن، تحریک تفکر اصلی در بخش ها،  تیم ها و شناسایی اینکه چه مدت تاخیر می تواند به موفقیت های استراتژیک منجر شود، می پردازیم. در اینجا نگاهی داریم به سه بینش که رهبران منابع انسانی می توانند برای کمک به افزایش سطح نوآوری در سازمان های خود، آن را به اجرا درآورند.

 

آدام گرانت-بیزبوک-نوآفرینی

نکات کلیدی کتاب نوآفرینی

۱- آموختن تفکر خلاقانه به تیم

آیا می دانید مهارت های تفکر خلاق را می توان آموزش داد؟ گرانت خاطرنشان می کند که این امر با ایجاد فرصت هایی برای افراد برای بدست آوردن تجربه در خارج از حوزه اصلی خود آغاز می شود. دانشمندانی که برنده جوایز نوبل شدند “به طرز چشمگیری احتمال دارد که کمتر از دانشمندان کم تجربه درگیر هنر شوند.” یک رهبر منابع انسانی که نیازهای فروش، بازاریابی یا واحدهای تجاری خط مقدم را درک می کند می تواند به عنوان یک شریک استراتژیک موثر باشد.

یکی دیگر از عناصر مهم آموزش مهارتهای تفکر خلاق تیم شما، ترغیب آنها به یادگیری نحوه مدیریت احساسات خود و برقراری ارتباط موثر با ایده هاست.  طبق نظر هاروارد بازنگری تجاری، یکی از استراتژی های تقویت نوآوری، ارتباط همکاران از روی اشتیاق است. گرانت در کتاب نوآفرینی پیشنهاد می کند که متفکران اصلی برای تفسیر متعادل و مفید به جای مدیران یا زیردستان به دنبال بازخورد هستند. ایجاد فرهنگی که افراد انتظار داشته باشند وضعیت موجود را زیر سؤال ببرند، مشکلات را شناسایی کنند و برای یافتن راه حل پیشنهادهایی ارائه دهند، می تواند به افزایش نوآوری کمک کند.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت منابع انسانی مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

۲- تغییر ریتم

آیا بخش منابع انسانی شما برای سالها به همان روش گذشته با چالشهای اساسی نزدیک شده است؟ اگر چنین باشد، ممکن است زمان فرار از روند فرایند کار رسیده باشد. طبق گفته گرانت، یک مطالعه نشان داده است که بین خلاقیت و مرورگر وب که مردم از آن استفاده می کنند، ارتباطی مستقیم وجود دارد، فرادی که از Google Chrome یا Mozilla Firefox استفاده می کنند، بیشتر از افرادی که از اینترنت اکسپلورر استفاده می کردند، خلاق هستند. فاکتور تعریف کننده چیزی آشکار مانند زرنگی و دانشی در زمینه فناوری یا تجربه کار گذشته نبود، فقط این بود که آیا آنها ابتکار عمل برای خارج کردن مرورگر همیشگی در برابر استفاده از مرورگر متفاوت تری را دارند یا تمایل به حفظ وضع موجود هستند.

گرانت در کتاب نوآفرینی می گوید که تغییر باعث ایجاد احساساتی مانند ترس، شک و عصبانیت می شود. برای دیدن ایده های خود، باید احساسات خود را مدیریت کرده و بر احساسات منفی دیگران نسبت به تغییر غلبه کنید. در این کتاب می آموزید که چگونه از “خوش بینی استراتژیک” و “بد بینی دفاعی” به عنوان راهکارهای مقابله ای استفاده کنید، ترس های خود را مدیریت کنید، عصبانیت خود را بطور سازنده تغییر مسیر دهید، از دیگران الهام بگیرید و ایجاد احساس فوریت برای تحریک عمل.

معرفی کتاب کمتر انجام بده بیشتر دریافت کن | شاواسموند

در کتاب کمتر انجام بده بیشتر دریافت کن نوشته شاواسموند می خوانیم، بیشتر ما انسان ها در این روزها به کارهایی مشغولیم که هیچ علاقه مندی و یا اشتیاقی به انجام آن ها نداریم و تنها برای گذراندن زندگی خود را مجبور به تحمل می کنیم و حتی بدتر از آن در روابط اشتباهی به دلیل ترس از تنهایی خود را گرفتار کرده ایم. در واقع، با توجه به کارها و مسائل متعدد در دنیای امروز بسیاری از ما در زندگی به طور عجیبی گم شده ایم، زنده هستیم ولیکن زندگی نمی کنیم.

در عید سال ۲۰۰۰، سرتاجا پوپوویچ، فعال سیاسی صربستان و دوستانش، یک جشن در میدان جمهوری برگزار کردند. نزدیک به نیمه شب، میدان تاریک شد و مردم شروع به شمردن کردند. در نیمه شب، به جای گروههای موسیقی و اجرای موسیقی راک، مردم از شنیدن موسیقی افسرده کننده شوکه شدند و به دنبال آن اعلام شد که بعد از یک سال جنگ و ظلم چیزی برای جشن گرفتن وجود ندارد. در آن شب، صرب ها با این پیام که سال ۲۰۰۰، سال تغییر است به خانه رفتند.

۳- ارتباط بهره وری و تغییر

گرانت استدلال می کند که تعلل استراتژیک در واقع می تواند به افراد در ایده های بهتر کمک کند. نه تنها زمان بیشتر باعث می شود ایده ها کاملاً شکل بگیرند، بلکه می تواند ترسیم دروس آموخته شده از افراد دیگر در یک زمینه مشابه را ترغیب کند. نگاه کنید که آیا شما فضای کافی و پشتیبانی لازم را برای ارائه ایده ها فراهم می کنید یا خیر.

کتاب نوآفرینی، می گوید برای رهبران منابع انسانی آرزو می کند که با سؤالاتی دشوار در مورد چگونگی ارتقاء خلاقیت و نوآوری روبرو شوند. از آنجا که فن آوری به طور فزاینده ای زمینه را در صنایع متنوع می کند، مدیریت سرمایه انسانی به یک بخش اساسی برای حفظ رقابت تبدیل می شود. دانستن اینکه چه چیزی به تیم شما کمک می کند بهترین کار خود را انجام دهد و ایده های که باعث دستیابی به موفقیت شوند، می تواند شما را قادر سازد شرایط را برای موفقیت و رقابتی طولانی مدت ایجاد کنید

به همان راحتی که برخی از افراد به نظر می رسند، تولید بسیار وقت گیر و دشوار است. هیچ کس در اولین آزمایش چیزی درست پیدا نمی کند. برای ایجاد تغییرات گسترده، ما به حمایت دیگران احتیاج داریم. علاوه بر این که ایده خود را به طور مؤثر عملی کنید، ۲ استراتژی جالب وجود دارد که می تواند موفقیت شما را بهبود بخشد.

  • با دیگران که دارای تاکتیک های مشترک هستید، کار کنید، لزوماً نه با کسانی که اهداف / عقاید مشترک ندارید. گروه های رادیکال یا آزاد تمایل دارند دیدگاه افراطی “همه یا هیچ” را اتخاذ کنند که ارتباط سایر گروه های متوسط ​​را با آنها دشوار می کند. از این رو، یافتن شرکای دیگری که با همان تاکتیک ها اشتراک دارند، آسان تر می شود، زیرا هنوز هم حس میل و علاقه را ارائه می دهد.
  • با دشمنان خود کار کنید، این دیوانگی نیست. با این حال، وقتی صحبت از اتحاد می شود، شاید بهتر باشد ارتباط با افرادی که نه دوست هستند و نه دشمن را قطع کنید و سعی کنید بر دشمنان پیروز شوید. تحقیقات نشان داده که روابط منفی و قابل پیش بینی، در واقع استرسی کمتر از روابط مبهم دارد که شما را وادار به حدس زدن می کند. علاوه بر این، وقتی کسی را از قطب منفی به مثبت تبدیل می کنید، آنها تمایل به برقراری رابطه مثبت نشان می دهند و انگیزه بیشتری دارند و این همچنان در ترغیب دیگران به پیوستن به ما مؤثرتر است.

نویسنده کتاب نوآفرینی

آدام گرانت به مدت ۷ سال استاد برتر وارتون بوده است. او یک روانشناس سازمانی، یک متخصص برجسته در مورد چگونگی یافتن انگیزه و معناست و زندگی سخاوتمندانه و خلاقی دارد. وی به عنوان یکی از ۱۰ مؤثرترین اندیشمندان مدیریت جهان زیر ۴۰ سال شناخته شده است.

او نویسنده ۴ کتاب پرفروش در نیویورک تایمز است که بیش از دو میلیون نسخه فروش داشته و به ۳۵ زبان ترجمه شده است. کتابهای وی توسط آمازون، اپل، فایننشال تایمز و وال استریت ژورنال جز بهترین ها معرفی شده اند و مورد تحسین J.J. آبرامز، ریچارد برانسون، بیل و ملیندا گیتس، مالکوم گلدول و ملاله یوسفزی قرار گرفته است.

 یک پادکست  او در TED که درباره متفکران اصلی و متقاضیان و دریافت کنندگان بود، بیش از ۲۰ میلیون بار مشاهده شده است. مشتریان و مشاوره وی در زمینه صحبت و مشاوره شامل Google ، NBA  ،Bridge water و بنیاد گیتس هستند. او در مورد کار و روانشناسی برای نیویورک تایمز می نویسد، در هیئت نوآوری دفاعی در پنتاگون خدمت می کند، و توسط مجمع جهانی اقتصاد به عنوان یک رهبر جهانی مورد تقدیر قرار گرفته است. وی بیش از ۳ میلیون دنبال کننده در رسانه های اجتماعی دارد.  برای آشنایی با او به سخنرانی زیبای آدام گرانت در تد گوش دهید .

مصاحبه آدام گارنت در تد-بیزبوک

در پایان

در محل کار، یکی از بزرگترین دشمنان نوآفرینی، تفکر گروهی است. یعنی تمایل به پیروی از اکثریت به جای پذیرش تنوع. این کتاب توضیح می دهد که چگونه می توانید فرهنگی را ایجاد کنید که باعث ایجاد تنوع و خلاقیت شود، چگونه مخالفت و تفکر واگرا را تقویت کنید و چگونه کانالهایی را برای دعوت از سوالات و بازخورد ایجاد کنید تا دامنه دیدگاه ها و گزینه های خود را گسترش دهید. اگر می خواهید در کار خود خلاق تر و منحصر به فرد تر شوید، ضروری است که کتاب نوآفرینی را بارها و بارها بخوانید.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب نوآفرینی نوشته آدام گرانت یا دیگر کتاب ها مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...