سبد خرید

در مورد کسب و کار اینترنتی چه می دانید؟

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

به نظرم کسب و کار اینترنتی یکی از موضوعات بسیار مهمی است که اکثر کاربران باید آن را یاد بگیرند. در واقع همۀ ما از یک سری مهارت های خاصی برخوردار هستیم که دوست داریم به‌وسیۀ آن مهارت ها، به درآمدی برسیم!

بهتره یخورده برگردیم عقب‌تر، آیا کسی هست که نخواهد برای خودش کسب و کاری داشته باشه یا به‌اصطلاح امروزی خودش آقای خودش باشه؟! شاید بهتره در خصوص کسب و کار های اینترنتی یخورده بیشتر بدونید و یا اینکه شما برای دانسته‌ها و هنر خود چه‌کار می‌تونید انجام بدید؟

استعدادیابی-قبل-از-راه-اندازی-کسب-و-کار-اینترنتی

استعدادیابی قبل از راه اندازی کسب و کار اینترنتی

به عقیده بنده، قبل از راه اندازی و تعیین ایده برای کسب و کار، باید هم کور باشید و هم کر! حالا دلیل استفاده از این دو واژۀ به‌ظاهر منفی رو عرض می‌کنم خدمتتون!

بسیاری از کسانی که به دنبال راه اندازی کسب و کار اینترنتی هستند (که البته غیر اینترنتیش هم مستثنی نیست) استعداد و مهارت خود را در نظر نمی‌گیرند و مستقیم به بررسی کسب و کار های دیگر می‌پردازند و هر کدام که به نظر بازار خوبی داشته باشد را هدف قرار داده و جهت راه اندازی یک نمونه مشابه تمام تلاش و انرژی خودشان را گرو گذاشته و در نهایت سرافکنده از میادین خداحافظی می‌کنند.

پس بهتره یخورده واقع بین‌تر باشیم. ۹۹ درصد از کسانی را که به‌ظاهر موفق شده‌اند، کسانی بوده‌اند که مهارت و استعداد خود را دنبال کرده و کسب و کار مناسب آن استعداد را یا در فضای مجازی یا حقیقی راه اندازی کرده‌اند به همین جهت میشه گفت به هنگام انتخاب هدف یا ایده، سعی کنیم کور باشیم و تحت تأثیر کسب و کار های دیگه قرار نگیریم 😊 خب حالا چرا کر؟!

بعد از انتخاب هدف و ایدۀ هم‌جهت با استعدادتان، کسانی پیدا می‌شوند که با منفی جلوه دادن بازار، شما رو از این راه منصرف می‌کنند، در این صورت اگر اندکی تأمل کنید متوجه خواهید شد این افرادِ همیشه منفی، هیچ‌وقت موافق اقدامات مثبت شما نبوده و نخواهند بود، اگر اندکی خود را به کری بزنید مطمئناً گام اول رو محکم خواهید برداشت.

لطفاً هیچ‌گاه فکر نکنید که دیگر اشتغال‌زایی یا راه اندازی کسب و کار جدید اشباع‌شده یا به عبارتی دیگه جواب نمیده. البته اگر شما هم‌ چنین اعتقادی دارید به نظرم حتماً مقالۀ سوار ترن هوایی کارآفرینی شوید رو مطالعه کنید حتماً نظر شما هم عوض خواهد شد.

 انواع-بستر-های-کسب-و-کار-اینترنتی-

انواع بستر های کسب و کار اینترنتی

کسب درآمد از اینستاگرام

بسیاری از افراد، وقتی صحبت از کسب و کار آنلاین می‌شه، سریع یاد وب سایت و فروشگاه آنلاین و از این دست موارد می‌افتند این تفکر نه اشتباه است و نه کامل!

خب بسیاری از کسب و کار های اینترنتی بر پایۀ شبکه های اجتماعی مخصوصاً اینستاگرام راه اندازی می‌شوند. در این مورد، شخص به دو نکته توجه ویژه ای دارد:

ابتدا محصول است، که هر چه قدر کیفیت محصول بالاتر باشد مشتری‌های وفادار (کسانی که در نبود خود شما، از شما در برابر دیگران دفاع می‌کنند و باعث تبلیغ بیشتر شما می‌شوند) بیشتری را به خود جذب و کم‌کم برای خود برندی معتبر ایجاد می‌کنید اگر به کتاب های کسب و کاری دسترسی دارید حتماً کتاب برند محبوب نوشتۀ کوین رابرتس را هم مطالعه‌ای کنید.

در مرحلۀ دوم کیفیتِ محتوایی هستش که در کانال اینستگرامی خود ارسال می‌کنید داشتن محصول خیلی عالی به تنهایی برای شما مشتری جذب نمی‌کند پس حتماً سعی کنید یه محتوای بسیار عالی داشته باشید بزارید یخورده بیشتر به این موضوع بپردازیم اگر واقع‌بین باشیم هیچ‌کس (با درصد خطای ۱%) جذب پیجی که فقط و فقط از محصولاتش تبلیغ می‌کند نمیشه لذا در صفحه اینستاگرامی خود حتماً از محتوایی که کاربر می‌تواند به‌صورت رایگان از آن‌ها استفاده کند و خلاصه یک دانشی به آن اضافه شود هم اضافه کنید در واقع میشه گفت بیشتر به فکر کاربر باشید تا جیب خودتان. البته بعدها خواهید فهمید که کاربران خودشون به فکر جیب شما هستند این نکته را هم در نظر داشته باشید نظم در به‌روزرسانی صفحه اینستاگرامی خود بسیار در دیدگاه کاربران تأثیر مثبت خواهد گذاشت در صورتی که قصد دارید بیشتر در این موردمطالعه داشته باشید می‌تونید به مقاله هایی که در این حوزه با عنوان کسب و کار اینستاگرامی فرستاده‌ایم رو مطالعه کنید.

کسب درآمد از سرویس های استخدام فریلنسر

کسب درآمد از سرویس های استخدام فریلنسر

خوشبختانه امروزه بر پایۀ انواع متنوع از حرفه ها و مهارت ها، کسب و کار های اینترنتی بر بستر وب سایت ها ایجاد شده‌اند که فرد را به‌صورت فریلنسر یا دور کار استخدام می‌کنند و شما می‌تواند بدون هیچ دردسری، در خانه خود یا در هر جای دنیا که زندگی می‌کنید با آن‌ها همکاری داشته باشید.

پس اگر واقعاً قصد دارید عمل فریلنسری انجام دهید دو کار را انجام دهید که یکی از دیگری مهمتره! اول اینکه سایت یا بستر هدف را مشخص کنید، یعنی ببینید تو کدوم سایت می‌توانید فریلنسری کنید دومی که بسیار مهم‌تر به نظر می‌رسد، رزومه است حتماً برای خودتان یک فایل رزومه تهیه و در آن به هر مهارتی که دارید اشاره کنید و در نظر داشته باشید که کارفرمای شما، فقط می‌تواند بر اساس رزومه‌ای که برایش فرستاده‌اید در مورد شما تصمیم‌گیری کند و هیچ‌گاه نمی‌توانید در برابر برداشت‌های اشتباه ایشان، از خودتان دفاع کنید لذا نتیجه می‌گیریم که رزومه‌تان بایستی بسیار کامل و رسا باشد.

راه اندازی وب سایت خدماتی

خب مبحث وب سایت بسیار مبحث گستره‌ای هستش شاید در بحث این مقاله نگنجد اما یه مرور کلی بر این موضوع خواهیم داشت. تقریباً میشه گفت همۀ کسب و کار ها رو می‌توان در قالب یک وب سایت راه اندازیشون کرد وب سایت های خدماتی به دو دسته خدمات فیزیکی و خدمات مجازی تقسیم می‌شوند آن‌هایی که خدمات فیزیکی ارائه می‌دهند خب تکلیفشون معلومه، به هر حال شخص، کالا یا محصولی داشته و قصد فروش انحصاری آن را در سایت خود را دارد مانند بسیاری از سایت های فروشگاهی امروزی که داریم ازشون خرید می‌کنیم. (که از پشت‌صحنه میگن اسمشو نبر که تبلیغ نشه)

خدمات مجازی، یخورده حرفه‌ای تره! یعنی در واقع شما دارید مهارت ها و دانش خود را در معرض فروش قرار میدین حالا یا با آموزش آنلاین و یا با دریافت سفارش جهت ارائه خدماتی مانند طراحی، کد نویسی، ترجمه و غیره.

یکی از مؤثرترین موارد در این نمونه ها، همین راه اندازی کسب و کار اینترنتی از طریق وب سایت هستش و به همین اندازه می‌توان گفت یکی از سخت‌ترین آن‌ها هم محسوب میشه چرا که تولید محتوا در سایت ها منوط بر رعایت برخی اصول خاص است و بسیاری از موارد دیگر که برای هر کدام مقاله جدا می‌طلبه.

 

 

میلاد واژدی | بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: میلاد واژدی، برنامه‌نویس، طراح وب‌سایت و مدرس دوره‌های سئو و تولید محتوا

بیزبوک: میلاد، بچۀ بی‌غل‌وغش بوشهری؛ که عشق به‌زندگی و کار را می‌توان همیشه در چشمانش دید و از نگاهش خواند… پسری قابل اعتماد و دوست‌داشتنی، که می‌تواند _بی‌آنکه نگران چیزی باشد_ همۀ دلش را یکجا، به‌همۀ دنیا ببخشد.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کسب و کار اینترنتی مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب، در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

در ویدیوکتاب بیزبوک یه عالمه کتاب را ببینید و بشنوید…

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...