سبد خرید

بررسی کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم | لیل لوندز

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

قطعا برای همه ما در زندگی لحظاتی پیش آمده که آرزو میکردیم ای کاش قدرتی جادویی داشتیم تا بدانیم چگونه با هر کسی صحبت کنیم و به خواسته هایمان برسیم.

زندگی مملو از جلسات و مکالمه هایی است که ترجیحا دوست نداریم و سخنرانی هایی که ترجیح می دهیم ارائه ندهیم. اما حقیقت موضوع این است که ما همه موجودات اجتماعی هستیم که تقریباً در هر کاری که انجام دهیم متکی به برقراری ارتباط هستیم. آیا منطقی نیست که همه ما در گفتگو با یکدیگر بهتر و راحت تر شویم؟

رسیدن افراد به ارتباطات مؤثرتر همان چیزی است که نویسنده لیل لوندز کار و زندگی خود را به آن اختصاص داده است. او افراد را تماشا کرده، آن ها را مورد مطالعه قرار داده و هر نکته و عادت ناچیزی را مشاهده کرده است که باعث می شود آنها در دام خودشان گیر بیفتند یا از مکالمه بیشترین بهره را ببرند. برای ده ها سال است که کتاب هایی پر از ترفند را منتشر کرده است تا به مردم کمک کند تا بتوانند در آب های ناخوشایند ارتباطات روزمره بهتر حرکت کنند.

بنابراین شیرجه بزنید و برخی از تکنیک های اصلی – و برخی از پیشرفته ترین ها – را یاد بگیرید که می توانند در یک جلسه پر فشار و پر استرس به شما کمک کنند. و در نهایت خوشحال خواهید شد که این کتاب را خوانده اید و پیروز شده اید.

بیزبوک- چگونه با هر کسی صحبت کنیم- لیل لوندز

تصویر اولیه

برای اینکه بدانیم چگونه با هر کسی صحبت کنیم و ارتباط برقرار کنیم آنچه که مهم است این است که برداشت اول از اهمیت بسیاری برخوردار است، بنابراین به یاد داشته باشید که لبخند بزنید و از زبان بدن استفاده کنید. هنگامی که برای اولین بار با کسی ملاقات می کنید، نحوه نگاه و حرکات شما در مغز آنها ثبت می شود و بدون شک تأثیر آن بر هرگونه معامله آینده شما با آن شخص تأثیر خواهد گذاشت.

اولین چیزی که شخص می بیند صورت شماست، بنابراین اینجاست که اولین تصور خوب شروع می شود. لبخند می تواند تفاوت بزرگی در پیروزی یا عدم موفقیت کسی داشته باشد. مطالعات نشان می دهد که یک لبخند به ظاهر طبیعی در زنان حتی از اهمیت بیشتری برخوردار است.

چشمان شما همچنین یک سرمایه مهم در برنده شدن است – ثابت شده است که برقراری تماس چشمی به شما کمک می کند تا هم احترام و هم محبت کسب کنید. اگر می خواهید یک رابطه را بهبود بخشید، حتی اگر صحبت نمی کنید با آن شخص ارتباط برقرار کنید و فقط در مواقع ضروری آن تماس را قطع کنید.

اکنون، با مرتب کردن چهره، بگذارید به سراغ زبان بدن برویم، که تأثیر قدرتمندی در نحوه درک دیگران توسط شما دارد.

برای مبتدیان، مهم است که این مسئله را بدانید که فقط به دلیل اینکه یک شخص غریبه است، به این معنی نیست که شما باید مانند او رفتار کنید. درعوض، وقتی برای اولین بار به کسی خوش آمد می گویید، طوری انجام دهید که گویی او یک دوست قدیمی است. همراه با یک لبخند گرم، بدن خود را کاملاً به سمت او بچرخانید تا او ببیند که توجه خود را به او می دهید.

ممکن است عجیب به نظر برسد، اما بررسی ها نشان می دهد اگر هنگام صحبت کردن با صورت خود لمس کنید باعث می شود اعتبار کمتری به نظر برسید – بنابراین آرام باشید و دستان خود را از چهره خود دور نگه دارید.

خرید کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم نوشته ی لیل لوندز توسط نشر ذهن آویز و با ترجمه مهدی قراچه داغی منتشر شده است. کتابی فوق العاده کاربردی برای برقراری ارتباط با افراد مختلف که می تواند راهنمای بسیار خوبی برای غلبه بر عدم مهارت های ارتباطی باشد. خانم لوندز این کتاب را بر اساس تجربیات شخصی خودش نوشته که همین مسئله ارزش این کتاب را دو چندان می کند.

ایجاد گفتگوی خوب

قبل از اینکه برای اولین بار با کسی ملاقات کنید، ممکن است افکار اضطرابی مانند “اگر ما هیچ ارتباط مشترکی نداشته باشیم چه می کنید؟” یا “در مورد چی صحبت می کنیم؟”

خوشبختانه، شما اغلب متوجه می شوید که یک معرفی صریح و ساده همه چیزهایی است که برای انجام یک گفتگوی خوب لازم است. ساده ترین راه برای انجام این مقدمه درخواست آن از یک دوست متقابل یا شخص میزبان رویدادی است که در آن هستید. از طرف دیگر می توانید چند سؤال درباره غریبه اسرارآمیز از آنها بپرسید تا راهی برای شروع گفتگو خود داشته باشید.

اگر شما یک میزبان جلسه هستید، می توانید با معرفی و شامل یک یا دو واقعیت جالب در مورد هر شخص، کار را آسان تر کنید. به این ترتیب، هر کس فرصتی برای پرسیدن سؤال پیگیری دارد و توپ را می چرخاند. پس از معرفی و گفتگو شروع می شود، سپس توجه شما می تواند روی رفتار شما معطوف شود.

به عنوان مثال، اگر آنها لبخند می زنند و از حرکات متحرک استفاده می کنند، همین کار را انجام دهند. یا اگر حال و هوای شما آرام است و افراد در صندلی های خود تکیه می دهند، تمام تلاش خود را برای جور کردن انجام دهید.

لیل لوندز- بیزبوک- چگونه با هر کسی صحبت کنیم

نویسنده کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم

لیل لوندز در شرح زندگی خودش می گوید که کودکی بسیار خجالتی بوده و قادر به برقراری ارتباط حتی با همکلاسان خود نبوده است. او از اختلال اضطراب اجتماعی رنج می برد و ذره ذره طی زمان شروع به غلبه بر کمبودها و عدم مهارت هایش می کند تا آنجا که بخاطر بیماری مادرش مجبور می شود مدتی معلم مدرسه ابتدایی شود، بعد از فوت مادرش برای ارتباط و تعامل بهتر با مردم تصمیم به سفر می گیرد تا برای همیشه به این کمرویی خود پایان دهد.

با این وجود که اشتیاق به برقراری ارتباط بهتر داشت، تصمیم گرفت کاری بسیار ترسناک را امتحان کند آن هم در مقابل مردم.نقش مهمی را در یک نمایش برادوی بازی کرد!

پس از آن، با اشتیاق بیشتر به مسافرت و ارتباط با مردم، مدیر کشتی کروز شد. و این درمان نهایی بود! او رسماً بحران کمرویی را کنار گذاشته بود. سپس مجری جایگزین در برنامه گفتگوی اواخر شب شماره ۱ نیویورک شد و اولین کتاب خود را در مورد مهارت های ارتباطی نوشت. همین امر باعث شد او کتاب های دیگری را بنویسد. سپس اشتیاق جدیدی پیدا کرد و تکنیک های خود را به عنوان سخنران حرفه ای با مردم به اشتراک گذاشت. اکنون، هر بار که مخاطبانش او را تحسین می کنند، تصویری نگران کننده از آن دختر کوچک خجالتی هنوز او را در بر می گیرد.

در پایان

با درک اساسی از ماهیت انسان و عادات افراد، هر کس می تواند یاد بگیرد که چگونه یک ارتباط بهتر باشد و روابط خود را بهبود ببخشد. همه باید از اهمیت ایجاد یک برداشت اول خوب، چگونگی استفاده از زبان بدن غیر تهدیدآمیز و مثبت، تحسین مؤثر و چگونگی مراجعه به جلسات تهیه شده با اطلاعات ارزشمند آگاه باشند.

با دانش و تکنیک خوب نه تنها در مکالمات خود احساس راحتی و اطمینان خواهید کرد، بلکه دوستان بیشتری نیز کسب خواهید کرد و به سرعت در نردبان موفقیت بالا می روید.

 

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب چگونه با هر کسی صحبت کنیم یا دیگر کتاب های بیزبوک مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35