سبد خرید

کسب و کارتان را جهانی کنید

زمان مطالعه: ۸ دقیقه

برای اینکه کسب و کارتان را جهانی کنید قبل از هر ابزار و تکنیکی باید بزرگ فکر کرد و عمیق اندیشید، هر روز فرصت های جدیدی برای رشد شغل خود در ورای بازار فعلی به وجود می آید. اینکه چگونه شرکت های کوچک و متوسط می توانند از این فرصت ها برای یادگیری، رشد، افزایش فروش و حفظ مشتریان استفاده کنند سوال بسیار مهمی است که مطرح می شود یا اینکه چگونه تجارت شما می تواند خدمات عالی به مشتریان در سراسر جهان ارائه دهد؟

افتتاح یک دفتر در محل مورد نظرتان یکی از روشهای گسترش تجارت است. با این وجود چالش هایی مانند استخدام نیروی کار محلی، هزینه های سرمایه گذاری اولیه، هزینه های اداری و غیره وجود دارد.

درک بازار-بیزبوک

چرا باید وارد بازارهای جدید شوید؟

هجوم مشاغل کوچک در سراسر ایالات متحده رخ داده است. در حقیقت، تعداد مشاغل کوچک ادغام شده در ایالات متحده فقط ۶ میلیون نفر گزارش شده است. بر خلاف گذشته وقتی مارک های بزرگ شرکت ها بر قلمرو تجارت جهانی حاکم بودند، مشاغل کوچک در حال حاضر مشغول پیشبرد تجارت در سراسر جهان هستند. بنابراین چرا بسیاری از آنها به دنبال گسترش در سراسر جهان هستند؟

آسان بودن

انقلاب دیجیتال شیوه انجام تجارت را دگرگون کرده است. با دسترسی بیشتر مردم به اینترنت، این عبارت امروز “جهان صدف شماست” حتی به حقیقت می پیوندد، زیرا هر کسی در هر مکانی می تواند با کلیک ماوس یک چشم انداز یا مصرف کننده بالقوه تجارت شما باشد. برخلاف گذشته وقتی جهانی شدن کار سختی بود، امروزه مشاغل حتی برای حضور نیاز به حضور جسمی در کشور دیگری ندارند. برای اینکه کسب و کارتان را جهانی کنید شما به راحتی می تواند از هرجای دنیا به یک نهاد بین المللی تبدیل شود.

اقتصاد کلاه گیس

اقتصاد کلاه گیس یک سیستم بازار آزاد است که با موقعیت های موقتی در سازمان های مختلف با کارمندان مستقل یا مستقل در قراردادهای کوتاه مدت همکاری ایجاد می شود. امروزه بسیاری از شرکت ها افرادی را استخدام می کنند که هرگز نتوانسته اند ملاقات حضوری داشته باشند. اقتصاد از راه دور می تواند به شما در تکمیل پروژه ها بدون داشتن کارمندان در داخل دفتر کمک کند. این سیستم در مقایسه با استخدام کارمندان تمام وقت برای انجام همان کار مقرون به صرفه تر است که به فضای اداری، مالیات پرسنل و سایر هزینه های بالاتر نیاز دارد.

ما در بیزبوک در حوزه ی مهارت های بازاریابی و فروش مقالات متنوع بسیاری نوشته ایم

جهت مطالعه آن ها می‌توانید اینجا کلیک کنید.

چگونه می توان مشاغل را به بازارهای جهانی گسترش داد؟

فکر کردن در مورد جهانی کردن کسب و کار شما می تواند مرعوب کننده باشد. بنابراین شما تحقیق، ارزیابی فرصت بازار و تجزیه و تحلیل رقابتی خود را انجام داده اید. شما در مورد آداب و رسوم، ارزش ها، فرهنگ و زبان مختلف آموخته اید. اما، حتی مسلح به همه اینها، ممکن است برای کمک به نام تجاری شما در دستیابی به کشش معنی دار و تولید فروش کافی نباشد.

برای اینکه کسب و کارتان را جهانی کنید همکاری با یک شریک محلی می تواند به شما کمک کند تا از تجربه و دانش آنها در مورد بازار محلی، مخاطبین و مقررات بهره مند شوید. برقراری شریک زندگی در مقصد مورد نظر خود راهی عالی برای انجام اولین قدم های مطمئن و معنی دار در مسیر موفقیت شما با گسترش جهانی است.

انواع مختلفی از مشارکت وجود دارد. به عنوان مثال، می توانید سرمایه گذاری در یک کشور خارجی را انتخاب کنید و وقت خود را برای درک نحوه اجرای امور در کشور بگذرانید. همچنین می توانید با یک فروشنده محلی همکاری کنید و از این فرصت استفاده کنید که محصولات آنها را به مشتری های فروشنده ارائه دهید. با استخدام فروشنده به عنوان مشاور محلی می توانید از مزایای بیشتری برخوردار شوید و آنها به شما در درک موثرتر بازار محلی کمک خواهند کرد.

در حالی که ممکن است یک روش قطعی برای ورود به بازارهای جهانی وجود نداشته باشد، قابل انطباق بودن و ابراز تمایل برای کشف امکانات مختلف می تواند شانس شما برای موفقیت در یک سرمایه گذاری جهانی را افزایش دهد. هنگام رشد بین المللی با چالش هایی روبرو می شوید، در زیر برخی از چالش هایی که احتمالاً در سفر گسترش جهانی شما با آنها روبرو هستید وجود دارد:

درک بازار

شما ممکن است تحقیقات خود را در مورد فرصت بازار از نظر درآمد و فروش احتمالی انجام داده باشید، انتظارات مخاطبان شما چیست، چه می خواهند یا چه نمی خواهند، بازار چقدر اشباع است یا خیر، اما اگر این کار را نکنید زبان آنها را صحبت کنید (کاملاً به معنای واقعی کلمه) و سپس دچار مشکل خواهید شد.  مشتریان خود را اولویت قرار داده و سپس یک وب سایت و محتوای محلی را با زبان بازار آن ها در اختیارشان قرار دهید و از اهمیت این امر غافل نشوید.

برای اینکه کسب و کارتان را جهانی کنید تغییر پیام از یک زبان به زبان دیگر، گرچه با حفظ سبک، هدف، متن و لحن آن یک عامل کلیدی است که کارآفرینان و مارک ها به طور یکسان با آن روبرو هستند. این مورد برای موفقیت در جبهه بازاریابی جهانی استفاده می شود. این عامل به شما کمک می کند تا محتوای بازاریابی خود را با یک بازار جهانی جدید تنظیم کنید و نیازهای آنها (نه مال شما) را تأمین کنید.

کسب و کارتان را جهانی کنید-بیزبوک

هزینه ها و تعرفه های صادرات

اگر به جای خدمات، کالا صادر می کنید، لازم است که قوانین و تعرفه های واردات و صادرات را بسیار خوب بدانید! بسیاری از کشورها برای شرکت هایی که به دنبال واردات کالا به کشور خود هستند، هزینه یا تعرفه ای را پرداخت می کنند. و این خصوصاً در مورد مشاغل در زمینه تجارت الکترونیک صدق می کند.

دانستن این تعرفه ها به شما کمک می کند تا آنها را برای بودجه خود برای بازار جدید محاسبه کنید، بنابراین شما مانند بسیاری از شرکت ها اشتباه نمی کنید و مانند دیوانه ها بیش از حد خرج نمی کنید! تعرفه های مختلفی را که بسته به لجستیک و مقررات حمل و نقل در کشوری که به آن وارد می شوید ، و همچنین قوانین و مقررات محلی که اعمال می شود را بفهمید – حق مشتریان و در واقع ، هرگونه تدارکات یا شرکای زمینی چیست؟ حقوق ، چه رسد به شما ، برای خدمت به مخاطبان جدید در یک کشور دیگر.

ممکن است برخی از شرکت ها قادر به پرداخت این تعرفه ها ، به ویژه استارتاپ ها نباشند و نمی خواهند این هزینه ها را به مشتریان خود منتقل کنند. گزینه دیگری که می تواند برای همه طرف ها اقتصادی تر و کارآمدتر باشد ، ارائه خدمات دربان خرید شخصی است ، که برای متخصصان شلوغ امروزی که می خواهند آیتم های مختلفی از شرکت های مختلف را بخرند ، رواج پیدا می کند.

آنچه در موفقیت جهانی لازم است

در هر صورت، این یک سفر سریع یا آسان نیست، بنابراین برای اینکه کسب و کارتان را جهانی کنید بیایید نگاهی به شغلی بیاندازیم که توانسته است با موفقیت در بازارهای خارجی نفوذ کند.

در حالی که شرایط مطلوب و ثروت (و کسب و کار بزرگ!) می تواند موفقیت جهانی یک شرکت را تحت تأثیر قرار دهد، داشتن یک برنامه جسورانه و پیوستن به آن قطعا نقش مهمی در ارتقاء رشد جهانی دارد.

امروزه، انقلاب دیجیتال و دسترسی آسان به اینترنت، بسیاری از کارآفرینان و همچنین برندهای ملی را قادر ساخته است تا مشاغل خود را فراتر از مرزهای خودشان توسعه دهند. داشتن یک استراتژی مشخص قبل از شروع کار خود در صحنه جهانی، نقش مهمی در کمک به شما در موفقیت دارد. این داستان معمول و ضرب المثلی قدیمی است که می گوید: “اگر نتوانید برنامه ریزی کنید ، پس می خواهید شکست بخورید.”

بیزبوک

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک

اگر شما هم درباره مهارت های بازاریابی و فروش یا مقاله‌ای در حوزه‌ کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...