سبد خرید

شخصیت؛ مهم ترین دارایی یک رهبر

زمان مطالعه: ۵ دقیقه

در بررسی ویژگی رهبران در این مقاله به عاملی مهم به نام شخصیت می پردازیم، شخصیت مهمترین دارایی هر رهبر است. و مانند هر دارایی دیگری به خوبی می تواند توسعه یابد. با هر انتخابی که می کنید شخصیت خود را خلق می کنید.

برای خم کردن حقیقت ، یا تحمل وزن آن؟
برای جلوگیری از درد ، یا از طریق آن پایداری؟
برای جستجوی راحتی ، یا به دنبال رشد؟

دشواری تضمین نمی کند که شخصیت را توسعه دهد، اما همیشه آن را آشکار می کند. هنگامی که یک رهبر با هرگونه عقب افتادگی ، بحران یا مانعی روبرو می شود ، با یک تصمیم بین دو مسیر برخورد می شود: شخصیت یا سازش. و هر زمان که شخصیت انتخاب باشد ، آن رهبر قوی تر می شود.

ایلانور روزولت گفت: “اگر افراد با زندگی صادقانه و با شجاعت روبرو شوند ، افراد از طریق تجربه رشد می کنند. اینگونه شخصیت ساخته می شود. “

در ادامه بررسی ویژگی رهبران می خواهم امروز چهار کلید برای پیشرفت شخصیت را که سالهاست جان مکسول تدریس کرده است با شما به اشتراک بگذارم. من به طور مرتب این کلیدها را تمرین می کنم و آنها به من در توسعه شخصیت کمک کرده اند. من معتقدم که آنها نیز می توانند به شما کمک کنند.

بیزبوک-شخصیت رهبری

۱. جستجو برای ترک.

مناطقی از زندگی شما که از نظر شما مهمتر هستند چیست؟ مناطقی مانند ازدواج ، کار ، خانواده و غیره. اکنون ، در آن مناطق مواردی را که به خطر انداخته اید یا گوشه هایی که بریده اید شناسایی کنید. این ممکن است یک تجربه دشوار و حتی دردناک باشد ، اما قول می دهم ارزشش را داشته باشد. جستجوی این ترک ها در زندگی شما اولین قدم برای پیشرفت شخصیت است.

۲. به دنبال الگوها باشید.

خوب اکنون بگذاریم قدمی عمیق تر برداریم. جستجوی الگو به شما کمک می کند تا علت اصلی بروز ترک های زندگی خود را شناسایی کنید. مناطقی که مشکل یا ضعفی وجود دارد که به طور مداوم روی آن می رود چیست؟ از خود بپرسید که این معمولاً چطور اتفاق می افتد و چرا؟

۳. با موسیقی روبرو شوید.

تقریباً در هر شرایطی که شخصیت فاقد آن باشد ، تلفات نیست! و متاسفانه ، این شامل روابط صدمه دیده ، تنش زا یا حتی پایان می شود. اگر می خواهید رشد کنید ، در بعضی مواقع مجبور خواهید بود با اشتباهات یا نقص های خود روبرو شوید و با عواقب سر و کار داشته باشید. پس از پیدا کردن ترک ها و الگوهای ، مدتی وقت بگذارید تا افراد موجود در زندگی خود را شناسایی کنید که باید از آنها عذرخواهی کنید. این آغاز کاراکتر است.

۴- بازسازی کنید.

اکنون زمان آن رسیده است که آینده ای جدید را بسازیم. شما مناطقی از ضعف را شناسایی کرده اید که باید بهبود یابند و به پیامدهای آن رسیدگی کرده اید – مرحله بعدی ایجاد طرحی است که شما را در جهت جدید حرکت دهد. تغییر امکان پذیر است! اما شما به یک برنامه نیاز دارید. مدتی را صرف نوشتن الگوهای و روالهای جدید کنید که به شما در توسعه شخصیت کمک می کند.

حقیقت این است: هرکسی می تواند در مورد داشتن صداقت صحبت کند ، اما تنها نشانگر واقعی شخصیت، عمل است.

جان ماکسول در بررسی ویژگی رهبران می گوید ، “شخصیت شما تعیین می کند که شما چه کسی هستید. شما چه کسی هستید تعیین می کند آنچه می بینید. آنچه می بینید تعیین می کند چه کاری انجام می دهید. به همین دلیل است که شما هرگز نمی توانید شخصیت یک رهبر را از اقدامات وی جدا کنید. “

شخصیت انتخابی است! بیایید رهبرانی باشیم که شخصیت بهتری را انتخاب می کنند. و بیایید امروز شروع کنیم.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره ویژگی رهبران یا دیگر حوزه های مدیریت و رهبری مقاله ای نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52