سبد خرید

برنامه ریزی برای کسب و کار در سال جدید

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

برنامه ریزی برای کسب و کار یکی از دغدغه های صاحبان آن هاست. هر سال جدید، صاحبان مشاغل باید وقت خود را برای برنامه ریزی صرف کنند، تا اطمینان حاصل کنند که آنها می توانند شرکت خود را به طور کامل و در مسیر صحیح حفظ کنند. انجام این کار به اطمینان حاصل خواهد کرد که تجارت از ابزارهای لازم برای حفظ (و تحقق) اهداف مالی و عملیاتی خود برخوردار باشد و کارمندان شرکت از محیط کاری خود راضی باشند. برخی نکات را بخوانید تا به شما کمک کند روند برنامه ریزی برای شما و کسب و کار شما را به راحتی اجرا کنند.

شبکه های اجتماعی

بیایید با آن روبرو شویم ، مخصوصاً در عصر دیجیتال. اما این بدان معنی نیست که شما نمی توانید رقیب خوبی باشید. بعضی اوقات به همان سادگی ارزیابی مجدد نحوه بازاریابی در تجارت است. اگر می خواهید به خصوص با نام های بزرگ به رقابت بپردازید ، باید حتماً به صورت آنلاین حضور داشته باشید. ممکن است به سادگی ایجاد وب سایت شخصی شما باشد. انجام این کار می تواند هیچ هزینه ای برای شما نداشته باشد یا می تواند هزینه ای ارزشمند باشد – به شرط آنکه بودجه خود را داشته باشید و بتوانید آن را بپردازید.

و هرگز از مزایای رسانه های اجتماعی غافل نشوید. برای کسب و کار خود یک اکانت توییتر، یک صفحه فیس بوک یا اینستاگرام تنظیم کنید. اگر مطمئن نیستید که از کجا یا از کجا شروع کنید ، برخی از خدمات وجود دارد که می تواند به شما کمک کند هزینه حضور در رسانه های اجتماعی را با هزینه ای تنظیم کنید – و در صورت عدم توانایی می توانند به شما در حفظ آنها کمک کنند.

وبلاگ نویسی و وبلاگ نویسی نیز راه های خوبی برای نام تجاری خود در آنجا هستند. بدیهی است که این امر به تعهد زمانی نیاز دارد ، اما می تواند ارزش آن را داشته باشد ، به خصوص اگر در یک صنعت طاقچه کار کنید. اگر نانوایی را اداره می کنید یا یک کارشناس امور مالی شخصی هستید ، می توانید با بارگذاری عکس ، دستور العمل ، راهنمایی و مشاوره ، با ارائه عکس ، دستور العمل ، راهنمایی و مشاوره ، بینشی در رابطه با تجارت خود ارائه دهید.

فروشندگان

ناگفته پیداست که هر یک از صاحبان مشاغل باید بطور دوره ای فروشندگان و تامین کنندگان را بررسی کنند تا اطمینان حاصل کنند که آنها به قیمت های رقابتی و ارائه خدمات با کیفیت می پردازند. آغاز سال ممکن است بهترین زمان برای بررسی فروشندگان باشد. در بسیاری از موارد ، تأمین کنندگان ممکن است بودجه های خود را برای سال مالی جاری تکمیل کنند ، و آنها به دنبال این هستند که تجارت را قطع و معاملات را تضمین کنند تا از دستیابی به اهداف مالی سالانه خود اطمینان حاصل کنند. با توجه به این موضوع ، صاحبان باید از خود سؤالات زیر را بپرسند:

 •     آیا فروشندگان فعلی نرخ رقابتی را شارژ می کنند؟
 •     آیا فروشندگان فعلی خدمات خوبی ارائه می دهند و متناسب با نیازهای متغیر مشاغل سازگار هستند؟
 •     آیا فروشندگان یا تأمین کنندگان جدیدی وجود دارند که شایسته شانسی باشند یا مشاغل ممکن است از آنها سود کسب کنند؟
 •     آیا امتحان کردن یک فروشنده جدید حتی اگر به معنای دادن سفارش کوچک باشد ، منطقی است؟
 •     آیا تلاش برای ایجاد یک فروشنده جدید برای تجارت بیشتر از یک فروشنده موجود است؟

باز هم ، صاحبان مشاغل باید بدانند که آیا آنها معاملات خوبی را کسب می کنند ، به این سؤالات پاسخ دهند. بدست آوردن بهترین معاملات ، تجارت را قادر می سازد هزینه های خود را کم نگه دارد ، که این امر خط پایین را بهبود می بخشد. باز هم ، ماه های اول سال یک فرصت مناسب برای انجام این کار است.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های بازاریابی و فروش مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

تجهیزات

شرکت های تولید کننده و بسیاری از مشاغل مرتبط با خدمات به تجهیزات ، تجهیزات و تجهیزات دیگر (از وسایل نقلیه گرفته تا دستگاه های مونتاژ) وابسته هستند. با این حال ، بسیاری از دارندگان مشاغل آنقدر درگیر فعالیتهای روزمره هستند که همراه با اجرای مشاغل است که گاهی اوقات انجام چک های مربوط به تجهیزات دوره ای را فراموش می کنند و مطمئن می شوند که آنچه را برای رشد بنگاه اقتصادی لازم دارند ، دارند. سه ماهه اول زمان مناسبی برای ارزیابی نیازهای تجهیزات یک شرکت و تعیین اینکه آیا نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد یا خیر. دلیل آن این است که شناسایی تجهیزات مورد نیاز تجارت در اوایل سال می تواند به شرکت کمک کند تا شماره سالانه خود را انجام دهد. همچنین می تواند به صاحب مشاغل برای نیازهای نقدی در آینده کمک کند.

موارد زیر سؤالاتی است که کلیه دارندگان مشاغل باید در مورد نیازهای تجهیزات از خود بپرسند:

 •     آیا تجارت دارای تجهیزات لازم برای موفقیت و سودآوری در مسافت طولانی است؟
 •     اگر اینطور نیست ، آیا تجهیزات می توانند یک سال دیگر دوام داشته باشند و آیا تجارت با استفاده از تجهیزات موجود می تواند خود را حفظ کند؟
 •     هزینه های جدید تجهیزات چه هزینه ای خواهد داشت و از کجا می توان به نقل از تجهیزات استفاده کرد؟
 •     آیا این شرکت پول نقدی در اختیار دارد یا توانایی تأمین مالی چنین خریدهایی را دارد یا نیاز به پول حاصل از جریان پول نقد عملیاتی آینده است؟
 •     آیا هزینه‌هایی وجود دارد که به منظور جبران و کمک به توجیه چنین مصارف قابل کاهش است؟

 کارمندان

نیازهای پرسنلی نیز باید در نظر گرفته شود. خوب است که هر گونه نقص را در اوایل سال مالی تشخیص دهید تا تنظیمات مناسب انجام شود. همچنین این را بخاطر بسپار که پیدا کردن ، استخدام و آموزش “شخص مناسب” می تواند زمان زیادی را ببرد ، بنابراین ایده خوبی است که هرچه زودتر روی توپ برویم.

علاوه بر این ، این مهم است که درک کنیم که بسیاری از کارگران تمایل دارند در آینده خود به آینده خود فکر کنند. آنها شروع به فکر کردن در مورد اینکه آیا قصد چسبیدن به شرکت را دارند یا به این سمت حرکت می کنند ، می کنند.

بیمه

در ادامه برنامه ریزی برای کسب و کار در حالی که ضرب المثل قدیمی می گوید بهترین دفاع یک جرم خوب است ، اما گاهی اوقات بهترین تخلف دفاع خوب است. به سادگی ، پوشش بیمه یک ضرورت تجارت است. در ابتدای سال ، نرخ های جدید بیمه درمانی ، بیمه مسئولیت مشاغل ، بیمه اتومبیل ، بیمه نامه های چتر و انواع دیگر بیمه ها به مرحله اجرا در می آیند ، بنابراین زمان بسیار خوبی برای خرید نقل قول است.

کلیه دارندگان مشاغل باید از خود سوالات زیر راجع به بیمه بپرسند:

 •     آیا شرکت از لحاظ مسئولیت به اندازه کافی تحت پوشش قرار گرفته است یا بیمه آتش سوزی و سلامتی کافی دارد؟
 •     آیا شرکت های بیمه در ابتدای سال معاملات معامله های چندپلیتی را انجام می دهند تا بتوانند مشاغل خود را جلب کنند؟
 •     آیا شرکت های بیمه جدیدی وجود دارند که بتوانند نرخ رقابتی را ارائه دهند؟
 •     آیا این شرکت دارایی های جدید یا منافع تجاری را که توسط سیاست های موجود به حساب نیامده و از آن محافظت نشده است ، گرفته است؟

برنامه های بازنشستگی

مشاغلی که به دنبال راه اندازی ۴۰۱ (k)، بازنشستگی ساده کارمند (SEP) یا سایر برنامه های بازنشستگی هستند، باید این کار را در اسرع وقت در طول سال انجام دهند. تنظیم زودهنگام طرحی می تواند به کارمندان این امکان را بدهد که از کمکهای سالانه مجاز خود برای سالانه استفاده کامل کنند. از نظر تئوری ، هرچه زمان بیشتر پول بر اساس تعویق مالیات در حال رشد باشد ، تخمهای لانه ای که ممکن است انباشته شوند بزرگتر هستند.

بررسی برنامه ها، انتخاب یک شرکت سرمایه گذاری و در واقع تنظیم یک برنامه یک شبه اتفاق نمی افتد. باز هم، دستیابی سریع به این تلاشها معقول است. سؤالاتی که صاحبان مشاغل هنگام تنظیم برنامه های بازنشستگی باید بپرسند:

 •     هزینه اجرای طرح چقدر خواهد بود؟
 •     چه تعداد کارمندان ممکن است از این طرح بهره مند شوند و می خواهند از این طرح بهره ببرند؟
 •     شرکت چقدر نیاز به کمک به برنامه دارد؟
 •     آیا براساس هزینه ها ، اندازه شرکت و نیازهای بازنشستگی کارمندان ، مزایایی برای تنظیم نوع برنامه نسبت به دیگری وجود دارد؟

تعدیل

طبق تعریف ، صاحبان مشاغل باید بطور مداوم مشاغل خود را ارزیابی کرده و بر این اساس تعدیل کنند. با این حال ، از چندین منظر – مانند بیمه ، برنامه ریزی بازنشستگی ، کارمندان ، فروشندگان و نیازهای تجهیزات – سال نو زمان ویژه ای مناسب برای نشستن و برنامه ریزی است.

“کیت استارت” را برای سرمایه گذاری خود دریافت کنید

استراتژی های تحلیل بنیادی را که توسط موفق ترین سرمایه گذاران استفاده می شود بیاموزید. این دوره آنلاین توسط یک دارنده منشور CFA و CMT تدریس می شود و شامل بیش از ۶۷ درس فیلم ، تمرین و مطالب تعاملی در صورت تقاضا است. شما می آموزید که چگونه می توانید یک سبد سرمایه گذاری بسازید که بر ایجاد ثروت واقعی ، بلند مدت و نحوه پیمایش صندوق های معامله شده ارزی ، سهام سود سهام و سایر ابزارهای تجاری متمرکز شده است.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره برنامه ریزی برای کسب و کار و دیگر مهارت های بازاریابی و فروش مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to save temporary file for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:35 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 35