سبد خرید

بررسی کتاب پیروزی در فروش های پیچیده

زمان مطالعه: ۵ دقیقه
خرید کتاب پیروزی در فروش های پیچیده | مذاکرات تجاری

کتاب پیروزی در فروش های پیچیده نوشته ی جمعی از نویسندگان نوشته که توسط نشر سیته منتشر شده است. این کتاب توسط منیژه شیخ جوادی (بهزاد) در ۲۱۶ صفحه ترجمه شده است. عمده مسله ایی که در این کتاب محوریت پیدا می کند مذاکرات است که می تواند مشتری را تحت تاثیر قرار دهد.

از دیرباز فروش مقوله ایی بسیار چالش برانگیز و متفکرانه بوده، همیشه تولیدکنندگان به دنبال حداکثر تاثیر گذاری بر روی مشتریان بوده اند پیروزی در فروش های پیچیده این نوید را به ما می دهد که با رعایت چند نکته اساسی وضعیت فروش خود را ساماندهی کنیم. کتابی که با هدف کمک به فروشندگان برای فرصت های فروش بیشتر نوشته شده است، این کتاب تأکید می کند که تمایز در بازار امروز بسیار مهم است و بهترین راهی که یک برند می تواند خودش را متمایز کند از طریق جذب مشتری است.

پیروزی در فروش های پیچیده

تیم نویسندگان

Tim Riesterer (تیم ریسترر) مدیر ارشد استراتژی و تحقیقات شرکت Vision است، مسئول استراتژیک شرکت در رهبری فکری، موقعیت یابی و توسعه محصول است. وی همچنین تیم مشاوره شرکت را در سطح جهان، از جمله کارمندان و پیمانکاران معتبر رهبری می کند. تیم بیش از ۲۰ سال تجربه در بازاریابی و فروش دارد.

Eric Peterson (اریک پترسون) مدیر ارشد اجرایی شرکت های بین المللی، مسئول پیش بینی و استراتژی شرکت هاست. با داشتن خدمت در طیف وسیعی از نقش ها که در آن وی مشاور عملیات فروش شرکت را به عهده داشته است، اریک به کلیه جنبه های محصولات، تحقیقات، کارمندان و مشتریان شرکت مسلط و در آن متخصص است. اریک مدرک لیسانس خود را در رشته مدیریت کسب و کار از دانشگاه نیویورک در بوفالو دریافت کرد.

محتوای کتاب

تیم نویسندگان پیروزی در فروش های پیچیده کتاب را به ۱۷ فصل بخش بندی کردند و مفصل درباره اش صحبت می کنند.

در بخش اول از ویژگی خارق العاده تغییر صحبت می شود

اگر می خواهید آنها را وادار به انجام کاری متفاوت کنید، باید وضعیت فعلی مشتریان خود را به چالش بکشید. نکته اینجاست: اگر این کار را نکنید، شخص دیگری این کار را خواهد کرد، باید مشتری را از حاشیه امن اش بیرون بکشید و او را در موقعیت رقابتی جدیدی قرار بدهید و آن موقعیت را دردناک کنید و بلافاصله به مشتری راهکار ارائه بدید.

در بخش دوم از قدرت داستان می شنویم…

در حین گفتن داستان باید مشتریان خود را به قهرمانان تبدیل کنید.
شما پیامی را گردآوری کرده اید که به دنیای مشتریان امروز نگاه می کند – اهداف تجاری و درد آنها را مطرح می کند. سپس نگاه کردید که چگونه می توانند با راه حل شما این مشکلات را حل کنند. در تعامل فروش با دنیای واقعی، باید انتظار داشته باشید که مشتری در این مرحله عقب رانده شود.

در بخش سوم پیام قدرتمند شما باید به گوش برسد

شما می خواهید درک جدی از مشکلات تجاری مشتری ایجاد کنید ، قدرت راه حل خود را به آن ها اطلاع دهید و منحصر به فرد بودن خود را نشان دهید. و شما باید این کار را در [در ۱۰ دقیقه اول] جلسه خود [ترجیحا حضوری] انجام دهید. و بعد ، وقتی به ملاقات حضوری رسیدید ، دوباره همان کار را انجام دهید.

به آنها کمک کنید تا ارزش ها را ببینند

وقتی کسی در حال انکار است، شما نمی توانید با حقایق بر او پیروز شوید. قبل از اجرای راه حل شما باید داستان وضعیت مشتریان خود را بگویید. این فقط برای گفتن داستان “قبل” کافی نیست. شما همچنین باید داستان “بعد” را بگویید.داستان هایی با کنتراست یا تضاد بالا تعریف کنید،

 

 

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره کتاب پیروزی در فروش های پیچیده، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

در حال بارگذاری ...