سبد خرید

فرصت تغییر در قرنطینه

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

همه چیز برای همه ما تغییر کرده است، ما در حال ورود به یک وضعیت جدید هستیم، روزی که اکثریت مان قبلاً آن را ندیده بودیم و فقط در داستان ها نامی از قرنطینه شنیده بودیم. در خانه کار می کنیم، مدرسه و دانشگاه نمی رویم، سفرهایمان را به حداقل می رسانیم و سعی می کنیم بفهمم مراحل بعدی بر ما چه خواهد گذشت. این ها زمان های بی سابقه ای هستند. که می تواند فرصت تغییر در قرنطینه باشد. با این حال، این اوقات بدون امید نیست.

ما فرصتی داریم تا خود، خانواده های خود، مدارس و مشاغل خود را دوباره و دوباره بررسی کنیم و بازسازی کنیم. ما این شانس را داریم که از لیموهایی که به دست ما داده اند کمی لیموناد درست کنیم. ما فقط باید روی فرصت ها متمرکز بمانیم و از آن ها نهایت استفاده را ببریم.

البته در این زمان حواس پرتی بسیار زیاد است. شاید با بچه ها در خانه باشید و به عنوان کارمند و معلم وظیفه مضاعف انجام دهید. شاید شما مشکلاتی را در کار تجربه کرده باشید و سعی داشته باشید بفهمید که چه پیامد مالی برای شما خواهد داشت. شاید چشم و گوش خودتان را به رسانه های اجتماعی و اخبار چسبانده باشید. زیرا نمی خواهید اطلاعیه های بعدی را از دست بدهید. حواس پرتی های بسیاری وجود دارد که ما ناخودآگاه به ذهنمان اجازه می دهیم کشف و تجربه کند، که یکی از مهمترین نقاط درد در هنگام بحران است.

بنابراین چگونه می توانیم بر حواس پرتی غلبه کنیم؟

کشش برعکس حواس پرتی است؛ کشش به معنای “کشیدن” است، در حالی که حواس پرتی به معنی “کشانده شدن” است. کشش باعث می شود که کارهایی انجام دهیم و به زندگی دلخواه خود برسیم و حواس پرتی باعث می شود کارهایی انجام  دهیم که ما را از آنچه می خواهیم در زندگی دور کند. جان مکسول می گوید: سه راه اصلی وجود دارد که حواس پرتی از طریق آن به زندگی ما وارد می شود که شامل:

  • ذهن سرگردان: ما فاقد تمرکز ذهنی هستیم و مدام از این فکر به آن فکر فرار می کنیم. یکی از ساده ترین مسیرهای خرگوش ذهنی که به پایین و بالا می رود این است که به جای توجه به آنچه اتفاق می افتد، ذهنمان به سمت آنچه ممکن است رخ دهد فرار می کند و ما شروع به تصور سناریوهایی می کنیم که پایه و اساس کمی در واقعیت دارند.
  • تفکر منفی: این است که با هر چیزی که می تواند به اشتباه پیش برده شود، مورد توجه قرار می گیرد. ما در هر شرایطی بدترین وضعیت را می بینیم و تصمیم می گیریم به جای فرصت ها روی مشکلات تمرکز کنیم. این نوع تفکر وارد روابط ما می شود و ما را از دیگران جدا می کند، که فقط باعث تفکر منفی بیشتر می شود.
  • اضطراب عدم اطمینان: از آنجا که نمی دانیم در آینده چه خواهد شد، بار ندانستن به یک اضطراب همیشگی تبدیل می شود. ما در ترس زندگی می کنیم، اگر بحران فعلی ما چیزی در مورد ما نشان داده است، این توهم ماست که می توانیم همه چیز را کنترل کنیم.

خوشبختانه ، کشش برای هر یک از این حواس پرتی ها وجود دارد! در اینجا سه ​​کار وجود دارد که می توانید امروزه انجام دهید و آن هم این است که:

شکستن حواس پرتی و پیشروی به سمت زندگی مورد نظر

۱- تمرین تمرکز

برخی از کارشناسان بهره وری پیشنهاد کرده اند که روزهایی که شما در خانه می گذرانید و متفاوت از روزهای کاری خودتان است، حداقل در اولویت قرار دهید. شما باید در مورد آنچه می خواهید هر روز به انجام برسد پیگیر باشید، به این معنی که باید برای هر روز تمرکز داشته باشید. حتی ممکن است به معنای ایجاد تمرکز برای ساعات مختلف روز باشد، شاید لازم باشد در اوایل روی مراقبت از بچه ها تمرکز کنید، سپس در وسط روز روی کار خود تمرکز کنید و بعد از ظهر مجدداً روی خانواده متمرکز شوید. هر کاری را که به شما کمک کند انجام دهید بهتر است اما در کارهای مولد، متمرکز باشید تا تغییر اتفاق بیفتد.

۲- مثبت ماندن

چگونه فکر می کنیم آنچه را که می بینیم و انجام می دهیم تعیین می کند، بنابراین باید در این مدت مثبت بمانیم. این به احتمال زیاد نیاز به تغییر در عادات و اطلاعات شما خواهد داشت، در طول روز در رسانه های اجتماعی خاموش باشید یا اخبار دریافتی خود را به صبح یا عصر محدود کنید، اما در صورت منفی شدن افکار به صحبت با خود نیز نیاز خواهید داشت. شما باید با نادیده گرفتن موارد مثبت که مشهود است، منفی بودن را نیز به چالش بکشید. تبدیل افکار خود به آنچه مفید است به شما کمک می کند تا به طور کلی تفکر خود را تغییر دهید.

۳- قدرت ایمان و باور

ما نمی دانیم از امروز تا فردا چه اتفاقی می افتد، اما چیزهایی وجود دارد که می دانیم، اطمینان هایی که نباید در زندگی خود از بین ببریم. من مطمئن هستم که سارا مرا دوست دارد. من مطمئن هستم که رهبران باید در این مواقع امید داشته باشند. من مطمئن هستم که این نیز خواهد گذشت؛ و به عنوان یک فرد با ایمان، من یقین دارم که هر تغییری که در حال حاضر رخ می دهد چیزی فراتر از خواست خدا در زندگی اتفاق نمی افتد. هر کجا که در زندگی خود یقین داشته باشید، به آن ها استراحت دهید، زیرا آنها حتی در روزگار هرج و مرج محکم و محکم باعث نگه داشته شدن شما می شوند.

در پایان با غزلی زیبا از ملک الشعرای بهار این مقاله را به پایان می رسانم که:

ای دل به صبر کوش که هر چیز بگذرد  /  زبن حبس هم مرنج که این نیز بگذرد

فرهاد گو به تلخی غم صبر کن که زود  /  شیرینی تعیش پرویز نیز بگذرد

دوران رادمردی و آزادگی گذشت         /  وین دورهٔ سیاه بلاخیز نیز بگذرد

این است پند من که ز خوب و بد جهان /  نه غره شو، نه رنجه که هر چیز بگذرد

صبح نشاط خندد و آید «‌بهار» عیش     /  وین شام شوم و عصر غم‌انگیز بگذرد

 

 

 

بیزبوک

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره تغییر و حواس پرتی مقاله ایی نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...

Fatal error: Uncaught wfWAFStorageFileException: Unable to verify temporary file contents for atomic writing. in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php:52 Stack trace: #0 /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php(659): wfWAFStorageFile::atomicFilePutContents('/home3/bizbooks...', '<?php exit('Acc...') #1 [internal function]: wfWAFStorageFile->saveConfig('livewaf') #2 {main} thrown in /home3/bizbooks/public_html/wp-content/plugins/wordfence/vendor/wordfence/wf-waf/src/lib/storage/file.php on line 52