سبد خرید

تحول در بازاریابی دیجیتال | خطرات هیچ کاری نکردن

انتظارات مشتری هر روز در حال تغییر است. وقتی صحبت از تحول در بازاریابی دیجیتال می شود، ممکن است تجارت شما از حفظ وضع موجود راضی باشد، اما راحت نباشید. انجام ندادن هیچ کاری ممکن است به زودی شما را برای ادامه رقابت دچار مشکل کند. چشم انداز دیجیتالی با سرعت باورنکردنی در حال نوآوری روز به روز است. در حقیقت IDC پیش بینی می کند که تا سال ۲۰۲۵، به طور متوسط​​، هر شخص هر ۱۸ ثانیه یکبار به دستگاه همراه خود متصل شود. و تحول دیجیتال در بازاریابی در صدر این تحول خواهد بود. عدم آماده سازی مشاغل برای تغییرات بازار و تحول انتظارات می تواند تأثیر فاجعه آمیزی بر رشد آینده آن داشته باشد.

خبر خوب این است که اکنون زمان بهتری برای شروع کار وجود ندارد. اگر هنوز هم در مورد ایجاد تغییر در شک و تردید هستید، خطرات را در نظر بگیرید. برای کمک به شما در نوآوری، پنج خطر را در رابطه با استراتژی تحول در بازاریابی دیجیتال بیان می کنیم.

تحول در بازاریابی دیجیتال - جذب مشتری

۱- رقابت بر سر مشتریان شما

شما می دانید که این رقابت همیشه برای مشتریان شما پیش می آید، اما اکنون آنها یک نتیجه دارند. آنها اقدام می کنند. رقبای شما در حال استقبال از فناوری های پیشرفته هستند که در درازمدت کسب و کار خود را برای موفقیت آماده می کنند. با استفاده از ابزارهای مناسب برای تحول در بازاریابی دیجیتال، آنها می توانند نه تنها مشتریان جدید بلکه مشتری های دیجیتالی و آنلاین را نیز جذب کنند که ممکن است از فناوری قدیمی شما ناراضی باشند. مطالبات مشتریان همچنان تغییر خواهد کرد. بهترین توصیه، تغییر همزمان با آنها است.

۲- بهره وری کمتر، اثربخشی کمتر

برای موفقیت، تیم بازاریابی شما باید کارآمد و مؤثر عمل کند. استقرار سریع و انعطاف پذیر کمپین ها در کانالها نباید فقط در بازاریابی دیجیتال “خوب” باشد ، بلکه برای ایجاد تجربه های عالی مشتری ضروری است. اما اتکا به پشتیبانی IT یا آژانس ها برای اجرای تبلیغات به تنهایی کافی نیست. تیم بازاریابی خود را با ابزارهای مدرن و اتوماسیون بازاریابی لازم برای استقرار سریع کمپین ها توانمند کنید. این تغییر نه تنها باعث بهبود جذب مشتری می شود بلکه به شما در صرفه جویی در بهره وری و کارآیی نیز کمک می کند.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های بازاریابی و فروش مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

۳-تاثیر کمپین ها

اگر با مشتری مناسب، در زمان مناسب، در مورد موضوعات یا راه حلهای تجاری که به آنها علاقه مند است،وارد مذاکره شوید، وفاداری مشتری را بدست می آورید. مشتریان افراد یا تیم هایی می خواهند که مستقیماً با آنها صحبت می کنند. اگر نمی توانید به سرعت کمپین های مرتبط و جالب را مدیریت و راه اندازی کنید، نه تنها توجه مشتری بلکه معامله با آنها را از دست خواهید داد. به آنها کمک کنید تا با کمپین های سریع و شخصی سازی شده در کانال ها ، آنچه را که می خواهند بدانند، بیاموزند. تحول در بازاریابی دیجیتال نیاز امروز تمام کسب و کارها می باشد.

۴-رفتن استعدادها

فن آوری منسوخ شده استعداد نوآورانه جدید را جلب نمی کند. نیروی کار امروز رقابتی است و استعداد بازاریابی باید به دنبال شرایطی باشد که به آنها کمک کند تا هم سریع و هم کارآمد باشند و فرصت کافی برای تولید ایده های جدید و جالب دارند. تیم بازاریابی شما با داشتن یک فناوری بازاریابی آسان و با کاربرد آسان، می تواند نوآوری کرده و به درآمدزایی کمک کند. عقب ماندن آنها از فن آوری، نه تنها ناکارآمد است بلکه ممکن است تأثیرات پایداری بر روحیه بگذارد و در طولانی مدت رشد کسب و کار را در پی داشته باشد.

تعدد انتخاب برای مشتریان-بیزبوک

۵- تعدد انتخاب برای مشتریان

و در آخر اینکه، مشتریان باهوش بازازیابی دیجیتالی امروز گزینه های زیادی برای انتخاب دارند. آنها دیگر برای تصمیم گیری و خرید به افراد وابسته نیستند. آنها تجربیات سریع، آسان و راحت را می خواهند. آنها می خواهند از طریق کانالهای مختلف و پویا با مطالب مربوطه خوشحال و درگیر شوند. برآورده کردن خواسته های آنها آسان نخواهد بود، و بهبود مستمر خواهد داشت. استفاده از یک فناوری بازاریابی مستحکم که با مشاغل شما رشد می کند و با تقاضای مشتری تحول پیدا می کن ، بهترین شرط بندی شما برای ماندن در رقابت در بازار پر تلاطم امروز است.

همین الان عمل کن.

برای تحول در بازایابی دیجیتال اکنون زمان اقدام است. خیلی دیر نیست که بتوانید با رقبا کنار بیایید، حتی اگر آنها از قبل در تحول دیجیتالی خود قرار داشته باشند. یک تیم بازاریابی کوچک با منابع محدود می تواند با ابزار مناسب بازاریابی شما را به موفقیتهای زیادی برساند.

بنابراین، از تحمل وضع موجود خارج شوید، با تجربیات بهتر، مشتری را ترغیب کنید. در زمان مناسب، مشتریان مناسب را پیدا کرده و آنها را وابسته برندتان کنید. در طول سفر مشتری با آنها همراه شوید و مطالب مرتبط با آنها را در اختیارشان بگذارید. می توانید همه این کارها را با یک فناوری بازاریابی سریع و خودکار انجام دهید که به شما کمک می کند فقط با چند کلیک از صفر تا صد اقدام کرده و انجامش دهید.

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم در مورد تحول در بازاریابی دیجیتال یا دیگر مهارت های بازاریابی و فروش، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟
رمز عبور خود را فراموش کرده اید؟ لطفا نام کاربری یا رمز عبور خود را وارد کنید. پس از آن یک لینک بازیابی رمز عبور در ایمیل خود دریافت خواهید کرد.
We do not share your personal details with anyone.