سبد خرید

بررسی کتاب رهبران متحول می شوند؛ جان سی مکسول

خرید کتاب رهبران متحول می شوند | جان مکسول

کتاب رهبران متحول می شوند نوشته ی جان مکسول توسط نشر بهارسبز منتشر شده است. همان طور که از عنوان کتاب مشخص است موضوع آن پیرامون شیوه های رهبری است. رهبران سازمانی تلاش می کنند تا سازمان ها را متحول ساخته و در کارکنان انگیزه و شوق تحول را بوجود آورند. هدف رهبری سازمان تحول آفرینی است و در دنیایی که هر لحظه شاهد تغییرات نو و شگرف است، این نقش بیش از بیش اهمیت پیدا می کند.

جهان با سرعت بیشتری نسبت به گذشته در حال تغییر است. این به معنای دو پیام مهم برای رهبران است. جان سی مکسول در کتاب رهبران متحول می شوند می گوید که این بدان معناست که اولا رهبران بیش از هر زمان دیگری مورد نیاز برای مردمان و ملت ها هستند. مطمئناً، در مواقع ثبات می توانیم فقط با مدیران زنده بمانیم. اما در مواجهه با ناشناخته ها، ما به رهبران قوی نیاز داریم تا ما را در شرایط عدم قطعیت راهنمایی کنند. دوم ، یک دنیای متغیر به معنای آن است که رهبران خودشان نیاز به چابک بودن دارند.

راز امروز موفقیت پایدار به عنوان رهبر، توانایی زیرک بودن و چابک بودن و تغییر جهت رهبری است: ایجاد تغییر در رهبری که نه تنها رشد رهبر بلکه سازمان او را نیز تقویت می کند. جان سی مکسول تلاش کرده در کتاب رهبران متحول می شوند آنچه طی سال ها در طول حرفه خود انجام داده است که به او کمک کرده تا تأثیر مثبتی در سازمان های خود و جهان بگذارد را به من و شما آموزش دهد.

۱- یافتن جایگاه مناسب افراد

بسیاری از رهبران متعهد، مانند خود ماکسول در اوایل کارش، بیشتر به خودشان فکر می کنند. با تمرکز بر اهداف و آرزوهای خود، آنها درک نمی کنند که رهبر بودن به معنای کارهایی نیست که می توانید برای خود انجام دهید. این مربوط به آنچه است که شما می توانید برای دیگران انجام دهید.

برای اینکه یک رهبر واقعی باشید، باید ذهنیت خود را از من به سمت دیگران تغییر دهید. رهبران واقعی بیشتر مانند یک هدایت گر رفتار می کنند و با تمرکز بر اینکه چگونه می توانند به دیگران کمک کنند نتیجه عالی کسب کنند. کلید اصلی برای این تغییر این است که شما واقعاً افراد اطراف خود را درک کنید. شما می توانید با اطمینان از داشتن نگرش صحیح نسبت به افراد و رابطه خود با آنها این کار را انجام دهید. رهبری خود را بر اساس نیازهای آنها متمرکز کنید. قبل از انتظار اینکه آنها به شما گوش دهند، ابتدا به آنها گوش دهید.

آنچه را که مردم شما به خوبی انجام می دهند، تمرین کنید و آنها را در مورد آن تعریف کنید. اگر تصویر بزرگی را برای سازمان خود تنظیم کرده اید، اطمینان حاصل کنید که آنها در آن قرار دارند. و فقط بینش خود را به آنها نگویید – از آنها دعوت کنید تا به شما در دستیابی به آن کمک کنند.

این اقدامات ساده است. اما آنها فقط درصورتی کار می کنند که از نیت عقلی حمایت کنند و می گویند، “تمرکز من این است که به دیگران درخشش دهیم. و هیچ یک از این حرفها این نیست که بگویید نباید روی رشد خود تمرکز کنید. شما فقط باید این کار را به روش درست انجام دهید. بیایید ببینیم که این روش درست چیست.

معرفی کتاب رهبری الکس فرگوسن

کتاب رهبری ماجرای زندگی الکس فرگوسن است که توانسته از دل سختی ها، افتخار بیرون بکشد. الکس فرگوسن که زندگی برایش به مفهوم کار است و کار نیز به معنای خلاقیت و این هر دو را چنان به هم پیوند زده که تبدیل به یکی از خلاق ترین و ماندگارترین مردان روزگار خود شده است. کتاب رهبری فرگوسن فقط درباره ی فوتبال نیست، درباره ی مدیریت زندگی و کار است.

۲- هدف باید رشد و توسعه فردی باشد نه خواسته های ساده

در کتاب رهبران متحول می شوند جان سی مکسول می خوانیم که هنگامی که ماکسول رهبر جوانی در یک کلیسای تازه در شهر کوچکی در اوهایو بود، وی هدف خود را برای تبدیل شدن کلیسایش به بزرگترین کلیسای ایالت تعیین کرد. او تعداد افراد خود را در یک سال دو برابر کرد. و تا سال ۱۹۷۵، کلیسای او با عنوان سریعترین رشد در اوهایو شناخته شد. اما پس از جشنی به همین مناسبت، او شروع به تأمل در مورد دستاوردهای خود کرد. و آنچه او فهمید این بود که:

رشد شخصی که او در طول مسیر تجربه کرده بود، تجربه و درک او از رهبری بسیار مهمتر از هدف قرار دادن تعداد مشخصی برای رشد عضویت در کلیساها بود. این امر به یافتن کلید دیگری برای رهبری منجر شد:برای رشد و توسعه فردی بکوشید نه خواسته های ساده…

اگر مبنای هدف رشد و توسعه فردی باشد ممکن است از نتایج بدست آمده شگفت زده شوید. وقتی ماکسول جوان تر بود، با المر تاون، استاد دانشگاه و شخصی که او را تحسین می کرد، ملاقات کرد. وی دریافت که تاونز ۱۱۰،۰۰۰ کتاب فروخته است و تصمیم گرفت فروش بسیاری از نسخه های کتاب را به عنوان هدفی شخصی برای خود تعیین کرد.

اما با گذشت زمان، تغییر او از رفتن به سمت خواسته های ساده به رشد و توسعه فردی اتفاق افتاد و در عوض وی به سادگی بر روی تبدیل شدن به یک نویسنده، تمرکز کرد و دیگر نگران فروش نبود. سالها بعد ، ناشر او جایزه بلوری را دریافت کرد که روی آن حک شده  بود “یک میلیون کتاب فروخته شده”. در نهایت معلوم شد که او با تمرکز روی رشد و توسعه فردی خود، به مراتب بیش از آنچه برای خود هدف تعیین کرده بود، دست یافته بود.

مهمترین نکته برای پذیرش ذهنیت رشد، داشتن روحیه آموزنده است. این بدان معناست که نه فقط گفتن اینکه می خواهید یاد بگیرید کافی است بلکه باید گام های عملی برای این کار بردارید. مانند باغبان باشید، فقط اینکه مایل باشید باغ شما به مکانی زیبا تبدیل شود، به چیزی نخواهید رسید. شما باید برای پرورش آن برنامه ریزی، آماده سازی و کار کنید. بنابراین، هر روز، دریابید که فرصت های یادگیری و رشد در هر کجا که هستند به آن دست پیدا کنید. کنجکاو باشید، و برای یادگیری سرسخت باشید. و اطمینان حاصل کنید که توسط افرادی که دارای ذهنی رشد کننده هستند محاصره شده اید.

۳- نردبان رشد دیگران باشید

در کتاب رهبران متحول می شوند جان سی مکسول می گوید که رهبران واقعی، در پی بالا رفتن از نردبان دیگران نیستند بلکه در این فکرند که چگونه می توانند نردبانی برای رشد دیگران باشند. طبق گفته ماکسول، یک قانون خوب برای هدف این است که ده درصد برتر از دیگران در محدوده خود باشید. این منطقه جادویی است که در آن شما از بقیه جدا خواهید شد.

به آن ده درصد برسید و با اطمینان می توانید ادعا کنید که چیزهای زیادی برای ارائه به دیگران دارید. و این بهترین راه برای موفقیت به عنوان یک منبع عالی برای کمک به دیگران می باشد. پس چگونه می توانید آن نردبان ها را برای صعود دیگران بسازید؟ خوب ، اگر شما به آن ده درصد جادوی ضربه زده اید، پس به فکر آموزش باشید.

اولین کاری که باید انجام شود این است که تصمیم بگیرید چه کسی مربی شود. با دقت فکر کنید. زمان محدود است، بنابراین اگر فقط می توانید روی یک یا دو نفر سرمایه گذاری کنید، بهتر است آن ها افرادی مناسب باشند. برای اطمینان از انتخابی عاقلانه، از خود چند سؤال اساسی بپرسید.

رهبران متحول می شوند-بیزبوک-جان مکسول

اول اینکه، آیا این افراد فقط امیدوار هستند یا برای دانش و یادگیری واقعاً مصمم و با انگیزه هستند؟ تعداد زیادی از مردم در جهان وجود دارند که به چیزهای بهتر امیدوار هستند ، اما تنها تعداد معدودی از افراد سخت کوش هستند که به راحتی نمی گویند: “باید راهی وجود داشته باشد”، بلکه می گویند: “من راهی پیدا می کنم. ” روی این افراد سرمایه گذاری کنید دوم، از خود بپرسید که آیا فرد انتخابی شما پتانسیل رهبری واقعی دارد یا خیر. به این دلیل است که یک رهبر بر بسیاری افراد دیگر تأثیر خواهد گذاشت.

۴- تمرین شنوایی

 اگر می خواهید رهبر خوبی باشید اول تمرین کنید شنونده خوبی باشید. بنابراین سعی کنید آنچه ماکسول انجام می دهد را یاد بگیرید. هر بار که با کسی ملاقات کردید، یک کاغذ برای یادداشت بردارید. و در بالای آن صفحه، یک L بزرگ بنویسید که به معنای گوش دادن است. این به شما یادآوری می کند که وقتی به عنوان رهبر با افراد ملاقات می کنید، شغل شما برای صحبت کردن کمتر از گوش دادن است.

اگر واقعاً می خواهید شنوایی خود را بهبود بخشید، آن را با هدف رشد خود پیش ببرید. به اندازه کافی شجاع باشید که از همکاران، دوستان یا اعضای خانواده خود بپرسید در یک مقیاس یک به ده چه نمره ایی به شنوایی شما می دهند؟ به جوابهای آنها توجه کنید و از آنها بخواهید هر زمان احساس می کنند در آینده به آنها گوش نمی دهید به شما اطلاع دهند. این نوع تمرین رهبری منجر به روابط بهتر، برقراری ارتباطی عالی تر و جریان  یافتن ایده های دو طرفه می شود. این حرکت رهبری را در آغوش بگیرید و به زودی خواهید دید که نتایج عالی در جریان هستند که به سوی شما می آیند.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت و رهبری مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

در پایان بدانید که :

رهبران متحول می شوند و سازگاری را می آموزند. آنها رهبری را تغییر می دهند، یعنی تغییراتی در رهبری ایجاد می کنند که هم رشد خود و هم سازمان شان را تقویت می کند. آنها نه تنها به کارگردانی بلکه بر روی ارتباط با تیمشان تمرکز می کنند و نه تنها اهداف کوتاه مدت و حرکت شغلی بلکه رشد عمیق شخصی، اقتدار اخلاقی و ارتباط واقعی آنها را در زندگی دنبال می کنند. برای حفظ رشد شخصی و یادگیری خود، هر آنچه را می آموزید، در پرونده خود کنار بگذارید.

هر زمان که مکسول مقاله مورد علاقه خود را بخواند، آن را پرونده می کند، مرتب سازی بر اساس موضوع. همین مسئله برای نقل قول ها نیز پیش می رود. همین کار را انجام دهید، و همیشه به دانشی که به دست آورده اید دسترسی دارید و به راحتی می توانید یادگیری خود را تقویت کنید. حتی می توانید یادداشتی در مورد این خلاصه کتاب بنویسید و همین حالا آن را برایمان ارسال کنید.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب رهبران متحول می شوند مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.