سبد خرید

اگر بیزینس من نیستید، این کتابها را نخوانید

زمان مطالعه: ۹ دقیقه

اگر بیزینس من نیستید، این کتابها را نخوانید ؛ چرا که این چهار کتاب فقط برای آدمایی می‌تونن مفید باشن که در پی رشد کسب و کارشون هستن. پس اگه شما بیزینس من نیستین یا قصد ندارین روزی کسب و کاری برای خودتون راه بندازین، با خوندن این کتابا فقط زمانتون رو هدر می‌دین. اما اگه مدیر کسب و کاری هستین یا مسئولیتی مهم در یه کسب و کار دارین؛ و یا حتی قراره یه کسب و کار برا خودتون راه بندازین، خوندن این چهار کتاب رو به شما توصیه می‌کنیم.

 

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار | بیزبوک

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار

امروزه، با توجه به مشغله‌های زیاد، شاید برا خیلی از ماها مقدور نباشه وقت زیادی برای پیدا کردن کتابایی بذاریم که می تونن به رشد کسب و کارمون کمک کنن.  پس راه حل چیه؟ مث هر حوزۀ دیگه‌ای، در حوزه کتاب هم، آدمایی هستن که برا تحقیق در مورد کتابای خوب زمان می‌ذارن و بهترین‌ها را انتخاب و معرفی می‌کنن.

در این مطلب، ما سعی می کنیم چهار کتاب از معتبرترین کتاب‌هایی که بزرگان کسب و کار پیشنهاد میدن، رو براتون تشریح می‌کنیم. از اونجایی که این کتاب‌ها بین تیم‌های مدیریت معروف شدن، این بهتون کمک می‌کنه تا درک کنین که چطوری اون‌ها چالش‌های مختلف تجارت را پشت سر گذاشتن و همین باعث می‌شه شما در مسیر فرایندهای فکریتون و تبدیل‌شدن به یک مدیر بهتر موفق عمل کنین.

 

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار | بیزبوک

۱. «چیزی سخت دربارهٔ چیزهای سخت» از بن هاروویتز

بی‌شک، بن هاروویتز یکی از معتبرترین و مهم‌ترین آدمایی‌ست که سلیکون ولی به خود دیده است. او بنیان‌گذار و مدیرعامل شرکت Opsware بود؛ شرکتی نرم‌افزاری که به قیمت ۱.۶ میلیارد دلار به HP فروخته شد. امروزه هاروویتز یکی از سهامداران عمده صندوق سرمایه‌گذاری آندرسن هاروویتز است.
سه سال پیش، او کتاب «چیزی سخت دربارۀ چیزهای سخت: راه‌اندازی کسب‌ و کارهایی که سخت به نظر می‌رسند» رو منتشر کرد؛ کتابی که خیلی از بزرگان کسب و کار دنیا، اونو مورد تحسین قرار دادن؛ از زاکر برگ و بیل گیتس گرفته تا پیتر تیل و ما این کتاب رو در لیست چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار گنجوندیم.

در کتاب چیزی سخت دربارهٔ چیزهای سخت که در ایران با نام «سختی کارهای سخت» نیز ترجمه شده است، بن هاروویتز داستان‌وار، سختی های کار یه مدیرعامل و یا صاحب یه کسب و کار رو توضیح میده. او معتقده وقتی قراره یه کار مهم و جسورانه انجام بدیم، باید بتونیم در برخورد با موانع هم جسورانه رفتار کنیم. می‌گه تعیین هدف بزرگ و رسیدن به اون خیلی کار دشواری هستش، اما دشوارتر از اون اخراج آدم‌هایی‌یه که احتمالاً در رشد کسب و کارتون مانع به‌حساب میان (که گاه این آدم‌ها می‌تونن از نزدیک‌ترین دوستا و یا از خانوادۀ آدم باشن).

بن هاروویتز معتقده یه وقتایی همین آدما به یه نقطه ای می‌رسن که می‌شن خورۀ ذهن و روح کسب و کار. توقعات بی‌جاشون بزرگ و بزرگ‌تر می‌شه و به جایی می‌رسه که مدیرعامل فقط می‌خواد از شرشون خلاص بشه؛ و اینجا همون سختی کار سخته… همونجاست که باید تصمیم سخت رو گرفت.

البته در کتاب به مسائل گوناگونی در کسب و کار اشاره می‌شه: اینکه یه سازمان تشکیل بدیم، سختی کار نیست؛ سختی کار چیدن آدمایی است که کنار هم بتونن به اون کسب و کار بال و پر بدن… سختی کار رؤیاهای بزرگ داشتن نیست؛ سختی اونجاست که یهویی ببینی در یه چشم‌به‌هم زدن همه چیز بر باد فنا رفته است.

 

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار | بیزبوک

۲. «استارتاپ ناب» از اریک ریس

در ادامۀ تشریح چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار، به اریک ریس می‌رسیم؛ نویسندۀ کتاب درجه یک استارتاپ های نوظهور یا استارتاپ ناب.

“تنها راه پیروزی اینه که سریع‌تر از هر کس دیگه‌ای یاد بگیرین»؛ این یه جملهٔ مهم از کتاب پرفروش استارتاپ ناب اریک ریس است. ریس، بنیان‌گذار شبکه اجتماعی IMVU وبلاگ‌نویس معروفی‌یه که به واسطۀ نگارش همین کتاب نامش سر زبان ها افتاده است. او هم اکنون برای نشریات معتبری همچون نیویورک تایمز، وال استریت ژرنال، هاروارد بیزینس اسکول و… مطلب می‌نویسه.

شریل سندبرگ و مارک آندرسن هر دو کتاب ریس رو به‌عنوان یک رویکرد انقلابی برای ایجاد یک استارتاپ جدید تایید کرده‌ان.

در کتاب استارتاپ های نوظهور، ریس سعی کرده است از مدلی به نام لین استارتاپ صحبت کنه. لین استارتاپ به ما می‌گه یادگیری و کسب تجربه رکن اساسی یه کسب و کار نوپاست. مدلی که ریس از اون حرف می‌زنه، به استارتاپ ها کمک می‌کنه با آزمایش و تجربه، بدون اینکه از شکست بترسن، محصولی تولید و اونو ارائه بدن. به ما یاد میده از پنهان‌کاری های استارتاپی دست برداریم و مدل هایی برامون ارائه می‌ده که بفهمیم آیا محصولی که تولید کردیم محصول مناسبی هستش و بازار از اون استقبال می‌کنه یا نه.

ریس، همچنین به استارتاپ ها یاد می‌ده چگونه وقتی می‌بینن استارتاپشون جای رشد نداره، متوجه این موضوع بشن و وارد بازی بزرگی که هم هزینه های زیادی می‌بره و هم زمان زیادی می‌گیره، نشن.

 

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار | بیزبوک

۳. «مدیریت با بازده بالا » از اندرو گروو

اندی گروو، درحالی‌که مدیرعامل اینتل بود، یک اثر مهم در مورد مدیریت منتشر کرد؛ کتابی به نام «مدیریت با بازده بالا.» کتابی که مورد تحسین وال استریت ژورنال قرار گرفت و پیتر دراکر، از اون به عنوان یکی از مفیدترین کتابای مدیریتی یاد کرد.

گروو در کتاب مدیریت با بازده بالا، توصیه‌های مهمی به مدیران (به‌خصوص مدیران میانی) می‌کنه. اون معتقده که مدیران باید بتونن با بهبود عملکرد زیردستانشان، به کسب و کار شرکت رونق بدن و بهره وری رو بالا ببرن.

گروو بر اهمیت جلساتی که توسط مدیران انجام می‌شه، تاکید می‌کنه. کارمند باید با در مورد موضوع هر جلسه آگاهی داشته باشه، و مدیر از طریق تصمیم‌گیری‌های چالش‌برانگیز مشاغل زیرمجموعه رو راهنمایی بکنه. با گذشت زمان، کارمندان به تدریس کمتری نیاز دارن؛ و این یعنی مدیر به افزایش چشمگیر بازدهی کارمند کمک خواهد کرد.

 

چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار | بیزبوک

۴. «گذر از پرتگاه« جفری مور ؛ در لیست چهار کتاب ناب برای موفقیت در کسب و کار

در ادامه مطلب «اگر بیزینس من نیستید، این کتابها را نخوانید» به جفری مور می‌رسیم. نویسنده و نظریه‌پرداز زیردستی که با نوشتن کتابایی از جمله:

۱- عبور از پرتگاه  ۲- در اعماق تورنادو: استراتژی های بازاریابی از دره سیلیکون ۳- بازی چریکی: راهنمای سرمایه گذار برای انتخاب برنده ها در صنعت فن آوری پیشرفته ۴- زندگی بر روی خط گسل: مدیریت برای ارزش سهامدار در عصر اینترنت ۵- کنار آمدن با داروین: چگونه شرکت های بزرگ در هر مرحله از تکامل خود دست به نوآوری می زنند به شهرتی جهانی رسید.

ساختار روانی افرادی که اولین نسخه از آیفون را خریداری کردن، با کسانی که منتظر خرید یه آیفون تا نسل چهارم یا پنجم بودن، بسیار متفاوته. جفری مور در کتاب عبور از پرتگاه، به رهبران تجاری چارچوبی ارائه می‌ده و در آن تفاوت اخذ یه محصول یا خدمت را توسط پذیرندگان اولیه (early adopters) و اکثریت پیشگام (early majority) بیان می‌کنه.

عبور از پرتگاه” ادعا می‌کنه که بهترین راه برای ورود به بازارهای اصلی با تمرکز بر روی یک گروه محدود از مشتریان بالقوه است که اگر برنده شوند، می‌تونند به‌عنوان مشتریان مرجع در صنایع خاص عمل کنن.

با تسلط بر روی چند مشتری ثابت و تاثیرگذار، پیروزی در کسب و کارهای مشابه بسیار آسان‌تر خواهد بود. همین امر موضوع اصلی کتاب مور بوده و مورد استفاده شرکت‌های نوپا نظیر شرکت سرمایه‌گذاری ولس‌فرانت (Wealthfront که ارزش اون در حال حاضر به ۷۰۰ میلیون دلار می‌رسد)، به منظور برهم زدن صنایع میلیارد دلاری قرار گرفته است.

تیم رهبری ارشد شرکت شما، درباره کسب‌وکار متفاوت از شما فکر می‌کنه. آن‌ها یک رویکرد استراتژیک برای تفکر درباره ساختار سازمانی، استراتژی جهش به سمت بازار، توسعه کارمندان و پیشرفت کسب‌وکار اتخاذ می‌کنن.

با فهمیدن درس‌های ابتدایی کسب‌وکار که توسط ذهن‌ خلاق استارتاپ‌ها مطرح می‌شه، می‌تونید با تیزهوشی و ذکاوت خود، سبب توسعه و پیشرفت کسب‌وکار و رؤسای خود شوید.

اگر بیزینس من نیستید، این کتابها را نخوانید

به پایان این قسمت از مطلب اگر بیزینس من نیستید، این کتابها را نخوانید می‌رسیم؛ ولی شما می‌تونین مطالب زیادی در بیزبوک، در حوزۀ بررسی کتاب ببینین و بخونین. ما تلاش می‌کنیم بهترین کتابا رو انتخاب و به‌صورت مداوم برای شما منتشر نماییم.

 

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کتاب های خوبی که می‌توانند به رشد کسب و کارها کمک کنن، مطلبی نوشتید و یا مقاله‌ای در حوزۀ کسب‌ و کار نگارش نمودید که فکر می‌کنید می‌تواند برای دیگران هم مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbook.ir منتظرتان خواهیم بود.

در قسمت پادکست بیزبوک، می‌توانید کتاب، ای کاش وقتی بیست ساله بودم می دانستم، و کتاب‌های دیگر را بشنوید.

در ویدیوکتاب بیزبوک یه عالمه کتاب را ببینید و بشنوید…

 

علاوه بر این کتاب، شما می‌توانید در بخش بررسی کتاب و همچنین مقالات بیزبوک در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...