سبد خرید

بیزبوک | مرجع فروش کتاب های کسب و کار

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

بیزبوک ( بیزینس بوک )، آغاز یک راه طولانی ؛ مرجعی برای معرفی و فروش کتاب های کسب و کار | فروشگاه‌های زیادی در حوزۀ فروش آنلاین کتاب فعالیت می‌کنند؛ از سایت های اختصاصی ناشران گرفته تا سایت‌هایی بزرگی -همچون دیجی کالا–  که از حوزه های دیگر وارد حوزۀ کتاب شدند؛ تا سایت‌هایی که به عنوان فروشگاه اختصاصی کتاب فعالیت می‌کنند. به‌خصوص در سال‌های اخیر، هر ماه به تعداد این فروشگاه‌ها افزوده شد؛ که تعداد زیادی از آن‌ها، به دلیل بیگانگی با حوزۀ نشر و کتاب، در آغاز راه با شکست مواجه‌ شدند (و می‌شوند) و تعدادی هم در زمینه‌های مختلف مشغول به فعالیت هستند…کتاب های کسب و کار | بیز بوک | بیزینس بوک

چرا بیزبوک و چرا کتاب های کسب و کار ؟

سال‌های زیادی است که ما در حوزه های مختلف نشر مشغول فعالیت هستیم و به قول امروزی‌ها، خم و چم کار را یاد گرفته‌ایم؛ می‌دانیم چه خلاء‌هایی و در چه حوزه‌هایی از بازار نشر وجود دارد و سعی خواهیم نمود در حد توان این خلاء‌ها را پر نماییم. یکی از بزرگترین خلاء‌های حوزۀ عرضۀ کتاب، نبود فروشگاه یا مرجعی بود که مخاطب بتواند به تعداد زیادی کتاب در حوزه کسب و کار از ناشران مختلف، به صورت یکجا دسترسی داشته باشد.

لذا، تصمیم گرفتیم در این راستا تیمی را شکل دهیم و کلنگ افتتاح نمایشگاه یا فروشگاهی مختص به عرضه کتاب های کسب و کار بر زمینۀ نشر بزنیم و اینچنین شد که بیزبوک پایه‌گذاری گشت.

آیا بیز بوک فقط در حوزۀ کتاب های کسب و کار فعالیت می کند؟

همانطور که در پاراگراف ابتدایی مطلب عرض کردیم، در زمینه‌های مختلف نشر، فروشگاه‌های آنلاین زیادی وجود دارند و ما در بیزبوک تصمیم داریم فعالیت خود را منحصراً به کتاب‌هایی اختصاص دهیم که برای صاحبان و فعالان حوزۀ کسب و کار مفید واقع شده و به آن‌ها کمک کنند تا کسب‌وکار خود را گسترش داده و رونق ببخشند.

کتاب های کسب و کار | بیز بوک | بیزینس بوک

آیا همۀ ناشران کسب و کار در بیز بوک حضور دارند؟

از آنجا که تعداد ناشرانی که اختصاصاً و به صورت حرفه ای در حوزه کتاب های کسب و کار فعالیت می کنند، محدود است ما سعی کردیم همۀ آن ها را در بیزبوک داشته باشیم: ناشرانی مثل نشر هورمزد، نشر آریاناقلم، نشر سیته، نشر بازاریابی و…

همچنین ما در بیزبوک خود را محدود به ناشر نکردیم و تلاش نمودیم در کنار ناشران تخصصی حوزه کسب و کار، کتاب هایی را نیز که دیگر ناشران در این حوزه به چاپ می‌رسانند، در بیزبوک عرضه نماییم. به این ترتیب، می‌توان بیزبوک را به عنوان منبع و یا مرجعی مناسب برای عرضه کتاب های کسب و کار در نظر گرفت.

ما در بیزبوک خود را محدود به ناشر نکردیم و تلاش نمودیم در کنار ناشران تخصصی حوزه کسب و کار، کتاب هایی را نیز که دیگر ناشران در این حوزه به چاپ می‌رسانند، در بیزبوک عرضه نماییم. به این ترتیب، می‌توان بیزبوک را به عنوان منبع و یا مرجعی مناسب برای عرضه کتاب های کسب و کار در نظر گرفت.

در باب اهمیت مطالعه کتاب های کسب و کار

در سال  ۲۰۰۹  آکیو تویودا، رئیس شرکت تویوتا با یک جمله همه را شگفت‌زده کرده بود: او گفت اگر کتاب از عرش به فرش جیم کالینز را نخوانده بودم، قطعاً شرکت تویوتا سقوط کرده بود. آکیو تویودا در ادامه افزود: ما از پنج مرحلۀ سقوط یک شرکت، سه مرحله را گذرانده بودیم و یک کتاب توانست ما را از سقوط قطعی نجات دهد.

آیا همین موضوع به تنهایی نمی‌تواند پاسخی به سوال اهمیت مطالعه برای کسب و کارها باشد؟ یا توصیه‌های همیشگی افراد مشهوری مثل بیل گیتس، استیو جابز، جف بیزوس، لری پیج و…

اهمیت مطالعه کتاب برای استارت آپ ها

تب استارت آپ ها در سال های اخیر در کشور داغ داغ شده است.کتاب های کسب و کار | بیز بوک | بیزینس بوک

امروزه جوان‌های بسیاری در گوشه و کنار میهن عزیزمان، بعد از فارغ‌التحصیلی و یا حتی در حین تحصیل سعی دارند کسب و کاری برای خود راه بیندازند. آنقدر این هیجان بی‌سابقه است که از یک‌طرف مایۀ مباهات و شگفتی‌ست و از طرف دیگر مایۀ بهت و دل‌نگرانی.

از یک طرف خوشحال از اینکه جوانان ایرانی بالاخره آموخته‌اند که راه خود را از راه کسب‌وکارهای سنتی جدا نموده و دنبال بازارهای بزرگی در بستر فضای کوچکی به‌نام فضای مجازی بگردند و از طرفی دل‌نگران که شاید بی‌گدار به آبی بزنند که احتمال غرق‌شدن در آن زیاد است.

اگر از من و ماهایی که سال‌هاست در حوزۀ کسب‌وکار خواندیم و آموختیم و امروز در بیزبوک در خدمت هم‌وطنان عزیز هستیم، بپرسند، خواهیم گفت: قبل از هرکاری بخوان. خواهیم گفت قبل از هر کسب‌وکاری کتاب بخوانید. خواهیم گفت هیچ استارتاپی بدون دانش کافی موفق نخواهد شد. خواهیم گفت تیم بی‌‌دانش اولین نشان و مهم‌ترین برای سقوط یک استارت‌ آپ‌ است. خواهیم گفت اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید، سعی کنید بیشتر از هر کاری بخوانید و بدانید.

پس به استارت آپ ها توصیه می کنیم که هیچ‌گاه از آموختن غافل نشوند و بدانند سنگ زیربنای هر کسب‌وکار، دانش آن کسب‌وکار است.

اگر از من و ماهایی که سال‌هاست در حوزۀ کسب‌وکار خواندیم و آموختیم، بپرسند، خواهیم گفت: قبل از هرکاری بخوان. خواهیم گفت قبل از هر کسب‌وکاری کتاب بخوانید. خواهیم گفت هیچ استارتاپی بدون دانش کافی موفق نخواهد شد. خواهیم گفت تیم بی‌‌دانش اولین نشان و مهم‌ترین برای سقوط یک استارت‌ آپ‌ است. خواهیم گفت اگر می‌خواهید کسب و کار موفقی داشته باشید، سعی کنید بیشتر از هر کاری بخوانید و بدانید.

معرفی بهترین کتاب های کسب و کار

ما در بیز بوک سعی خواهیم کرد لیست هایی از بهترین کتاب های کسب و کار که از منابعی مانند آمازون و نیویورک تایمز و دیگر منابع و شخصیت های معتبر دنیا منتشر می‌شوند را در اختیار مخاطبانمان قرار دهیم و همچنین تلاش خواهیم نمود با معرفی اصولی بهترین کتاب های حوزه کسب و کار، در انتخاب کتاب، مخاطبان بیزبوک را همراهی کنیم.

و البته سعی خواهیم کرد لیستی از پرفروش ترین کتاب های کسب و کار در ایران و همچنین در سایت بیزبوک را نیز در صفحه ای جداگانه برای مخاطبین گردآوری نماییم.

کتاب های کسب و کار | بیز بوک | بیزینس بوک

فروش ویژه کتاب های مدیریت و کسب و کار

گوش به زنگ باشید و هرازگاهی به بیزبوک سر بزنید. ما هر ماهه طرح‌های ویژه‌ای برای فروش کتاب های مدیریت و کسب و کار خواهیم داشت. طرح‌هایی که در آن مخاطبان خواهند توانست کتاب های مورد علاقه شان را با تخفیف‌های هیجان انگیزی تهیه نمایند.

در این طرح، بر اساس میزان تخفیفی که بتوانیم از ناشران بگیریم، کتاب ها را در سایت عرضه خواهیم نمود که این می تواند تبدیل به بزرگترین حراجستان کتاب های کسب و کار شود. پس به بیزبوک بیایید و منتظر حراجستان بیزبوک بمانید.

آیا درخواست کتاب از مخاطب را قبول می‌کنید؟

هر کتابی در حوزه کسب و کار که در بازار ایران منتشر شده باشد، در بیزبوک قابل تهیه می باشد. علاوه بر کتاب هایی که در سایت بیز بوک (بیزینس بوک) موجود می باشند، مخاطبان می توانند از طریق فرم تماس با ما، کتاب درخواستی خود را برای ما ارسال نموده و ما تلاش خواهیم کرد آن کتاب را در اولین فرصت ممکن برای او تهیه و ارسال نماییم.

البته مخاطبین خوب بیزبوک به این نکته توجه داشته باشند که بعضی وقت ها ممکن است یک کتاب را در اینترنت سرچ نمایند و ترجمۀ فارسی آن را مشاهده کنند؛ ولی دلیل بر موجودی آن کتاب نخواهد بود. امکان دارد کتابی سال ها پیش منتشر شده باشد و به چاپ مجدد نرسیده باشد و یا چاپ کتاب به اتمام رسیده و ناشر به هر دلیل چاپ مجدد آن خودداری کرده باشد.

اما، ما به مخاطبین قول می دهیم درصورتی که کتابی در بازار ایران موجود باشد و درخواست آن را داشته باشیم حتما تهیه خواهیم نمود.

آیا بیزبوک جهت ترجمه کتاب های کسب و کار برنامه ای دارد؟

اگر مترجمی هستید که کتابی را در زمینه های کسب و کار ر دست ترجمه دارید و یا ترجمۀ آن را به پایان رساندید، می توانید از بخش تماس با ما، قسمتی یا همۀ متن ترجمه‌شده را ارسال نمایید. کتاب شما توسط تیم ما بررسی خواهد شد و اگر مورد تایید قرار گرفت، به شما اطلاع خواهیم داد و مراحل بعدی فعالیت، شکل خواهد گرفت.

البته باتوجه به گستردگی کتاب های مدیریت و کسب و کار، این نکته را گوشزد می کنیم که ما در بیزبوک کتاب های مدیریت دانشگاهی و علمی را بررسی نخواهیم کرد. ما تنها درخواست هایی را بررسی می کنیم که کتاب های ارسالی در حوزه های عمومی بوده و برای عامۀ مردم و جوانانی که پیگیر چنین کتبی هستند، مفید فایده واقع شوند.

کتاب های کسب و کار | بیز بوک | بیزینس بوک

فروش کتاب های مدیریت و کسب و کار در تیراژ دلخواه برای شرکت ها و سازمان ها

امروزه، هدیۀ کتاب در سازمان های مختلف به امری طبیعی تبدیل شده است. این گام مثبت و مبارکی است که امیدواریم بتواند سرآغازی باشد برای اشاعۀ فرهنگ کتاب و کتابخوانی در سازمان‌ها و شرکت‌های دولتی و خصوصی.

در همین راستا، ما نیز به سهم خود، در بیزبوک، بستری فراهم آوردیم که کسب و کارها و سازمان ها بتوانند کتاب را با تیراژ دلخواه سفارش داده و در بسته‌بندی‌های خاص و اختصاصی تحویل بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...