سبد خرید

ویژگی های یک مدیر موفق

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

به نظر شما ویژگی های یک مدیر موفق چیست؟ آیا تا به حال فکر کرده اید که چگونه یک فرد معمولی به مدیری عالی یا به عنوان رهبری تاثیر گذارتبدیل شده ؟ افراد فقط به دلیل تحصیلات ، مهارت مصاحبه یا تجربه کاری موفق نمی شوند. در طول راه ، این مدیران عادات جدید را فرا گرفته اند و صفات شخصی را توسعه داده اند که باعث پیشرفت شغلی آنها شده است.

این چهار نکته مهم را در هر کجای سفر پیشرفت شغلی تان هستید به کارنامه خود اضافه کنید.

ویژگی های یک مدیر موفق

تصمیمات صبحگاهی

یک صبح مفید و مثمر ثمر می تواند تفاوت اساسی برای شما ایجاد کند. شما باید وقت با ارزش خود را مانند نزدیک ترین فرد در آغوش بگیرید ، خواه چند ساعت زودتر از خواب بلند شوید تا از آرامش قبل از هرج و مرج لذت ببرید یا ترجیح می دهید روز کاری خود را زود شروع کنید. سعی کنید یک برنامه منظم برای خودتان ایجاد کنید که به شما این امکان را بدهد تا کارمندان بدانند چه موقع روز خود را شروع می کنید، بلکه زمانی که ساعت کارتان خاموش است چه در صبح و چه بعد از ظهر باشد ، یک برنامه ایجاد کنید و به آن عمل کنید. این امر به ویژه برای مدیران مهم است و می تواند به ایجاد تعادل کار و زندگی کمک کند.

جف براورمن، مدیرعامل Nuts.com ، می گوید: “من سعی می کنم در مورد زمانی که صبح از خانه خود خارج می شوم و زمان برگشتم، مقید باشم. این به متعادل کردن کمک می کند و اطمینان می دهد که من از نظر جسمی و روحی حضور دارم. “

اهداف روز، ماه و سال را تنظیم کنید

این ممکن است کاملاً واضح به نظر برسد، اما ایجاد لیست کارهای انجام شده برای روز، هفته، ماه و حتی سال شما می تواند شما را در رسیدن به اهداف خود بهتر و کارآمدتر کند. اکنون این استراتژی را دنبال کنید، به این ترتیب که وقتی به بالاتر رسیدید، روال خاصی خواهید داشت که بهره وری را تضمین می کند.

وی گفت: “مانند اکثر مدیرعاملهای شلوغ ، وقتی روی اهدافم متمرکز شوم. من قاطعانه معتقدم که اگر شما بزرگترین چالش های شرکت خود را مطرح نمی کنید، نمی توانید رشد کنید، “می گوید: Sagaar Govil مدیر عامل شرکت Cemtrex “در آغاز هر ماه ، من لیستی از پنج شماره برتر را که باید برای دستیابی به اهداف خود در نظر بگیرم تهیه می کنم. هر روز صبح، من وقت خود را برای تمرکز و مقابله با یکی از این موضوعات شروع می کنم. “

مهلت تعیین کنید و به آنها بچسبید. رهبر بودن قدرت کافی دارد ، اما مسئولیت ها و تعهدات را از کار می اندازد و یکی از آنها نیست.

بیشتر کار کنید ، بیشتر بدانید

برای داشتن ویژگی های یک مدیر موفق ما می دانیم که همیشه یادگیری مهم است ، اما برخی از رهبران آن را دارای بالاترین درجه اهمیت می دانند. این می تواند به معنای گسترش دانش شما در مورد نقش یا حوزه یا تلاش برای ایجاد یک سرگرمی جدید در خارج از کار باشد. انجام این کار شما را برای هر نوع کاری که انجام می دهید آماده تر می کنید. وقتی شرکت خود را قبل از به دست آوردن نقش مدیریت کاملاً درک کنید، شما را ارجح بر دیگران قرار می دهد و نشان می دهد که شما آماده کنترل هستید.

کارل رودریگز، بنیانگذار و مدیر عامل شرکت سوتی می گوید “چه شما مدیرعامل باشید، چه رهبر تجاری یا کارآفرینی، مهم است که احساس شور و اشتیاق نسبت به کارهایی که روزانه انجام می دهید داشته باشید. وقتی در پایان روز به خانه می روید، داشتن منافع خلاق باعث می شود که احساس خستگی و کسالت نکنید “

بدن و ذهن خود را تمرین دهید

در فرهنگی که بیشتر روی کار سخت تر از فرد بعدی متمرکز است ، بسیاری از مردم باد می کنند و هیچ وقت برای سایر قسمت های مهم زندگی باقی نمی مانند. بسیاری از مدیران و رهبران می گویند شما نباید از خود غفلت کنید ، به ویژه هنگامی که به کار و مراقبه می پردازید. مدیتیشن عملی است که مردم در همه جا شروع به ادغام در زندگی خود می کنند. در سال ۲۰۱۷ ، ۱۸ میلیون نفر در ایالات متحده تمرین مراقبه را انجام دادند. این عمل می تواند در کاهش اضطراب و استرس کمک کند. به طور کلی ، این یک عادت خوب است که می تواند ذهن شما را به هم بزند و به شما اجازه دهد تا برای خود وقت بگذارید.

Padmasree Warrior ، مدیرعامل NIO ایالات متحده، هر شب مراقبه می کند. او در مورد این عمل می گوید: “این تقریباً مانند راه اندازی مجدد برای مغز و روح شما است.”

ویژگی های یک مدیر موفق اگر در این زمینه یک جستجوی گوگل انجام دهید، می فهمید که تقریباً در هر مقاله، تمرین روزانه به عنوان یک عادت اصلی مدیر عاملان موفق ذکر شده است. کار کردن، همراه با زودتر از خواب بیدار شدن ، منجر به شروع کار در روز می شود، به تنهایی زمان را برای تمیز کردن ذهن خود قبل از شروع یک برنامه شلوغ فراهم می کنید، و فقط به طور کلی برای سلامتی شما مفید است. ریچارد برانسون، بنیانگذار ویرجین، در پاسخ به این سؤال که چگونه می توان تولید کنید، به سادگی پاسخ می دهد: “کار کنید.” او می گوید با این کار چهار ساعت بهره وری در روز برای او فراهم می شود.

چگونه یک مدیر موفق باشیم

اگر آرزوی رسیدن به چیزی را دارید، این نکات برای شروع فرصت خوبی است. مهم است بدانید چه چیزی برای شما بهتر است و چگونه می خواهید به پتانسیل خود برسید. این که آیا زود از خواب بیدار می شوید، سرگرمی جدید پیدا می کنید یا چیز دیگری، هر روز آن را پیوسته پیاده کنید، و مطمئناً در مسیر موفقیت قرار دارید.

آیا نکات دیگری برای مدیران مشتاق وجود دارد که شما ذکر کنید؟

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم درباره ویژگی های یک مدیر موفق و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...