سبد خرید

سوار ترن هوایی کارآفرینی شوید

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اگر فکر می‌کنید پول، دانش، تجربه و وقت کافی برای راه‌انداختن یک استارتاپ را ندارید؛ اما احساس می کنید می توانید کارآفرینی خوب باشید، این مطلب برای شما نوشته شده است.

اکنون، بهترین زمان راه اندازی کسب و کار

اکنون، بهترین زمان راه اندازی کسب و کار

شرایط حاضر، که همه از وضعیت بازار و کسب‌ و کار ناراضی‌اند، بهترین زمان برای کارآفرینی و بدترین زمان برای کارمندی و کارکردن برای دیگران است! شاید بگویید: «الان و کارآفرینی؟!»

بله! به نظر من شرایط فعلی بهترین دوران برای کارآفرینی در تمام طول تاریخ ایران است. هیچ‌وقت اوضاع به این خوبی نبوده و از این بهتر هم نخواهد شد!

دلیل اول این است که بعد از سال‌ها جامعه، دولت و سرمایه‌ گذاران فرهنگ کارآفرینی و استارتاپ‌ ها را تا حدودی پذیرفته‌اند. اما مهم‌تر از آن، دلیل دوم من است؛ راحت‌ترشدن فرایند ایده‌ پردازی. شاید بپرسید چرا؟

 فرایند ایده‌ پردازی از مشاهده شروع می‌شود؛ با هدف کشف مشکلات موجود.

باید اشاره کنم کارآفرینی در ۹۵% مواقع مزخرف است، اما ۵% دیگر آن، به‌طور وحشتناکی عالی هست!

با توجه به مشکلات و شرایط موجود و با کمی درایت و هوش می‌توان مشکلات زیادی را شناسایی کرد که مردم حاضرند برای رفع آن‌ها هزینه کنند و شما هم به‌عنوان یک کارآفرین باید ایده‌ای برای تولید محصول یا خدماتی که آن مشکلات را رفع کند، خلق کنید.

امروز نوبت شماست تا بلیت مخصوص خودتان را بخرید و سوار ترن هوایی هیجان‌انگیز [و بعضاً ترسناک] کارآفرینی شوید. البته اگر عاشق هستید! عاشق شور، هیجان، ساختن، پیشرفت و … اگر نیستید پیشنهاد می‌کنم ادامۀ مطلب را نخوانید.

ترس، دلیلی بر سقوط ترن کارآفرینان!

ترس، دلیلی بر سقوط ترن کارآفرینان!

بالای ۹۰ درصد از کسب‌ و کارهای نوپا شکست می‌خورند! می‌دانید چرا؟!

اگر دلایل فنی و کسب‌ و کاری را کنار بگذارم، دلایل عمیق‌تری وجود خواهند داشت:

  1. نداشتن شور و اشتیاق در این مورد که چه کاری انجام می‌دهند.
  2. نداشتن شور و اشتیاق در این مورد که چرا آن کار را انجام می‌دهند.
  3. نداشتن شور و اشتیاق در مورد چگونگی انجام کار.
  4. نداشتن شور و اشتیاق در این مورد که برای چه کسی کار را انجام می‌دهند.

دقیقاً مشکل همۀ آن‌هایی که شکست خورده‌اند، ندانستن و نخواستن است.

اگر هنوز چیزی پیدا نکرده‌اید که حاضر باشید در راه کارآفرینی برایش بمیرید، می‌توانم بگویم برای زندگی‌کردن آماده نیستید.

اگر هم به حوزۀ خاصی آن‌قدر علاقه‌مند هستید که حاضر باشید زندگی خود را وقف آن بکنید و قدم در راه کارآفرینی بگذارید، وقتش رسیده که کتاب «ترن هوایی کارآفرینی» دارن هاردی را با دقت و ۲۱بار مطالعه کنید.

این کتاب برای کسانی نوشته شده که می‌خواهند برای اولین بار کارآفرینی را تجربه کنند. یا شروع کرده‌اند و می‌خواهند جدی‌تر از گذشته ادامه دهند، ولی تردید دارند و یا حتی ترسیده‌اند.

تمرکز کتاب بر وجۀ احساسی و عمیق‌تر کارآفرینی است. همان جایی که در میانۀ راه، ترس و تردید به عمق وجودتان نفوذ کرده، می‌خواهید جا بزنید و نیاز دارید انرژی‌تان را بالا نگه دارید و شجاعانه به مسیر ادامه بدهید. جالب است بدانید که غالباً این شرایط در یک قدمی موفقیت رخ می‌دهد و اگر بتوانید بر احساسات منفی و ترس خود غلبه کنید، آینده و موفقیت از آن شما خواهد بود.

 ارتباط DNA با کارآفرینان موفق!

 

ارتباط DNA با کارآفرینان موفق!

دارن هاردی در بخشی از کتاب اشاره می‌کند:

“چیزی به نام DNA موفقیت وجود ندارد. پس اگر پتانسیل موفقیت در DNA همه وجود دارد، چه چیزی باعث تفاوت می‌شود؟ چرا عده‌ای هر شوتی که می‌زنند، گُل می‌شود و عدۀ دیگری همیشه روی نیمکت جا خوش می‌کنند و اگر هم وارد زمین شوند، شوت‌هایشان راهی به دروازه نمی‌یابد؟! عاملی که باعث موفقیت آدم‌های موفق می‌شود، عشق است! و به همین دلیل است که آن‌ها ترجیح می‌دهند صبح آخر هفتۀ خود را هم در محل کارشان بگذرانند و کار کنند.”

 

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی کیست؟

دارن هاردی نویسنده، سخنران، کارآفرین و سردبیر سابق مجلۀ وزین Success در آمریکا است. Success یکی از موفق‌ترین مجلات در حوزۀ موفقیت و مطالب انگیزشی در دنیاست. هاردی به‌عنوان یکی از برجسته‌ترین مربیان توسعۀ فردی و کسب‌ و کار شناخته می‌شود و سابقۀ اجرای برنامۀ تلویزیونی معروفی، با موضوع موفقیت، در آمریکا را هم دارد.

 

دربارۀ نویسندۀ مطلب: نیما رحیمی ؛ کارآفرین و مشاور حوزه های بازاریابی دیجیتال و توسعه کسب و کارهای نوپانیما رحیمی

بیزبوک: در مورد نیماخان رحیمی همین بس که بگویم بچۀ باحالی که برای هرچه که هست و هرچه که دارد، همۀ عمر جنگیده است. جوان خوش‌مشربی که قلبش همانند چشمانش زلال است؛ برای دانسته‌هایش به‌سختی تلاش می‌کند و برای بخشیدن دانشش، دست دلش همیشه باز است. او می‌داند و می‌گوید باید یاد گرفت و یاد داد و فلسفۀ کسب و کارش، دیجینگ هم همین است.

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کارآفرینی مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب و همچنین مقالات بیزبوک در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...