سبد خرید

بهترین رهبران چه ویژگی هایی دارند؟

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟ همه رهبری را متفاوت تعریف می کنند اما من دقیقاً روشی را که جان سی مکسول تعریف رهبری را می پسندد دوست دارم ، “رهبری کسی است که راه را می داند، راه را طی می کند، و راه را نشان می دهد.” صرف نظر از اینکه رهبر را چگونه تعریف می کنید، می تواند ثابت کند که بین موفقیت و عدم موفقیت تفاوت ایجاد می کند. یک رهبر خوب، نگاهی آینده نگرانه ای دارد و می داند چگونه می تواند ایده های خود را به داستان های موفقیت در دنیای واقعی تبدیل کند. در این مقاله، نگاهی عمیق به برخی از خصوصیات مهم رهبری داریم که رهبران خوب را از یک بد جدا می کند.

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟

۱۵ ویژگی رهبری که باعث می شود رهبران خوبی باشند

آیا می خواهید یک رهبر بزرگ شوید؟ در اینجا پانزده ویژگی رهبری وجود دارد که می تواند شما را به عنوان یک رهبر خوب درآورد.

صداقت و درستی – اعتماد به نفس – الهام بخش دیگران – تعهد و اشتیاق – ارتباط خوب – توانایی تصمیم گیری – مسئولیت – نمایندگی و توانمندسازی – خلاقیت و نوآوری – یکدلی – انعطاف پذیری – هوش هیجانی – فروتنی – شفافیت – چشم انداز و هدف

۱-صداقت و صداقت

دوازدهمین رئیس جمهور ایالات متحده ، یک بار گفت: “عالیترین کیفیت رهبری بی شک صداقت است. بدون آن، بدون توجه به اینکه در یک باند بخش ، یک زمین فوتبال ، یک ارتش یا یک دفتر حضور داشته باشد ، هیچ موفقیت واقعی امکان پذیر نیست.” صداقت و صداقت دو ماده مهم هستند که رهبر خوبی را به وجود می آورند. چگونه می توانید انتظار داشته باشید که پیروانتان صادق باشند وقتی خودتان این ویژگی ها را ندارید؟ رهبران هنگامی موفق می شوند که به ارزش ها و باورهای اصلی خود و بدون اینکه به اخلاق پایبند باشند ، این امکان پذیر نخواهد بود.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت و رهبری مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

۲-اعتماد به نفس

برای اینکه یک رهبر مؤثر باشید، باید به اندازه کافی اطمینان داشته باشید که دیگران از دستورات خود پیروی کنند. اگر در مورد تصمیمات و خصوصیات خود مطمئن نیستید، زیردستان هرگز به دنبال شما نخواهند بود. به عنوان یک رهبر ، شما باید با اعتماد به نفس بیرون بیایید ، کمی تند و قاطعانه نشان دهید تا احترام به زیردستان خود کسب کنید. این بدان معنا نیست که شما باید بیش از حد اعتماد به نفس داشته باشید ، اما حداقل باید میزان اعتماد به نفس لازم را نشان دهید تا اطمینان حاصل شود که پیروان شما به عنوان یک رهبر به شما اعتماد دارند.

۳-از دیگران الهام بگیرید

احتمالاً دشوارترین کار برای یک رهبر ، ترغیب دیگران به دنبال کردن است. این امر فقط درصورتی ممکن است که شما با ذکر مثالی خوب از پیروان خود الهام بگیرید. وقتی روند سخت می شود ، آنها به شما نگاه می کنند و می بینند که چگونه به اوضاع واکنش نشان می دهید. اگر به خوبی رسیدگی کنید، آنها از شما پیروی می کنند. به عنوان یک رهبر، باید مثبت فکر کنید و این رویکرد مثبت باید از طریق اقدامات شما قابل مشاهده باشد. تحت فشار آرام باشید و سطح انگیزه را بالا نگه دارید. همانطور که جان کوینسی آدامز بیان می کند، اگر اقدامات شما به دیگران الهام می بخشد که بیشتر رویاپردازی کنند، بیشتر بیاموزید، بیشتر انجام دهید و بیشتر شوید، شما یک رهبر هستید.” اگر در الهام بخشیدن به زیردستان خود موفق هستید، می توانید به راحتی بر هر چالش فعلی و آینده غلبه کنید”

۴-تعهد و اشتیاق

وقتی هم تیمی های شما می بینند که دستان شما کثیف می شود ، آنها بهترین عکس را نیز به شما می دهند. همچنین به شما کمک می کند تا احترام به زیردستان خود کسب کنید و انرژی جدیدی را در اعضای تیم خود تزریق کنید، که به آنها کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشند. اگر احساس کنند که شما کاملاً متعهد نیستید و یا فاقد شور و اشتیاق هستید، این امر برای رهبر وظیفه ای دشوار خواهد بود که پیروان خود را برای رسیدن به هدف انگیزه دهد.

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟

۵- همدلی

آخرین و قطعاً کمترین همدلی، همدلی است. رهبران باید با پیروان خود همدلی ایجاد کنند. متأسفانه ، اکثر رهبران از یک سبک دیکتاتوری پیروی می کنند و در کل از همدلی چشم پوشی می کنند. به همین دلیل ، آنها نتوانستند ارتباط نزدیکی با پیروان خود برقرار کنند. درک مشکلات پیروان شما و احساس درد آنها اولین قدم برای رسیدن به یک رهبر مؤثر است. حتی آنقدر هم کار نمی کنید که سخت کار کنید و راه حل مناسبی برای مشکلات خود در اختیار پیروان خود قرار دهید.

معرفی کتاب رهبری الکس فرگوسن

کتاب رهبری ماجرای زندگی الکس فرگوسن است که توانسته از دل سختی ها، افتخار بیرون بکشد. الکس فرگوسن که زندگی برایش به مفهوم کار است و کار نیز به معنای خلاقیت و این هر دو را چنان به هم پیوند زده که تبدیل به یکی از خلاق ترین و ماندگارترین مردان روزگار خود شده است. کتاب رهبری فرگوسن فقط درباره ی فوتبال نیست، درباره ی مدیریت زندگی و کار است.

۶- ارتباط خوب

تا زمانی که چشم انداز خود را به وضوح با تیم خود مطرح نکنید و ارتباط برقرار نکنید و استراتژی رسیدن به هدف را به آنها نگویید، دریافت نتایج مورد نظر برای شما بسیار دشوار خواهد بود. به عبارت ساده تر، اگر نتوانید به طور موثر با تیم خود ارتباط برقرار کنید، هرگز نمی توانید یک رهبر خوب باشید. یک ارتباط خوب می تواند از شما رهبر خوبی بسازد. کلمات این قدرت را دارند که به مردم انگیزه دهند و باعث شوند آنها غیرقابل تصور باشند. اگر از آنها به طور مؤثر استفاده کنید، می توانید به نتایج بهتری نیز دست پیدا کنید.

۷- مسئولیت پذیری

هنگامی که مسئولیت پاسخگویی است، شما باید رویکردی را که توسط آرنولد H گلاسو برجسته شده است، دنبال کنید که گفت: “یک رهبر خوب چیزی بیشتر از سهم خود را از سرزنش و کمی کمتر از سهم خود از اعتبار می برد.” اطمینان حاصل کنید که هر یک از زیردستان شما نسبت به آنچه انجام می دهند پاسخگو هستند. اگر آنها خوب پیش رفتند، به آنها تکیه دهید و اگر آنها تلاش می کنند، متوجه شوید که اشتباهات خود را درک کرده و برای پیشرفت بهتر همکاری می کنند. پاسخگو بودن آنها در قبال اقداماتشان باعث ایجاد احساس مسئولیت در بین زیردستان شما خواهد شد و آنها با جدیت بیشتری به تجارت می پردازند.

۸- نمایندگی و توانمندسازی

شما نمی توانید همه چیز را انجام دهید، درست است. برای یک رهبر مهم است که ضمن واگذاری مسولیت به دیگران، بر مسئولیتهای کلیدی متمرکز شود. منظور من این است که پیروان خود را توانند کنید و وظایف را به آنها واگذار کنید. اگر شما همچنان به میکرونظام یافتن برای زیردستان خود بپردازید، کمبود اعتماد ایجاد خواهد کرد و از همه مهمتر ، شما قادر نخواهید بود بر روی مسائل مهم متمرکز شوید، همانطور که باید باشید. وظایف خود را به زیردستان خود واگذار کنید و ببینید که آن ها چگونه عملکردی دارند. تمام منابع و پشتیبانی لازم برای رسیدن به هدف را در اختیار آنها قرار داده و به آنها فرصتی برای مسئولیت پذیری می دهد.

۹- خلاقیت و نوآوری

چه چیزی یک رهبر را از پیروان جدا می کند؟ استیو جابز ، بزرگترین بینش زمان ما به این سوال پاسخ می دهد، “نوآوری بین یک رهبر و یک پیروان تمایز قائل می شود.” برای پیشرفت در دنیای پرشتاب امروز، یک رهبر باید همزمان خلاق و مبتکر باشد. تفکر خلاق و نوآوری مداوم همان چیزی است که شما و تیم شما را از جمع متمایز می کند. فکر کنید تا ایده های منحصر به فردی به وجود بیاورید و آن ایده ها و اهداف را به واقعیت تبدیل کنید.

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟

 

بهترین رهبران چه ویژگی های دارند؟

۱۰- توانایی تصمیم گیری

جدا از داشتن دیدگاه آینده نگر، یک رهبر باید توانایی تصمیم گیری صحیح را در زمان مناسب داشته باشد. تصمیمات گرفته شده توسط رهبران تأثیر عمیقی بر توده ها دارد. یک رهبر قبل از تصمیم باید طولانی و سخت فکر کند اما پس از تصمیم گیری، در کنار آن بایستید. اگرچه، بیشتر رهبران تصمیم خود را می گیرند، اما توصیه می شود قبل از تصمیم گیری با ذینفعان اصلی مشورت کنید. از این گذشته، آنها کسانی هستند که از تصمیمات شما سود خواهند برد یا رنج می برند.

۱۱- انعطاف پذیری

هنگامی که رفتن سخت می شود، کار سخت می شود. شاید بارها این اعتراض را شنیده باشید ، اما آیا می دانید رهبران بزرگ نیز از این قاعده پیروی می کنند. آنها مقاوم و دارای نگرش مثبت هستند. صرف نظر از این که شرایط چقدر ممکن است دشوار باشد، می توانید آنها را در مورد پیروان خود جمع کنید. در حالی که اکثر مردم مشغول شکایت از مشکلات هستند، رهبران بزرگ همیشه روی راه حل ها تمرکز می کنند ، نه مشکلات.

۱۲- هوش هیجانی

بهترین رهبران همیشه تأثیر بالاتری دارند اما چگونه آنها تأثیر خود را در جایی که مردم سخنان خود را قبول می کنند افزایش می دهند. آنها این کار را با ارتباط عاطفی با افراد انجام می دهند. اینجاست که هوش هیجانی بازی می کند. در اینجا برخی از دلایلی که یک رهبر باید از نظر عاطفی باهوش باشد ، آورده شده است.

  • احساسات را بطور مؤثر مدیریت کنید
  • آگاهی اجتماعی بهتر
  • ارتباطات یکپارچه

معرفی کتاب کد فکری | شاخصه های مهم تیم های بسیار موفق

کتاب کدفکری راهنمایی است برای به موفقیت رسیدن کارهای گروهی با بهره گیری از مهارت ایجاد امنیت که به دنبال کشف این است که چگونه سیگنال های ارتباطی می تواند قیود تعلق و هویت را ایجاد کند، همچنین مهارت بیان کاستی ها که شرح می دهد که چگونه عادت ریسک های دوجانبه موجب براگیخته شدن همکاری قابل اعتماد می شود.

حل اختلاف

با داشتن هوش هیجانی، رهبران می توانند احساسات خود را کنترل کنند، که از تأثیر احساسات منفی بر مهارتهای تصمیم گیری خود جلوگیری می کند. در نتیجه، آنها کمتر احتمال دارد که تصمیمات عجولانه بگیرند. علاوه بر این، بهترین رهبران باهوش هیجانی در درک احساسات و مراقبت از احساسات دیگران عالی هستند. این همه چیز نیست، رهبرانی که از این کیفیت رهبری برخوردار هستند، نه تنها به روشی بهتر به مناقشه می پردازند بلکه نقش مهمی در حل مناقشه دارند.

۱۳-فروتنی

“غرور ما را مصنوعی می کند و فروتنی ما را واقعی می کند.” – توماس مرتون

هنگام ارتقاء به مقام رهبری، چه احساسی خواهید داشت؟ احساس غرور خواهید کرد. یک رهبر خوب همیشه از خود گذشتگی دارد و همیشه در مورد پیروان خود فکر کنید. به همین دلیل است که سبکهای رهبری که اکثر رهبران اتخاذ می کنند به جای تمرکز بر ارتقاء خود، بر روی حل مسئله و پویایی تیم تأکید زیادی می کنند.

۱۴- شفافیت

یکی از بهترین راههای جلب اعتماد طرفداران شما شفاف بودن است. به جای مخفی کردن اطلاعات ، باید آشکارا آن را با آنها به اشتراک بگذارید. آنها با دیدن دید به پیروان خود، به دید شما می روند و با اطمینان در رسیدن به هدف از شما حمایت می کنند. مهمتر از همه ، این باعث می شود که به پیروان شما شفافیت ، استقلال داده شود و باعث شود که در حین نگه داشتن مشارکت ، احساس قدرت بیشتری داشته باشند.

۱۵-چشم انداز و هدف

رهبران خوب همیشه چشم انداز و هدف دارند. آنها نه تنها آینده را تجسم می کنند بلکه بینش خود را با پیروان خود به اشتراک می گذارند. وقتی پیروانشان توانستند تصویر بزرگ را ببینند، می توانند ببینند که کجا می روند. یک رهبر بزرگ فراتر از آن فراتر رفته و توضیح می دهد که چرا آنها در مسیری که حرکت می کنند و استراتژی و برنامه عمل را برای دستیابی به آن هدف به اشتراک می گذارند.رهبران خوب چشم انداز ایجاد می کنند، چشم انداز را بیان می کنند، چشم انداز خود را با اشتیاق دارند و بی امان آن را به اتمام می رسانند.

نتیجه

برای پیوستن به باشگاه نخبگان و بهترین رهبران خوب، شما باید همه خصوصیات را داشته باشید، اما اگر برخی از این خصوصیات را ندارید، ممکن است برای ایجاد نشان در دنیای رهبری تلاش کنید. شما باید یک مثال خوب برای دیگران دنبال کنید. اینجاست که تعهد، اشتیاق، همدلی، صداقت و صداقت شما به بازی می آید. مهارت های ارتباطی خوب و توانایی های تصمیم گیری نیز در موفقیت و شکست یک رهبر نقش اساسی دارد. سرانجام، نوآوری و تفکر خلاق و همچنین دیدگاه آینده نگرانه، دو ویژگی رهبری هستند که رهبران خوبی را تشکیل می دهند.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم در مورد مهارت های مدیریتی، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.