سبد خرید

قدرت شخصیت در محیط کار

قدرت شخصیت در محیط کار بحثی بسیار تامل برانگیز است. هر جا فشار بیشتری اعمال شود، ممکن است مسئولیت پذیری بیشتری را در پی داشته باشد به شرطی که آزادی عمل را نادیده نگیریم. شخصیت های موجود در محیط کار بسته به روشی که شما با آنها کار می کنید، قدرت ایجاد یا شکستن تیم یا حتی یک تجارت را دارند. پنج صفت شخصیتی بزرگ یک الگوی تثبیت شده در روانشناسی است.

مدیران لزوماً طبقه بندی بر اساس متغیرهایی که شخصیت های کارمندان را در محیط کار شکل می دهند، به کار نمی گیرند، اما آنها یک چارچوب مفید برای فکر کردن در مورد تمایلات، نقاط قوت و ضعف هر یک از اعضای تیم را می توانند به کار گیرند. نه تنها با مشاهده تیم خود، بلکه حتی صحبت کردن یک نفره با آنها در مورد چگونه دیدن خود، می توانید صفات مشخصی را نیز شناسایی کرده و راحت تر محیطی را پرورش دهید که در آن صفات رشد کنند.

معرفی کتاب تمام روز شارژ باشیم | سید هافمن

سید هافمن در این کتاب از ۱۰۰ ایده مختلف صحبت می کند که در ساختن یک روز خوب و پر انرژی به ما کمک می کند. روش های ساده و کم هزینه ای که می تواند ما را برای همیشه در زندگی شاد نگه دارد. درباره اینکه با یک خواب خوب، یک لیوان چای، خریدن گل، پیاده روی و مجموعه ای از فعالیت های ساده دیگر چطور می توانیم زندگی بهتری برای خود بسازیم.

۱- خلاقیت و تنوع

آیا کارمندان شما به طور طبیعی در کارهای روزانه خود به دنبال تنوع هستند؟ آیا آنها وقتی که در یک روال دقیق تر و برنامه ریزی شده کار می کنند می توانند موثر باشند؟

پذیرش

علاوه بر نمایش، پذیرش کارهای جدید نیز ویژگی است که برخی از افراد دارند که باعث می شود بیشتر از لحاظ فکری کنجکاو و دارای فکر خلاق باشند. به نظر می رسد این ویژگی بسیار خوب باشد، اما یک روند نزولی نیز وجود دارد: کارمندان با پذیرش بالا می توانند کمتر روی کاری متمرکز شوند، ممکن است کارکردن روی کارهای تکراری را سخت بدانند و حتی ممکن است باعث آسیب هایی غیرقابل قبول در شغل شما شوند. احتمالاً چنین کارمندانى با توجه به تنوعى که دوست دارند، از مزایای آن نیز بهره مند می شوند، در حالی که هنوز هم مدیریت به عنوان راهنما برای تمرکز آنها نیاز است.

عدم پذیرش

برخی از کارمندان که باهوش نیستند، می توانند فاقد خلاقیت باشند و در هنگام اجبار برای ادامه کار می توانند بی ثمر باشند. با این حال، این نوع کارمندان محتاط خود را مجازات نکنید. اگر به افراد محتاط تر اجازه دهید به عنوان صدای عقل عمل کنند، می توانند مشاغل را از خطرات غیرضروری نجات دهند. افراد دارای این ویژگی شخصیتی تمایل به پیشرفت در کار ساختاری دارند که نیاز به توجه دقیق به جزئیات و یک سری مکرر از کارهای پیچیده دارد و می توانند یک دارایی واقعی را اثبات کنند.

۲- وجدان کاری

قدرت شخصیت در محیط کار چه اندازه مهم است؟ اعضای تیم شما چقدر سازمان یافته اند؟

کارآمدی

کارمندان با این ویژگی تمایل دارند که با اطمینان بیشتری نظم و انضباط داشته باشند، نه تنها برنامه ریزی برای کار خودشان بلکه با انجام آن برنامه ها نیز انجام می شوند. آنها ممکن است از نقش شغلی آزادتر کاسته شوند و به سمت رفتارهای سرسختانه تری گرایش پیدا کنند، اما با فرصتی برای سازماندهی کار خود احتمالاً به سطح بالایی از کارآیی دست می یابند.

قابل انعطاف

افراد انعطاف پذیر غالباً از ساختار منظم کم نظیری پیروی می کنند و در نتیجه خطر بی نظم بودن را در پی دارند. با این حال، این واقعیت بدان معنی است که وقتی انتظاراتشان از یک نقش با واقعیت مطابقت نداشته باشد، قادر به کنار آمدن هستند. آنها می توانند سریع و بدون استرس یا روز به روز تغییر کنند.

قدرت شخصیت در محیط کار-بیزبوک

 

۳- برونگرایی

آیا کارمندان شما هم صحبت خوبی هستند یا بیشتر منزوی و محتاط هستند؟

برونگراها

از آنجا که افرادی که دارای برونگرایی زیادی هستند، به سمت فعالیتهای پرتلاش با خروجی بالا می روند، این ها بسیار مناسب پروژه های تیمی هستند. این کارمندان کسانی هستند که در طول همکاری انرژی زیادی دارند و ارتباط خوبی برقرار می کنند. با این حال آنها همچنین می توانند به سمت رفتارهایی گرایش پیدا کنند که بتوانند اطرافیان را تحت الشعاع خود قرار دهند.

درونگرا

از طرف دیگر، همکاران درونگرا بسیار محتاط تر هستند و در فکر مسائل داخلی هستند و کمتر احتمال دارد که در گفتگوهای گروهی بزرگ شرکت کنند. این امر به آنها اجازه می دهد تا در زمینه هایی که مستلزم کار به تنهایی و بدون ایجاد اختلال از طرف اطرافیان است، سرآمد باشند. اما، به نظر می رسد این کارکنان از هم جدا شده و خود جذب کاری می شوند و باعث ایجاد تقسیمات مضر در سازمان می شوند.
در پروژه های تیمی، به ویژه شما باید به اعضای تیم فرصت دهید تا نظرات خود را با یکدیگر در میان بگذارند، زیرا رویکرد در نظر گرفته شده آنها اغلب بینش ارزشمندی را ارائه می دهد.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های مدیریت منابع انسانی مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

۴- موافقت

قدرت شخصیت در محیط کار تا چه اندازه می تواند باعث همکاری بین اعضا باشد؟

دلسوز

این افراد به احتمال زیاد با اعضای تیم خود همکاری می کنند ، اعتماد به نفس بیشتری را به وجود می آورند و نگرش مفیدی را ارائه می دهند. با این وجود، این افراد می توانند بیش از حد مطیع اطرافیان شوند و عدم تعادل را در تیم ایجاد کنند که مدیران باید مراقب آن باشند.

تحلیلی

اعضای تحلیلی بیشتر تیم شما را به درگیری با سایر اعضای تیم متمایل می کنند. از همه مهمتر، آنها همچنین احتمال بیشتری برایشان وجود دارد که اطرافیان خود را به چالش بکشند و ماهیت رقابتی آنها می تواند نتایج مثبتی در همکاران خود داشته باشد.

۵- روان رنجوری

اعضای تیم شما چقدر از نظر عاطفی پایدار هستند؟

حساس

کارمندان حساس تمایل دارند طیفهای شدیدتری از احساسات انسانی را تجربه کنند و به احتمال زیاد به رفتارهای مشابه واکنش های شدیدتر نشان می دهند. این کارکنان همچنین هیجان بیشتری در مورد کارهایی که از آنها لذت می برند، را به دیگران القا می کنند و همین واکنش را در همکارانشان متوجه میشوند.

امن بودن

کارمندانی که سطح بالایی از ثبات عاطفی را نشان می دهند، می توانند حضور بسیار اطمینان بخشی در دفتر کار یا سازمان شما داشته باشند و واکنش های مداوم و قابل پیش بینی را حفظ کنند. اما این بدان معنی است که آنها می توانند در مواجهه با مسئله جدید یا غیر منتظره، تعادل خود را حفظ کنند.

قدرت شخصیت در محیط کار-بیزبوک

چگونه می توانید در محیط کار درباره شخصیتها قضاوت کنید؟

قدرت شخصیت در محیط کار می تواند با دانستن ترجیحات و ویژگی های کارکنان آغاز شود که خود گامی اساسی برای رسیدن یک رهبر به داشتن تیمی عالی است. یکی از راههای تحلیل رفتارهای کارمندان و استفاده از آنها برای آگاهی از راهکارهای خود برای مدیریت آنها ، از طریق آزمایش شخصیت است.
این روش مطمین اما بحث برانگیز است و شما باید نتایج آن را به دقت تحلیل کنید و از آنجا که آنها در حال حاضر فقط یک طرح کلی از شخص را ارائه می دهند (و نه پتانسیل توسعه و رشد آنها) شما هرگز نباید تصمیمات بزرگی را درباره آینده کارمندان خود صرفاً بر روی چنین آزمایش هایی بگیرید. تنها راه برای دانستن اینکه چگونه یک فرد از نقش و محیط خود لذت می برد، پرسیدن است. به همین دلیل، بیش از هر ویژگی در کسب و کار شما، باید صداقت را تشویق و پاداش دهید. بدون آن، کارمندان شما یک راز باقی خواهند ماند.

شخصیت های مختلفی را در محیط کار قرار دهید

پس از ارزیابی کارمندان خود، می توانید شروع به استفاده از این اطلاعات به سبک مدیریت و رهبری خود کنید. همکاران خود را ارزیابی کنید. وظایفی را که افراد در آن برتری دارند شناسایی کنید. بپذیرید که شکست ممکن است نتیجه سوء مدیریت یا شخصیت فرد باشد. از تمام این اطلاعات استفاده کرده و بر این اساس تغییراتی ایجاد کنید. در نهایت شما یک محیط کاری بوجود می آورید که به افراد امکان می دهد تا شکوفا شوند، تیم ها به همکاری و رشد می پردازند و شخصیت هایی مکمل برای تقویت نقاط قوت یکدیگر می شوند و تجارتی موفق حاصل می شود.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم در مورد قدرت شخصیت در محیط کار یا دیگر مهارت های مدیریتی، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.