سبد خرید

رهبری در شرایط بحرانی؛ جان مکسول

رهبری در شرایط بحرانی اینروزها یکی از چالش برانگیز ترین مسائل دنیاست. اخیرا مقاله ایی از جان مکسول می خواندم که حال اینروزهای ماست…

مکسول می گوید:”من اغلب گفته ام که دو روز خوب پیاپی در زندگی یک رهبر وجود ندارد. این جمله ای است که برای جلب توجه مردم طراحی شده است، و معمولاً چنین می شود. من غالبا افرادی را می بینم که بعد از مطلبی که به اشتراک گذاشتم، من را دنبال می کنند… نکته مهم این است که هرچه در رهبری رشد کنید، تصمیماتی که با آن روبرو می شوید چالش برانگیزتر و دشوارتر خواهد بود. این تصمیمات اغلب مواردی را با راه حل های فوری یا مشخص ارائه می دهند، اما بعضی اوقات مواردی را شامل می شوند که به صورتی متفاوت هستند.

گاهی اوقات، شما باید مردم خود را در شرایط نا معلوم رهبری کنید و به عنوان یک رهبر، این بدان معنی است که شما باید در زمان های سخت مانند سنگ سخت باشید. در طول چندین دهه تجربه من در زمینه رهبری، از طریق سازمان های بزرگ و کوچک، در زمان های بروز یک مشکل ترسناک، یا برای خود سازمان یا برای کل جهان، روبرو شده ام. بگذارید من اولین کسی باشم که به شما می گویم، رهبران نیز ترس دارند. ما ضد گلوله نیستیم؛ ما مثل هر کس دیگر انسان هستیم اما رهبران این را خوب می دانند که انتظار بالاتری از آنها وجود دارد، و این مسئولیتی است که در قبال مردم بر عهده دارند. همانطور که دوست من مارک کول می گوید،”خوب است که ترس را احساس کنیم. اشکالی ندارد که مردم ترس را در دل خود داشته باشند”

طی چند روز گذشته، ترس در صدر بسیاری از خبرها قرار داشته است. این که آیا ما در مورد سقوط ناگهانی بازار سهام یا ویروس کرونا یا فصل انتخابات آینده صحبت می کنیم، عدم اطمینان به زندگی به تفکر فعال ما حمله کرده است و باعث ترس در بسیاری از افراد شده است. من می دانم که در سازمان خودمان با برخی از این ترس ها سر و کار داریم و احتمالاً شما نیز با آنها برخورد داشته اید.

معرفی کتاب رهبری الکس فرگوسن

کتاب رهبری ماجرای زندگی الکس فرگوسن است که توانسته از دل سختی ها، افتخار بیرون بکشد. الکس فرگوسن که زندگی برایش به مفهوم کار است و کار نیز به معنای خلاقیت و این هر دو را چنان به هم پیوند زده که تبدیل به یکی از خلاق ترین و ماندگارترین مردان روزگار خود شده است. کتاب رهبری فرگوسن فقط درباره ی فوتبال نیست، درباره ی مدیریت زندگی و کار است.

رهبری در شرایط بحرانی

وقتی وارد شرایط سخت و چالش برانگیز می شویم باید حضور رهبر قابل مشاهده باشد. جان مکسول می گوید:”رهبران باید دیده و احساس شوند. وقت آن نیست که عقب نشینی کنیم و سعی کنیم مسائل را پشت درهای بسته حل کنیم. مردم به دنبال کسی هستند که بتواند ترس های آن ها را با ظاهری آرام بخش یا با یک ژست دوستانه بر طرف کند. شما باید خود را به عنوان کسی مطرح کنید که افراد وقتی ترس شان بیش از حد به نظر می رسد می توانند با او صحبت کنند یا به آن روی آورند. این ممکن است به معنای آن باشد که شما برای مدت زمان مشخصی فقط درگیر مسائل مشخصی باشید و عملا دیگر کارها را در اولویت بعدی بگذارید. این دقیقاً همان چیزی است که مردم شما به آن احتیاج دارند.”

ترس

ترس را تایید کنید، اما به آن پر و بال ندهید. ماکس دوپری گفت اولین مسئولیت یک رهبر تعیین واقعیت است. به معنای تصدیق آنچه واقعاً در اطراف ما اتفاق می افتد. ما هرگز نمی توانیم مردم خود را در ترس درگیر کنیم، زیرا این تنها قدرت ترس است که در ذهن و قلب آنها ایجاد می شود. ترس را ببینید، مد نظر قرار دهید اما اعتقاد خود را در مورد روزهای بهتر از دست ندهید.

رهبری در شرایط بحرانی- بیزبوک

تصویری روشن تر بکشید.

بخشی از اینکه مردم را به این باور برساند که روزهای بهتری پیش رو دارید، با نقاشی کردن آن تصویر برای آنها است. وقتی همه چیز وحشتناک است، جهان کوچک و تاریک به نظر می رسد. برای مقابله با آن، شما باید تصویری را بزرگتر و روشن تر بکشید. ما باید فراتر از ترس به یک روز روشن اشاره کنیم، یادتان باشد که : شب های گریه کردن چشمان شما را به روزهای خنده می گشاید … رهبران باید امید را در دل مردم ایجاد کنند.

احتیاط در پیش بینی

جان مکسول می گوید: “در پیش بینی ها محتاط باشید، اما سخاوتمندانه و امیدوارانه. هنگامی که می خواهید به مردم خود کمک کنید قویتر از ترس باشند، مراقب باشید که دقیقاً چگونگی عملکرد را پیش بینی کنید. حقیقت ساده این است که شما هم نمی دانید، و این اشکالی ندارد. مردم شما انتظار ندارند که آینده را ببینید، آنها فقط انتظار دارند که بتوانید به آنها کمک کنید تا به آنجا برسند، و آنجا جایی است که سخاوتمندانه و امیدوارانه وارد می شوند. اگر هنوز به آینده امید دارید، هنوز به دیدن روزی روشن تر فراتر از ابرها ایمان دارید، انرژی لازم برای ساختن آن را بیابید. در پایان، مردم به یاد می آورند که شما به آنها کمک کرده اید، راهشان را پیدا کنند. آنها حضور شما را بیشتر از پیشگویی شما به یاد خواهند آورد.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت و رهبری مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

چالش منحصر به فرد رهبری این است که امروز کاری برای فردا انجام شود، به خصوص وقتی که امروز به نظر می رسد در حال تهدید هستید که فردایی وجود نخواهد داشت. اما تنها راهی که فردا وجود نخواهد داشت، این است که امروز نترسیم. مردم شما به دنبال شما هستند تا به آنها کمک کنید امنیت و نیرویی پیدا کنند که امید به زندگی آنها افزایش بیابد. در حال حاضر، واقع بینانه و امیدوار باشید، این شرایط می تواند یک چالش مهم باشد، اما شما قادر به انجام آن هستید.

در تمام سالهای رهبری من این را با اطمینان می گویم و می دانم که ترس هرگز ادامه نمی یابد مگر اینکه شما آن را پر و بال دهید، به عنوان یک رهبر، وظیفه شماست که از طریق امید به مردم و نشان دادن تصویری بهتر از آنچه که در آینده وجود دارد، به آن ها این باور را بدهید که برای ادامه کار خود تلاش کنند. ما ممکن است امروز گریه کنیم، اما شادی از فردا به وجود می آید.”

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم در مورد رهبری در شرایط بحرانی مهارت های مدیریتی، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.