سبد خرید

حرفه ای بودن در محیط کار را بیاموزیم

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

حرفه ای بودن در محیط کار به عنوان یک رفتار فردی تعریف می شود و مشاغلی را در بر می گیرد که به آموزش زیادی احتیاج دارند و افراد درآمدهای بالایی از آنها دارند. بسیاری از صندوق داران، کارگران تعمیر و نگهداری و پیشخدمت ها می توانند سطح بالایی از این ویژگی را داشته باشند، اگرچه این مشاغل نیاز به آموزش حداقلی دارد و کارمندان از درآمد متوسطی برخوردار هستند اما تعدادی از پزشکان، وکلا و مهندسین – که اغلب به آنها حرفه ای گفته می شود – می توانند نماد این حرفه ای بودن باشند.

ممکن است تعجب کنید که اگر کسی رفتار حرفه ای خود را در محل کار نشان ندهد ، حتی نمی دانید متوجه خواهید شد یا نه. تا زمانی که کار خود را به خوبی انجام دهید، هیچ کس به حرفه ای بودن یا نبودن شما اهمیت نمی دهد، مگر رئیس. اگر شما فاقد این ویژگی باشید، آنها متوجه خواهند شد و این کمبود می تواند عواقب جدی برای حرفه ی شما در پی داشته باشد. کم اهمیت پنداشتن حرفه ای بودن یک اشتباه بزرگ است. این می تواند شانس پیشرفت شما یا حتی امنیت شغل شما را تحت تأثیر قرار دهد.

چگونه می توانید در محیط کار حرفه ای باشید؟

وقت شناس باشید

وقتی برای کار یا جلسات تاخیر دارید، به رئیس و همکارانتان این احساس را می دهد که به شغل خود اهمیتی نمی دهید و این بر آنها تأثیر می گذارد، به ساعت توجه کنید. اگر مجبورید زنگ ساعت موبایل تان را تنظیم کنید. حداقل چند دقیقه قبل از شروع کار در محل کارتان حاضر شوید و به موقع از خواب خود بیدار شوید.

ناله و گلایه نکنید

وقتی کار می کنید حال بد خود را به محل کارتان نیاورید. همه ما روزهایی داریم که احساس خوبی نداریم. به یاد داشته باشید که آن را به رئیس، همکاران و به ویژه مشتریان یا ارباب رجوع خود نشان ندهید. اگر کاری که به آن مشغول هستید باعث ایجاد روحیه بد شما می شود، ممکن است وقت آن باشد که در مورد ترک شغل خود فکر کنید. پس راهی پیدا کنید تا در مدت زمان باقی مانده به تغییر شغل تان در بهترین شکل ممکن کارهایتان را انجام دهید.

چه بپوشید؟

این که شما مجبور باشید لباس کار بپوشید یا لباس های گاه به گاه متفاوتی بپوشید، مهم نیست بلکه آنچه مهم است این است که ظاهر شما همیشه باید تمیز و آراسته باشد. کت و شلوار چروکیده بهتر از جیب پاره شده شلوار جین نیست.

نوع لباسی را انتخاب کنید که کارفرمای شما نیاز دارد. اگر تعریفی برای لباس کار وجود ندارد، لباسی را انتخاب کنید که یک فرم عادی محل اشتغال شما باشد.

بدانید که چه می گویید

فحش دادن، ناسزا گفتن – هرچه شما آنرا صدا می کنید – در بیشتر محل های کار جایی ندارد. مگر اینکه بدانید که در مورد شما اشکالی ندارد ، از زبان ناپسند خودداری کنید ، به ویژه مقابل کسانی که حفظ ظاهرتان روبروی آن ها مهم است.

به همکاران خود کمک کنید

یک فرد حرفه ای واقعی مایل است در هنگام سنگین شدن یا مواجه شدن با مشکلی در محل کار ، به همکاران خود کمک کند. آنها از به اشتراک گذاشتن دانش، عقاید و یا به سادگی یک جفت دست اضافه ترسی ندارند. موفقیت یک نفر به خوبی بر همه افراد در محل کار تأثیر می گذارد. با این وجود مهم است که خیلی تحت فشار قرار نگیرید. اگر همکارتان پیشنهاد همکاری شما را رد کرد، به آن فشار وارد نکنید. ممکن است آنها ترجیح دهند به تنهایی کار کنند.

حرفه ایی بودن در محیط کار را بیاموزیم

برای حرفه ای بودن در محیط کار

شایعه پراکنی نکنید

ممکن است شما وسوسه شوید که آنچه را که در مورد حسابدار شنیدید ، به همکارانتان بگویید ، شایعه پراکنی باعث می شود که شما مانند یک دانش آموز دوره متوسطه باشید. اگر چیزی را می دانید که می توانید به راحتی به اشتراک بگذاری ، به کسی بگویید که هیچ ارتباطی با محل کار شما ندارد ، مانند خواهر ، مادر یا بهترین دوست شما.

 مثبت بمانید

منفی بودن مسری است. اگر به طور مستمر از محل کار خود شکایت کنید، دیگران را دچار تخریب روحی می کنید. رئیس شما مطمئناً از افت روحیه کارمندان شان از شما قدردانی نخواهد کرد. این بدان معنا نیست که نباید درباره چیزهایی که فکر می کنید اشتباه هستند صحبت نکنید. اگر چیزی را می بینید که باید برطرف شود ، بازخورد رئیس خود را به همراه طرحی برای چگونگی ایجاد پیشرفت ارائه دهید. اگر فقط بی دلیل شکایت می کنید، پس لازم است دست نگه دارید.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت و رهبری مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

 

جسارت پذیرفتن اشتباهتان را داشته باشید

قطعا پذیرفتن انجام کاری اشتباه سخت است، اما آن را بپذیرید و تمام تلاش خود را برای اصلاح آن ها انجام دهید. هرگز دیگران را به خاطر اشتباهات خود سرزنش نکنید، حتی اگر آنها شایسته آن باشند. درعوض، شرایطی بگذارید تا کسانی که مسئولیت پذیرفتن خطایشان را دارند، بتوانند قدم بردارند و سهم خود را بپذیرند.

عادلانه بجنگید

به طور اجتناب ناپذیری امکان دارد با همدستان یا حتی رئیس خود اختلاف نظر داشته باشید. شما ممکن است فکر کنید که کاری باید از یک راه انجام شود در حالی که شخص دیگری معتقد باشد که راه دیگری بهتر است. اجازه ندهید که عصبانی شوید. مهم نیست که چقدر ناراحت هستید یا اینکه چقدر اعتقاد دارید که درست می گویید، فریاد نزنید. پرخاشگری نکنید. درها را بهم نکوبید. اگر نمی توانید شخص دیگری را تغییر دهید یا اگر آنها کنترل خود را از دست دادند، با آرامش نظر خود را توضیح دهید.

رفتار حرفه ای در محیط کار

دروغ نگوئید

یک حرفه ای واقعی همیشه مقدم است. اگر برای یک شغل صلاحیت ندارید، دو انتخاب دارید. به هیچ وجه برای آن متقاضی نشوید و یا برنامه ای ارائه ندهید که نشان دهنده مهارت های واقعی شما باشد. اگر گزینه دوم را انتخاب می کنید، توضیح دهید که چگونه نقاط قوت دیگر نیاز مورد نظر را جبران می کنید.

سرپوش روی گذشته

در حالی که زندگی در کنار یک دوست نزدیک در محل کار معمولاً خوب است، اما به اشتراک گذاشتن اطلاعات زیاد با کل همکاران تان اینگونه نیست. درباره کسانی که با آن ها صحبت می کنید، حساس باشید، به خصوص هنگام بحث در مورد مشکلاتی که با همسرتان یا سایر اعضای خانواده دارید. اگر تصمیم دارید مطلب شخصی را با همکاران خود به اشتراک بگذارید، حواس تان باشد که مشتریان ممکن است صحبت هایتان را بشنوند.

ارتباط برقرار کنید

برای حرفه ای بودن در محیط کار وقتی مشکلی در مورد شغل وجود دارد، به کارفرمای خود نظر بدهید و به دنبال لحظه ای باشید که هر دو شما بتوانید در کنار هم بنشینید و در مورد مسائل مختلف صحبت کنید. با تلاش برای حل مشکلات به تنهایی و بدون هیچ گونه واکنشی از سوی کارفرما ، یک مسئله کوچک می تواند مشکل ساز شود و به یک فاجعه تبدیل شود. هرگز از مرزها عبور نکنید، عبور از مرزها به معنای پیمودن خطوط با انجام یا گفتن هر چیزی است که پیچیدگی روابط کاری حرفه ای شما را تغییر می دهد.

دانش خود را بروز کنید

“دانستن یا ندانستن”، اندیشه ای است که توسط یک گورو / فیلسوف مشهور، کریشنامورتی ارائه شده است. اگر فکر می کنید همه چیز را می دانید، بدیهی است که بسیار کم می دانید. تلاش مستمر برای یادگیری در مورد رشته خود و آموزش بیشتر در زمینه حرفه خود، تنها به شما کمک می کند تا در کارهایی که انجام می دهید بهتر باشید. تلاش برای یادگیری چیزهای جدید همچنین به شما در گسترش استعدادها و مهارت هایتان کمک خواهد کرد – شاید حتی شما را بسیار ارزشمند و “ضروری” جلوه دهد.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم درباره حرفه ای بودن در محیط کار، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...