سبد خرید

کیمیای فروش؛ نوشته جفری گیتومر | بررسی کتاب

زمان مطالعه: ۷ دقیقه

خرید کتاب کیمیای فروش | نوشته ی جفری گیتومر

کتاب کیمیای فروش نوشته ی جفری گیتومر به ترجمه آقای احمد روستا و خانم رویا گذشتی توسط انتشارات سیته در ۱۶۰ صفحه منتشر شده است. این کتاب تمرینی است برای تبدیل شدن به فروشنده ایی موفق …

نامش جفری گیتومر است، نویسنده کتاب کیمیای فروش، متولد ۱۹۴۶ در ایالت فلوریدای آمریکاست. او جزء سخنرانان معروف تکنیک های بازاریابی و فروش است، کسی که سالانه بیش از ۱۰۰ سخنرانی در کشورهای مختلف برگزار می کند، این کتاب جزء پر فروش‌ترین کتاب‌های او در زمینه فروش است که تقریبا۲۵۰ هزار نسخه آن به فروش رفته است و به چندین زبان مختلف دنیا ترجمه شده است.

او در معرفی خود می گوید:

«من یک فروشنده هستم، نه دکتر فلسفه، از دانشگاه ترک تحصیل کردم و درسم را نیمه کاره رها کردم. با مدیران بیش از ۵۰۰ شرکت ملاقات کردم و کالایم را فروختم، فروش هایی بین ۱ تا ۱۰۰ دلار، تقریبا ۳۰ سال است که فروشنده هستم. بعضی وقت ها از فروش موفق بیرون آمدم و بعضی وقت ها ناموفق بودم. اما از یاد نبردم که من یک فروشنده هستم و این رسالت من است، من عاشق کارم هستم…»

 

کیمیای فروش جفری گیتومر

خلاصه کتاب کیمیای فروش

در کتاب کیمیای فروش جفری گیتومر سعی کرده با بیانی گیرا، زبانی ساده و با استفاده از مهارت های اجتماعی مانند خلاقیت، شوخ طبعی، بالابردن مهارت فن مذاکره، هنر متقاعد کردن افراد، استفاده از بازاریابی، فروش تلفنی، روحیه کار تیمی و همینطور تنظیم کردن قرار ملاقات به موقع، باعث بالا بردن عملکرد فروش شما شود…

نویسنده در چند فصل به طور جامع با بیانی شیوا دانسته هایش را اینگونه با ما در میان می گذارد

 فروش بیشتر یعنی پرورش مهارت

برای این پرورش تقویت مهارت نوشتاری الزامی ست. تحقیقات نشان می‌دهد ۷۴% از بزرگسالان حتی آرزوهایشان را روی کاغد نمی نویسند. مرحله بعد قراردادن زمان مناسب مختص به آن هدف است. لطفا برای ارتباط با مشتری وقت بگذارید و خلاقیت داشته باشید که آن ها کم کم مشتاق خرید از شما بشوند و شما را به دیگران معرفی کنند.

یافتن سرنخ هایی برای ارتباط

دو راه ارتباطی متداول، تماس تلفنی و ملاقات حضوریست، لطفا قبل از قرار ملاقات درباره خریدارتان در اینترنت جستجو کنید، برای صد در صد شدن یک قرار ملاقات و آمدن به موقع مشتری باید هر طور می‌دانید روی او تاثیر بگذارید، فضای دوستانه ایی ایجاد کنید، سپس با بیان ارزش های کالا یا خدماتتان یک خرید موفق را تجربه کنید.

کنترل مکالمه تلفنی مهم نیست بلکه حیاتی است و اگر در این کار موفق باشید به فروش خوبی دست پیدا خواهید کرد.هیچ‌کس به‌جز خود شما نمی‌تواند تشخیص بدهد مناسب‌ترین زمان پیشنهاد فروش، چه زمانی است و فقط می‌توانم بگویم زمان مناسب وقتی است که نشانه‌های تمایل را در خریدار ببینید و احساس درونی خود شما هم بیان کننده‌ی آمادگی شرایط باشد

سخت کوشی

این را بدانید که سخت کوشی موفقیت شما را در فروش تضمین می کند و شما را به جایگاهی فوق العاده می رساند!

بهترین راه خروج از وضعیت رکود و کسادی سخت‌کوشی است. این مهارت واقعا اکتسابی است، با دقت ببینید و جزییات را به ذهن بسپارید.

شناخت مشتری و تلاش برای رفع نیاز او

زمانی را در نظر بگیرید که مشتری بتواند با شما ارتباط برقرار کند. به این ترتیب همیشه می توانید نیازهایش را بشناسید و به آن پاسخ مناسب و به موقع بدهید، فراموش نکنید که از اشتباهات درس بگیرید شغل فروشندگی بهانه تراشی و عدم قبول مسئولیت نیست، بلکه هوشیاری به موقع و تلاش فراوان است. داشتن علاقه به کار باعث می شود مایوس نشویم، مثالی هست که می گویند مشتری پس از هفت بار جواب رد، راضی می‌شود.

برای پیروزی در خرید باید همیشه یک گام از رقبا جلوتر باشید… همیشه سعی کنید تصویر خوبی از خودتان به مشتریان نشان دهید، این را بدانید آن ها قبل از هر نوع خریدی، اول به خودتان و چگونگی برخوردتان توجه می کنند.

 

کیمیای فروش جفری گیتومر

 

طرح دوستی با مشتری

در ادامه جفری گیتومر در کیمیای فروش از طرح دوستی با مشتری می گوید. همیشه استفاده از تکنیک های فروش می تواند انجام معامله را برای شما تسریع کند، اما آنچه باعث می شود همیشه پیروز رقابت ها باشید و در فروش یکه تازی کنید ایجاد ارتباطی دوستانه و پایه ریزی شده است، در هفته حداقل ۱۰ ساعت از وقتتان را به مشتری هایتان اختضاص دهید تا بتوانید دوستی عمیقی را با آن ها برقرار کنید.

شهرت

شهرت هر فروشنده بیانگر توانایی و تلاش فراوانی است که او در راه هدف اش انجام داده است، او در فروش محصول یا خدماتش متخصص شده و در نوع خود بهترین شده است …شما می توانید متخصص معمولی،یا متخصصی خوب از نطر عده ای از افراد باشید یا در نظر همگان متخصص باشید که در آن صورت بخت به شما رو کرده است. شناختی که دیگران از شما پیدا می‌کنند، تعیین‌کننده‌ی طرز برخورد و نحوه‌ی تعامل آن ها با شماست.

پس از سال ها تجربه و برگزاری سمینارهای بسیار، با اطمینان این را می گویم که اگر عاشق کارتان باشید، می توانید از تمام قابلیت های پنهان و آشکارتان استفاده کنید

راز برآورده شده آرزوهایتان را می دانید؟

جفری گیتومر در کتاب کیمیای فروش راز برآورده شدن آرزوهایتان را خود “شما” می داند

رویاهایی را که در سر می پرورانید با صدای بلند برای خود تکرار کنید، با این کار و یک تصمیم گیری جدی ۹۰% راه را می پیمایید.

بزرگترین رمز دستیابی به هدف این است که دریابید روزانه چقدر باید وقت صرف کنید، ببینید لازم است هر روز چند قدم بردارید تا به شکلی حساب شده به مقصد برسید و به خاطر داشته باشید که برنامه تعیین شده باید برای شما قابل اجرا باشد.

هر روز کمی پول پس انداز کنید، بر قدرت بدنی خود بیفزایید، با چند نفر که ارتباط کاری دارید تماس بگیرید و برای فروش بهتر تلاش کنید، باید مطابق برنامه ریزی پیش بروید تا سرانجام به هدف خود برسید و بالاخره آن جمله سحرانگیز بر زبانتان جاری خواهد شد و کیمیای فروش اتفاق می افتد.

“فریاد بزنید موفق شدم”

انسان همیشه از بر زبان آوردن جمله های مثبت احساس خوشایندی دارد.

در صورتی که قصد بررسی بیشتر این کتاب را دارید می‌توانید به وبسیات گود ریدز مراجعه و بازخورد کاربران را در مقاله ای به عنوان Jeffrey Gitomer’s Little Red Book of Sales Answers در مورد این کتاب مشاهده کنید.

دربارۀ نویسندۀ مطلب: بی‌تا براتی ؛ فارغ‌التحصیل ارشد بازاریابی، مشاور و مترجم کتاب رهبری اقیانوس آبیبیتا براتی کتاب کفش باز

سال‌ها بود علی‌رغم میل باطنی‌ام، از کتاب فاصله گرفته بودم…سال‌ها بود کم می‌خواندم یا بهتر بگویم برای دلم مطالعه می‌کردم؛ تا اینکه بیزبوک مرا فرا خواند؛ و اکنون اینجایم: من بی‌تا هستم؛ کتاب می‌خوانم و دانسته‌هایم را با شما قسمت می‌کنم 💡

چاپ مقالات مخاطبین در بیزبوک 

اگر شما هم در مورد کتاب کیمیای فروش ، مطلبی نوشته‌اید و یا مقاله‌ای در حوزه‌های کسب و کار نگارش نموده اید که می‌تواند برای دیگران مفید باشد؛ می‌توانید آن را در بیزبوک به‌نام خودتان منتشر نمایید. برای هم‌رسانی مطالب از طریق ایمیل info@bizbooks.ir منتظرتان خواهیم بود.

علاوه بر این مقاله، شما می‌توانید در بخش مقالات بیزبوک و همچنین بررسی کتاب در مورد کتاب های بیشتری بخوانید و بدانید.

10 thoughts on “کیمیای فروش؛ نوشته جفری گیتومر | بررسی کتاب

 1. هر روز کمی پول پس انداز کنید، بر قدرت بدنی خود بیفزایید، با چند نفر که ارتباط کاری دارید تماس بگیرید و برای
  فروش بهتر تلاش کنید، باید مطابق برنامه ریزی پیش بروید تا سرانجام به هدف خود برسید و بالاخره آن جمله سحرانگیز بر زبانتان جاری خواهد شد و کیمیای فروش اتفاق می افتد.

  “فریاد بزنید موفق شدم”

  👌👍👍

  واقعا باید اینو قابش کنی و بزاریش جلوی چشم. از اون جملات طلاییه

 2. با اطمینان این را می گویم که اگر عاشق کارتان باشید، می توانید از تمام قابلیت های پنهان و آشکارتان استفاده کنید

  واقعا من این رو با تموم وجود درک کردم … توی شغلی گیر افتاده بودم که اصلا بهش علاقه یی نداشتم .. ازاون کار زدم بیرون و کسب و کار خودم رو شروع کردم . الان هم واقعا تو کارم موفقم . عشق و علاقه به کار خیلی مهمه . چون میتونی همه سختیاش رو تحمل کنی و با دل و جون برای موفقیت و بهتر شدنش تلاش کنی 🙂

 3. تقریبا میشه گفت تو همه ی کتاب هایی ک درمورد موفقیت هستن به این نکته اشاره کردن ک آرزوهای خودتونو بنویسین

  واقعا نوشتن این چیزا و راه های رسیدن ب آرزوها و خواسته هام کمک خیلی بزرگی به من کرد و باعث شد خیلی به رویاهام نزدیک تر شم و برام دور از دسترس نباشن

 4. زمانی که از سختی های افراد موفق چیزی نمیدونی فکرمیکنی موفقیت یه چیز خیلی راحته و به راحتی به این جایگاه رسیدن. اما باخوندن همچین سرگذشت هایی و بیشتر شناختنشون متوجه میشی اونا هم شکست خوردن.خسته شدن.افتادن زمین. ولی هیچ وقت کم نیووردن.باز هم تلاش کردن تا به چیزی که میخان برسن. باید همیشه امید رو زنده نگه داشت .

 5. خیلی از افراد موفق تحصیلات دانشگاهی ندارن … برای موفقیت و پیشرفت اینو میفهمیم که فقط باید خودمونو باور داشته باشیم و تلاش کنیم . همین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

در حال بارگذاری ...