سبد خرید

تاثیر سبک ارتباطی بر عملکرد تیم

در بررسی تاثیر سبک ارتباطی بر عملکرد تیم باید گفت که گفتن اینکه برقراری ارتباط خوب در محل کار در هر رده ایی تأثیر انکار ناپذیری دارد. در یک بررسی اخیر از ۴۰۰ شرکت با ۱۰۰۰۰۰+ کارمند، میانگین زیان تخمین زده شده برای هر شرکت از ارتباطات داخلی ضعیف ۶۲.۴ میلیون دلار بوده است. چالش های ارتباطی که مشاغل کوچک با تیم های کوچکتر با آن روبرو هستند ممکن است به اندازه یک شرکت بین المللی پیچیده یا پر هزینه نباشد ، اما آنها می توانند به همان اندازه برای سلامتی و موفقیت کلی شرکت مضر باشند.

به گفته رهبر فکر و نویسنده پرفروش نیویورک تایمز -مارک مورفی-  چهار نوع سبک ارتباطی اصلی وجود دارد: تحلیلی ، شهودی ، کاربردی و شخصی. در حالی که وی اظهار می دارد که هیچ سبک واحدی بهتر از سایرین نیست، درک سبک شخصی شما می تواند در انجام کار بهتر در به اشتراک گذاری و دریافت اطلاعات مهم با دیگران به شما کمک کند. در اینجا چهار سبک مورفی با برخی از جوانب مثبت و منفی خود، و همچنین روش هایی که ممکن است بتوانید ارتباط خود را در محیط کار بهبود ببخشید ، آورده شده است.

معرفی سبک های ارتباطاتی

ارتباطات تحلیلی

ارتباطات تحلیلی اغلب به عنوان افراد دوستدار نمودار و مبتنی بر داده ها طبقه بندی می شوند. آنها غالباً بر حقایق و پیش بینی ها تمرکز می کنند، به استناد به آمار و ارقام علاقه دارند و تمایل دارند به تصمیم گیری مبتنی بر داده اعتماد کنند. در مقابل، اگر احساس کنند که کسی در تیم خود تصمیم گیری می کند بدون برخورد خوب روی شماره ها ، ناامید می شود.

جوانب مثبت: ارتباطات تحلیلی زمینه محکمی را برای همکاران خود در شرایط استرس زا فراهم می کنند زیرا می توانند با استفاده از تحقیق ، حقایق و منطق تصمیم گیری کنند.

منفی: اعتماد به نفس ارتباطات تحلیلی به حقایق و آمار توسط همکاران که روی احساسات یا شهود متمرکز هستند ، “بی روح” تلقی می شود.

کارهایی که می توانید برای بهبود انجام دهید: اگر شما یک ارتباط دهنده تحلیلی هستید، سعی کنید با همکارانی که ممکن است چیزهایی را که به صورت تحلیلی دنبال نمی کنند صبوری کنید. همچنین ممکن است در جلسات، برای ایجاد برخی از زمان های احساسی، فضایی را در نظر بگیرید، که بعید است به همان اندازه که دوست دارید کارآمد باشد. هنگام ارائه به ویژه به ارتباطات بصری، مهم است که سعی کنید تصاویر اضافه کنید و خلاصه ای از تأثیرگذاری یافته های شما در تصویر بزرگ را شروع کنید. تمام اسلایدهای داده خود را در پیوست خود قرار دهید و آماده باشید تا در صورت درخواست از آنها نمایش داده شود.

ارتباطات بصری

دنبال کنندگان ارتباطات بصری متفکران بزرگی هستند که تمایل دارند خط اول را بدون جزییات زیاد بخواهند. نیاز به گوش دادن به شخصی که روند قدم به قدم خود را مرور کند می تواند احساسی غیرضروری باشد.

جوانب مثبت: ارتباطات بصری می توانند بسیار کارآمد باشند زیرا ابتدا به دنبال مهمترین نکات هستند. ارتباطات خودشان معمولاً سریع و متمرکز است. آنها تمایل دارند از چالش های جدید و تفکر “تصویر بزرگ” خلاق لذت ببرند، بنابراین آنها کاندیداهای ایده آل برای جلسات طوفان مغزی هستند.

منفی: برخی از شرایط نیاز به فرو ریختن در علفهای هرز و درک واقعی جزئیات دارد. به عنوان مثال، ارتباطات بصری ممکن است نکات کلیدی را از دست بدهند ، مگر اینکه خلاصه های منظم برای آنها در نظر گرفته شود.

آنچه برای بهبود باید انجام دهید: ارتباط برقرار کننده بصری می تواند درک درستی از فرآیندهای فکری ارتباطات تحلیلی داده های وسواسی و همچنین با نیازهای ارتباط دهنده های کاربردی ، که می خواهند همه مراحل خود را بطور روشمند طی کنند ، سخت باشد. اگر یک ارتباط دهنده بصری هستید که افرادی را که تحلیلی یا عملکردی دارند ، مدیریت می کند ، از آنها بخواهید جلسات خود را با خلاصه شروع کنند. این به جهت گیری همه کمک می کند و می تواند به همه طرف های درگیر در یک صفحه کمک کند. با این وجود ، تصدیق کنید که اگر در مراحل لازم برای تأیید نتیجه گیری های خود ، مراحل لازم را ارائه ندهید ، ممکن است احساس اضطراب کنید.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت منابع انسانی مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

ارتباطات عملکردی

ارتباطات عملکردی افراد پردازشگر هستند. آنها دوست دارند وظایف بزرگ را به کارهای کوچکتر شکسته، و جدول زمانی ، تخته های سفید ، و نمودارهای “گانت” را دوست داشته باشند.

مزایا: ارتباطات عملکردی مدیران پروژه شگفت انگیز را ایجاد می کنند، زیرا آنها تمایل دارند که به جزئیات توجه کنند و در اطمینان از این که هیچ چیز از بین نمی رود، خوب هستند. آنها همچنین می توانند با انجام کارهای نادرست برنامه ریزی و نمودار، به کار خود ادامه دهند. ارتباطات عملکردی همچنین برای فرضیات چالش برانگیز عالی هستند و می توانند به یک تیم کمک کنند تا درباره تأثیر انتخابهای مختلف پیش رو فکر کنند.

منفی: نکته منفی برقراری ارتباط این است که افرادی که به این روش فکر نمی کنند، گاهی اوقات می توانند از آنچه می خواهید در موردش صحبت کنید، خسته شوند. ورود به جزئیات کوچک یک پروژه می تواند باعث از دست رفتن توجه شود

کارهایی که باید برای بهبود انجام دهید: به یاد داشته باشید که برخی افراد، به ویژه ارتباطات شهودی، می توانند با یک روش روشنی احساس غرق شدن و گرفتار شدن شوند. آنها می خواهند به جلو پرش کنند، که می تواند ناامید کننده باشد زیرا می دانید چقدر آنها گم شده اند. با ارائه خلاصه ای از آنچه باید ، و سپس با ذکر جزئیات اصلی می توانید توجه همه افراد را در اتاق حفظ کنید. در جلسات، سعی کنید کمتر به جزئیات آنچه که قبلاً اتفاق افتاده است توجه کنید و بیشتر بر تأثیر انتخاب هایی که هنوز باید انجام شود، متمرکز شوید.

معرفی کتاب تمام روز شارژ باشیم | سید هافمن

سید هافمن در این کتاب از ۱۰۰ ایده مختلف صحبت می کند که در ساختن یک روز خوب و پر انرژی به ما کمک می کند. روش های ساده و کم هزینه ای که می تواند ما را برای همیشه در زندگی شاد نگه دارد. درباره اینکه با یک خواب خوب، یک لیوان چای، خریدن گل، پیاده روی و مجموعه ای از فعالیت های ساده دیگر چطور می توانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم.

ارتباطات شخصی

ارتباطات شخصی می تواند زندگی اجتماعی و عاطفی اداره را در کنار هم قرار دهد. آنها ارزش زیادی به احساسات و ارتباط عاطفی می گذارند و از مهارت های قوی بین فردی خود برای درک آنچه دیگران “واقعاً فکر می کنند” استفاده می کنند. آنها می دانند که خرید و همکاری نیاز به اعتماد به نفس دارد و اعتماد بر پایه احساسات است نه واقعیت.

مزایا: ارتباطات شخصی دیپلمات های دفتر هستند، که اغلب برای کمک به تنش های آرام فراخوانده می شوند. مشارکت آنها می تواند از کمک به انتقال ایده های بزرگ و متفاوت در شیوه های مختلف، تا رفع تنش در مورد برخی از موارد کوچک اما در عین حال ناشایست در محل کار، مانند نحوه مدیریت باشد.

منفی: ارتباطات شخصی بعضی اوقات می توانند بیش از حد عاطفی به نظر برسند. این امر مخصوصاً برای کسانی که کمتر احساساتی می شوند، و یا ممکن است برای حفظ یک رفتار با فشار بیشتر در محل کار، مشهود باشد.

کارهایی که باید برای بهبود انجام دهید: سعی کنید به یاد داشته باشید که همه نمی خواهند چیزهایی را در آغوش بگیرند. برخی از همکاران می توانند تمایل شما به داشتن ارتباط عاطفی تر را به عنوان یک حواس پرتی تجربه کنند.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره تاثیر سبک ارتباطی بر عملکرد تیم و مهارت های مدیریتی و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.